Inflacja bije nowy rekord w Europie

Bloomberg – Rekordowa inflacja w strefie euro prawdopodobnie pobudzi debatę na temat tempa, w jakim Europejski Bank Centralny podejmie decyzję o podniesieniu stóp procentowych na przyszłotygodniowym posiedzeniu politycznym. Oczekuje się, że urzędnicy zakończą zakupy aktywów i utorują drogę do podwyżki stóp procentowych w przyszłym miesiącu.

W USA wzrost liczby miejsc pracy w maju utrzymał się na wysokim poziomie. Wskazuje to, że gospodarka jest stabilna, ponieważ bank centralny podnosi stopy procentowe. Ukraina, Kanada i Kenia były innymi bankami centralnymi, które podniosły koszty finansowania zewnętrznego, aby zwalczyć rosnącą globalną inflację.

Równolegle władze chińskie podejmują działania mające na celu wsparcie słabnącej gospodarki. W Ameryce Południowej wzrost gospodarczy Brazylii w pierwszym kwartale był rozczarowujący.

Oto niektóre grafiki Bloomberg Opublikowane w ciągu ostatniego tygodnia na temat najważniejszych i istotnych wydarzeń w światowej gospodarce:

Europa

Inflacja w strefie euro przyspieszyła w maju do rekordowego poziomu. Różnica między najwyższą a najniższą stopą inflacji wśród dziewiętnastu członków bloku walutowego osiągnęła najwyższy poziom w historii. Na Malcie ceny konsumpcyjne wzrosły w zeszłym miesiącu o 5,6%, podczas gdy w Estonii, na drugim końcu listy, inflacja osiągnęła 20,1%. To różnica ponad 14 punktów procentowych, większa niż kiedykolwiek od czasu wprowadzenia euro w 1999 roku.

Prezes banku centralnego odziedziczył rynek pracy z bardzo niską partycypacją ddfd

Włochy mają jeden z najniższych poziomów aktywności zawodowej w Europie. To może stać się jednym z najtrudniejszych wyzwań do rozwiązania przez Unię EuropejskąW ramach realizacji programu o wartości 200 000 mln euro na Fundusz Odbudowy.

Nie wszystkie kraje mają Chorwację gotową do przyjęcia euro.  Inni nie są jeszcze gotowi

Członkostwo w strefie euro jest warunkiem przystąpienia do Unii Europejskiej, chociaż Czechy, Węgry, Polska i Szwecja nie wydają się zainteresowane. Ze swojej strony Dania, która przed pojawieniem się waluty korzystała z klauzuli o braku uczestnictwa, również nie idzie w tym kierunku.

Stany Zjednoczone Ameryki

Pracodawcy amerykańscy nadal zatrudniają i płacą mniej niż 1 milion miejsc pracy od szczytu przed pandemią

W maju pracodawcy zostali szybko zatrudnieni, a płace utrzymywały się na stałym poziomie, co wskazuje, że gospodarka wciąż szła naprzód, ponieważ Rezerwa Federalna w szybkim tempie podniosła stopy procentowe, aby złagodzić tempo inflacji, które jest najwyższe od dziesięcioleci.

Odsetek dorosłych z wykształceniem wyższym, którzy twierdzą, że korzyści finansowe wynikające z wyższego wykształcenia przewyższają koszty

Licealiści i ich rodzice coraz częściej zastanawiają się, czy tradycyjna czteroletnia nauka w college’u w kraju jest właściwą decyzją finansową, Należy pamiętać, że wyższe koszty często przekładają się na paraliżowanie zadłużenia studentów.

Globalizm

Ponad 60 banków centralnych podniosło w tym roku stopy procentowe

Ukraina podniosła stopę procentową o ponad 100% z 15% wzrostem, podnosząc benchmark do 25%. Władze reaktywują narzędzia potrzebne do ograniczenia inflacji i ochrony waluty dotkniętej rosyjską inwazją. Kanada, Kenia i Węgry również były jednymi z banków centralnych, które podniosły stopy procentowe w tym tygodniu.

Światowe ceny żywności ustabilizowały się blisko najwyższych poziomów w dniu Junedfd

Światowe ceny żywności pozostały blisko rekordowych poziomów, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę zakłóciła handel, zaostrzając głód i pogłębiając kryzys kosztów utrzymania. Rosyjska blokada głównych portów Morza Czarnego zaostrzyła zakłócenia w łańcuchu dostawDoprowadziło to do wysokich cen i skłoniło ONZ do ostrzeżenia, że ​​niedobory żywności mogą skłonić miliony ludzi do migracji.

Azja

Chińskie ulgi podatkowe przekroczą te z 2020 r., aby złagodzić skutki Covid-19dfd

Chińscy urzędnicy zobowiązali się do wdrożenia szeregu polityk rządowych w celu stymulowania wzrostu, Po niedawnym apelu premiera Li Keqianga o uniknięcie spowolnienia gospodarczego spowodowanego kryzysem w tym kwartale.

Jak blokada Covid-19 w Indiach wpłynęła na mężczyzn i kobiety?

Gdy świat wychodzi z pandemii, ekonomiści ostrzegają przed niepokojącą rzeczywistością: jeśli miejsca pracy się nie poprawią dla kobiet (które mają mniejsze szanse na powrót na rynek pracy niż mężczyźni) Można stracić biliony dolarów globalnego wzrostu gospodarczego. Prognozy są szczególnie ponure w krajach rozwijających się, takich jak Indie.

rynki rozwijające się

Przyjazne ludziom i rynkowi rządy argentyńskie nie znalazły trwałego rozwiązania obniżenia cen pdfd

Przy inflacji na poziomie 58% i trendzie wzrostowym, Gospodarka Argentyny jest wyjątkiem nawet w świecie, w którym ceny rosną niemal wszędzie. To nie tylko problem ery pandemii: chociaż historyczne statystyki zostały dokładnie przeanalizowane, Argentyna nie doświadczyła jednocyfrowej inflacji od co najmniej dekady.

Wenezuelczycy płacą więcej za gaz do gotowania, jednocześnie zmniejszając dotacje

Rząd Wenezueli po cichu wycofuje się z wieloletniej polityki subsydiowania opłat za energię elektryczną, wodę, gaz i autostrady w celu wzmocnienia rachunków fiskalnych, Przenieś koszty na firmy i osoby, które od dawna są przyzwyczajone do tanich usług publicznych.

Brazylijski wzrost PKB w pierwszym kwartale nadal rozczarowuje pomimo ponownego otwarcia i bodźca pdfd

Brazylijska gospodarka wzrosła mniej niż oczekiwano w pierwszym kwartale w kolejnej porażce prezydenta Jaira Bolsonaro, który przygotowuje się do reelekcji.

– Asystowani przez Paulinę Cachero, Archanę Choudhury, Patricka Gillespie, Williama Horobina, Darinę Krasnolutską, Ronogoi Mazumdar, Alessandrę Miliacchio, Shane Quinna, Olivię Rockman, Andrew Rosati, Giovanniego Salzano, Craiga Sterlinga, Wołodymyra Verbiani, Zerbę.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.