Innowatorzy i producenci dyskutują o quinoa w Boliwii

Wznowienie działalności związanej z paliwami kopalnymi w Danii

„W ten czwartek i piątek odbędzie się druga Konferencja Naukowa i drugie spotkanie Dialogu Wiedzy, Przodków i Wiedzy Kulturowej, jako część naszego procesu przygotowawczego do Ósmej Światowej Konferencji Quinoa, która spotka się w Potosi na początku roku 2023” – ogłosił Prensa Latina.

Osoby trzecie wyjaśniły, że forum charakteryzuje się szerokim udziałem w obecności dyrektorów Ministerstwa Rozwoju Wsi i Ziemi, naukowców, producentów, profesorów i studentów, a także władz lokalnych społeczności.

„To dialog naukowy i kulturowy – jak skomentował – i dlatego interweniują tutaj ci, którzy dążą do rozwoju i wprowadzania technologii oraz nosiciele wiedzy kulturowej i przodków”.

Uznał, że ta interakcja dziś i jutro byłaby bardzo przydatna w ramach przygotowań Boliwii do VIII Światowego Kongresu Quinoa, zarówno pod względem produkcyjnym, jak i marketingowym.

Jeśli chodzi o tę żywność, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie ze względu na swoje właściwości odżywcze, wyjaśnił, że jest ona uprawiana szczególnie w boliwijskim regionie andyjskim, zwłaszcza w La Paz, Oruro i Potosi.

Podkreślił, że w ostatnich latach w kraju góralskim pojawiły się pewne słabości w zakresie eksportu iw ósmej konferencji aspirują do rozwiązania różnych kwestii związanych z tym problemem.

– Przyjadą eksperci z wielu krajów, którzy odniosą się do tych zagadnień iz tymi doświadczeniami zamierzamy wypracować nowe strategie mające na celu silniejszą penetrację rynku międzynarodowego, bo Boliwia jest potęgą jeśli chodzi o komosę ryżową – powiedział.

Inżynier potwierdził, że wśród tematów, które będą poruszane zarówno na konferencji, jak i podczas Kongresu, są skutki zmian klimatu, które również powodują szkody w tym sektorze z powodu suszy i mrozów.

Prezes skomentował, że na szczęście komosa ryżowa jest dość odporna, a dzięki prowadzonym pracom badawczo-innowacyjnym możliwe jest łagodzenie skutków zjawisk klimatycznych.

„Oprócz tych narzędzi naukowych pomaga wiedza kulturowa producentów, którzy korzystają z tradycyjnych zasobów” – powiedział.

Strony trzecie były przekonane, że Boliwia będzie dobrze uczestniczyć w 8. Światowej Konferencji Quinoa, ponieważ dokumenty prezentowane na obecnej konferencji cieszą się dużym zainteresowaniem i głębią.

lam / jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.