informacja to potęga

«Kiedy jest poniedziałek, aby powrócić na niedzielną mszę ».

Cóż, już poniedziałek. Nie ma znaczenia, co robiłeś w weekend. udało mi się pojechać do Wodospady Wiktorii Z jezus kalija Lub zostań w domu, aby obejrzeć serię Netflix W jaki sposób Pablo Iglesias. Poniedziałek to katharsis, powrót do rzeczywistości, który stawia stopy na ziemi tak gwałtownie, że prawie boli.

Tak jest w większości przypadków, w tym w moim. Można się zastanawiać, dlaczego, jeśli to, co naprawdę lubisz robić, to to, co robisz w weekend, pozostałe pięć dni w tygodniu zakopujesz to, aby zobaczyć, czy wkrótce nadejdzie piątkowy wieczór.

Myślę, że jednym z powodów, dla których czas w pewnym wieku mija tak szybko, jest to, że większość codziennych dni spędzasz na autopilocie. Wstyd i sprzeczność. Im mniej czasu ci zostało, tym więcej minut chcesz spalić, nie robiąc nic.

To powinna być druga metoda. Powinniśmy starać się wypełnić każdą minutę tego krótkiego czasu doświadczeniami życiowymi, które ją wzbogacają. Odnów wiedzę, umysł, bo ciało jest niewątpliwie w stanie rozkładu.

Rzeczywistość powinna być jak w filmie Dziwny przypadek Benjamina Buttona, na podstawie konta użytkownika Scott Fitzgerald, gdzie bohater urodził się z ciekawą chorobą starości i odnawiał się przez całe życie. W ten sposób, pod koniec naszego życia, będziemy młodzi i mądrzy, jedni bardziej niż inni, i maksymalnie wykorzystamy szczyt egzystencji.

To prawda, że ​​doświadczenie nie gwarantuje wiedzy, ale czyni mądrzejszym, jeśli chodzi o odpowiedzi na różne dylematy, jakie stawia życie.

Powiedział Leonardo da Vinci: Zysk w młodości, który zmniejszy szkody spowodowane przez starość. A jeśli wierzysz, że starość ma mądrość jako pokarm, zorganizuj ją w młodości tak, aby starość nie odciągała od jedzenia. „.

nacisk. To prawda, że ​​ludzie zawsze są na czas, aby poprawić, zmienić kurs, ale często, jako rodzic, zastanawiam się, jakie pokolenie wychowujemy, pokolenie przeznaczone do kierowania naszymi planami, gdy się starzejemy.

Era natychmiastowości zabija kulturę, zastępując ją masową informacją. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby większość mediów, a także środków edukacyjnych, które kształtują umysły naszych młodych ludzi, nie były mediowane do tego stopnia, że ​​często, zamiast mediów, wprowadzają w błąd.

według Ryszarda Kapucyńskiego, polski pisarz, pisarz i poeta, „Kiedy odkryto, że informacje reprezentują biznes, prawda przestała mieć znaczenie . Prawda jest siłą, podczas gdy dezinformacja jest w służbie ciemiężcom.

Słyszałem kiedyś znamienitych Luis del OlmoDziekan Dziennikarzy Radiowych w Hiszpanii złożył następujące oświadczenie: „ Bycie zatrudnionym przez pośrednika, aby powiedzieć właścicielowi prawdę zamiast tego, kim jesteś, jest okropne„.

Z wielkim szacunkiem dla Dona Lewisa, myślę, że prawidłowe stwierdzenie byłoby „Zatrudnienie przez pośrednika, aby powiedzieć właścicielowi prawdę zamiast prawdy, jest okropne„.

Prawda jest prawdą, nie ma w niej niuansów. Wszystko inne jest za pośrednictwem dezinformacji.

Tak więc w dobie mediacji, narzuconej korekty i ostatecznie sformułowanej informacji, to ci, którzy mają własne standardy, przy odrobinie szczęścia osądzą nasze losy. Inną rzeczą jest to, że kiedy osiągną szczyt, odkrywają, że bardziej opłaca się mieć ludzi niedoinformowanych i odurzonych.

Zadaniem młodych jest budowanie przyszłości, ale zadaniem dorosłych, nawet starszych, jest zdefiniowanie teraźniejszości.

Jednak może Ernest Hemingway Miał rację mówiąc:A mądrość starszych to fatalny błąd. Nie stają się mądrzejsi, stają się mądrzejsi.

Mądrość jest oczywiście wielką cnotą, choć w przypadku Hemingwaya nie wiem…

Informacja, mądrość i roztropność.

Demokracja umiera, gdy panuje cenzura. Dziś możesz pomóc w utrzymaniu niezależnego dziennikarstwa za jedyne 3 dolary miesięcznie. Wnieś swój wkład i bądź częścią rozwiązania!


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *