Ingeteam walczy z suszą za pomocą najnowszej technologii oszczędzania wody

Ingeteam walczy z suszą za pomocą najnowszej technologii oszczędzania wodyAngitem

Obecnie woda staje się coraz bardziej wartościowym towarem na całej planecie. Skutki globalnego ocieplenia i wynikające z tego niedobory zasobów wodnych mają wpływ na ekosystemy i zagrażają podstawowej naturalnej równowadze lądów i mórz. w jego zaangażowaniu Przejście w kierunku bardziej zrównoważonego modelu energetycznegoI Angitem Obecnie opracowuje strategiczne projekty w miejscach takich jak Australia i Stany Zjednoczone, aby poradzić sobie z suszą. Konkretnie chodzi o dwie pionierskie inicjatywy, które mają na celu rozwiązanie problemów nawadniania w tzw. food bowl w Australii oraz zapewnienie zaopatrzenia w wodę pitną trzem milionom ludzi w Teksasie.

Doświadczywszy na początku tego stulecia jednej z najgorszych susz w swojej historii – znanej jako Susza Tysiąclecia – Australia zdaje sobie sprawę z ogromnego znaczenia ochrony i zachowania dorzecza rzeki Murray w celu wspierania przemysłu i społeczności zależnych od jego wód. Stan Australia Południowa, znany jako miska żywnościowa kraju, odpowiada za ponad połowę wartości rolnictwa nawadnianego. Dlatego konieczne jest obstawianie Nowe rozwiązania, takie jak te dostarczone przez firmę Ingeteam, zaprojektowały, wyprodukowały i dostarczyły 8 pomp Indar w celu bardziej efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych.

Infrastruktura ta będzie wykorzystywana do celów ogrodniczych i będzie pobierała wodę z rzeki Murray, która będzie transportowana na odległość około 7 km, a następnie wykorzystana do nawadniania plantacji migdałów. W ten sposób Ingeteam dołącza do szerokiej sieci projektów zrównoważonej gospodarki, których wspólnym celem jest tworzenie nowych systemów nawadniania i ulepszanie istniejącej infrastruktury.

Sprzęt Indar, który będzie testowany na stanowisku testowym należącym do Ingeteam w jego zakładach w Beasain (Gipuzkoa)będzie częścią Program wydajności nawadniania gospodarstw rządowych Australii Zostanie dostarczony w nadchodzących miesiącach. Wtedy do gry wchodzi to innowacyjne rozwiązanie, które stopniowo dostosowuje się do potrzeb podlewania w miarę wzrostu drzew.

Bezpieczna i pełna szacunku dostawa

Drugi duży projekt zmaterializuje się po drugiej stronie Atlantyku, gdzie jestemFirma ngeteam została wybrana na partnera technologicznego dla regionalnego urzędu ds. usług komunalnych w Brushy CreekUnion of Cities to Distributing Water from the Lower Colorado River, to pilotażowy projekt, który zapewni wodę pitną miastu Austin (Teksas). Spółka będzie odpowiedzialna za dostawę 9 zestawów pomp zanurzeniowych Indar, które od 2027 roku zapewnią bezpieczną i przyjazną dla środowiska dystrybucję wodyi. W ten sposób przyczynią się do rozwiązania problemu suszy, która w ostatnich latach dotknęła południowo-zachodnią część kraju.

Projekt polega na zainstalowaniu ujęcia wody w jeziorze Travispołożony nad rzeką Kolorado w Teksasie. System ten zawiera filtry zbiorcze na różnych poziomach połączone z tunelem, przez który woda jest transportowana do nowej przepompowni. Stamtąd trafi do oczyszczalni, by później trafić do ludności. Ponadto zostanie wybudowany budynek konserwacyjny, w którym znajdą się systemy zasilania chemikaliami, które będą chronić infrastrukturę przed gatunkami inwazyjnymi i poprawiać jakość wody.

Ten Projekt bardziej efektywnego zarządzania zasobami wodnymi, który opiera się na ogromnym doświadczeniu Ingeteam na rynku amerykańskim, z kilkoma inicjatywami w toku, takimi jak Lake Mead w Las Vegas, które obecnie stanowi największy projekt pompowania zatapialnego w kraju. Ponadto jej technologia została również zastosowana w zakładzie odsalania w Carlsbad (Kalifornia), który zapewnia 30% zaopatrzenia w wodę pitną dla miasta Santa Barbara.

Zrównoważona mobilność kolejowa z baskijską pieczęcią

Ingeteam podpisuje nową umowę na wyposażenie 60 lokomotyw w 120 inwerterów elektrycznych dużej mocy

Ingeteam umacnia swoją obecność w Europie.

AngitemStale rozwija się na europejskim rynku trakcji kolejowej i z pomocą polskiego producenta PESA postępuje w kierunku elektryfikacji sektoratheKomponenty do nowych lokomotyw, które będą produkowane w zakładzie Ortuella (Bizkaia), będą eksploatowane zarówno w Polsce, jak iw krajach sąsiednich i będą mogły osiągać prędkość maksymalną 160 km/h.

To nowe zamówienie, w połączeniu z wcześniejszymi zamówieniami, które są już w przygotowaniu, będzie oznaczać m.in Rekord produkcji transformatorów trakcyjnych dla zakładu Vizcaya od jego otwarcia w 2019 roku. Osiągnięcie to dopisuje do trwającego kontraktu, który spółka osiągnęła w ubiegłym roku, w ramach którego będzie nadal dostarczać dla PESA ponad 100 lokomotyw, które będą pokonywać około 85 tys. kilometrów rocznie.

Grupa baskijska też Opracowuje zamówienie na 80 przetwornic trakcyjnych dla szwajcarskiej firmy Stadler Które wyposażą w ponad pięćdziesiąt pojazdów regionalnych w Niemczech i Serbii.

Sprzęt Ingeteam przyniesie pociągom znaczne korzyści pod względem wydajności, wymiarów i masy. Ponadto będą charakteryzować się wysokim stopniem personalizacji, który pozwoli dostosować się do charakterystyki każdego modelu lokomotywy i jednocześnie ułatwi prace konserwacyjne.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *