Infekcje i zgony rosną w Stanach Zjednoczonych z powodu wirusa Corona typu delta

Aumentan contagios y muertes en Estados Unidos por variante Delta del coronavirus

Infekcje i zgony rosną w Stanach Zjednoczonych z powodu wirusa Corona typu delta

2021-07-21 14:56:47 / Wiadomości z Krajowego Radia


Zdjęcie: Zaczerpnięte z Escambray

Przypadki i hospitalizacje wariantu delta rosną każdego dnia w Stanach Zjednoczonych, a zakażenia COVID-19 osiągają liczby niespotykane od prawie dwóch miesięcy.

Szczep Delta odpowiada już za 83 procent wykrytych nowych przypadków, podczas gdy zaledwie tydzień temu liczba ta wynosiła 50 procent, co oznacza, że ​​nowa mutacja postępuje bez zatrzymywania się.

To znaczny wzrost, zbiegający się ze wzrostem liczby zgonów w ciągu ostatniego tygodnia: o 48 procent więcej niż w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W zeszłym tygodniu w kraju odnotowano średnio 239 zgonów dziennie, co stanowi wzrost o 48 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Przyjęcia do szpitali z powodu COVID-19 są również wyższe, o 26 procent w stosunku do ostatniego tygodnia i 50 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Dane potwierdzają, że nowe przypadki COVID-19 spowodowane wariantem delta przekraczają 83 procent na obszarach kraju o niskim wskaźniku szczepień.

Dyrektor Amerykańskich Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób, dr Rochelle Wallinsky, zauważyła, że ​​mniej niż 40 procent populacji w prawie dwóch trzecich hrabstw jest zaszczepionych.

Jednak wskaźniki szczepień w kraju północnym pozostały w stagnacji, a mniej niż 57 procent Amerykanów w wieku powyżej 12 lat otrzymało pełny cykl szczepień i prawdopodobnie większość niezaszczepionych również nie.

Administracja prezydenta Joe Bidena jest głęboko zaniepokojona wpływem dezinformacji na temat szczepionek w Internecie i ostro skrytykowała portal społecznościowy Facebook za to, że nie robi więcej, aby zaradzić tej sytuacji.

Lekarz i główny doradca rządu, Anthony Fauci, ostrzegł, że jeśli wielu czekających nie zostanie zaszczepionych, Stany Zjednoczone mogą spodziewać się „duszącego” wybuchu COVID-19 przez dłuższy czas.

Jednym z zachęcających danych dla Fauci jest to, że szczepionki są nadal w ponad 90 procentach skuteczne przeciwko wariantowi delta w zapobieganiu hospitalizacji i zgonom z powodu COVID-19.

Najbardziej zaraźliwy wariant delta został po raz pierwszy znaleziony w Indiach na początku tego roku i od tego czasu został wykryty w ponad 90 krajach na całym świecie, gdzie stał się dominującą wersją wirusa.


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *