Inkafest rozpoczyna się w Peru, a alpinistki zostają mistrzami

Ta treść została opublikowana 02 listopada 2021 – 00:53

Lima, 1 listopada (EFE). Inkafest, międzynarodowy festiwal filmów górskich, rozpoczął się w poniedziałek w południowo-peruwiańskim mieście Arequipa, a mistrzyniami 17. edycji były alpinistki.

Najstarszy tego typu festiwal w Ameryce Łacińskiej zaprezentuje w tej edycji filmy dokumentalne o inspirujących historiach „nie tylko o wspinaczce na szczyty, ale także na takie tematy, jak kultura górska i zmiany klimatyczne” – zapewnili organizatorzy.

Ponadto zostaną wprowadzone nowe sekcje dotyczące wirtualnej rzeczywistości i włączenia sportowców o różnych umiejętnościach i języku migowym.

Infakest potrwa do 13 listopada w formie wirtualnej, podczas której obejrzymy 65 filmów dokumentalnych oraz 30 prelegentów specjalizujących się w tematyce górskiej, filmowej, kulturze i środowisku.

Wśród nich w sekcji oficjalnej znalazło się 38 filmów z 18 krajów, a wśród filmów dokumentalnych w konkursie znalazł się „Goodspeed”, czyli o pierwszej nawigacji po kanionie Colca (Peru), przeprowadzonej przez polską ekspedycję w 1981 roku.

Ponadto „Bambusowy rower” opowiada o peruwiańskim inżynierze, który robi rowery z bambusowymi laskami, a „Obejmując gwiazdy” opowiada historię niewidomego i głuchego młodzieńca wspinającego się po górach.

W jury tej edycji zasiądą peruwiańska producentka filmów dokumentalnych Sonia Llosa, reżyserka Rosa Maria Alvarez oraz argentyński alpinista i dokumentalista Guillermo Glas.

Równolegle odbędzie się szkolny konkurs wideo mobilnego oraz specjalna kategoria o nazwie Arequipa Film Zone, w której Arequipa Film Zone będzie prezentowana jako oprawa dla produkcji filmowych i zajęć plenerowych.

Alpinistka będzie wielkim mistrzem, ponieważ zostanie zaprezentowany cykl konferencji pt.

Wśród uczestników będzie Peruwianka Silvia Vázquez Lavado, pierwsza kobieta ze swojego kraju, która wspięła się na Mount Everest, a której historię zinterpretuje w kinie Selena Gomez w filmie opartym na jej autobiograficznej książce, który trafi do sprzedaży na początku 2022 roku. .

Alpinista wygłosi 6 listopada konferencję z sześcioma innymi sportowcami z Ameryki Południowej, którzy wyruszą na wyprawę do Coropuny, najwyższego wulkanu w Peru.

Dokumenty będzie można oglądać za pośrednictwem cyfrowej platformy Inkafest i Regionalnej Gminy Arequipa od 1 do 13 listopada, a od 3 do 6 listopada w symbolicznych punktach Arequipy odbędą się również pokazy plenerowe.

W pierwszym tygodniu festiwalu odbędzie się seria konferencji, które będą transmitowane na portalach społecznościowych, a w wydarzeniu weźmie udział duża liczba reżyserów filmowych.

Dzięki rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości festiwal zapewni również możliwość doświadczenia wejścia na Everest na widzach, które będą dostępne dla publiczności w gminie Arequipa. EFE

dub-fgg / lll

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *