Insuralde, Minister Gospodarki i Prania Pieniędzy: Definicje MASA po dyskusji

Insuralde, Minister Gospodarki i Prania Pieniędzy: Definicje MASA po dyskusji

Sergio Massa Potem udzielił pierwszego wywiadu Debata prezydencka W Santiago del Estero i twarze Wybory 2023. Wyraził swoją opinię na temat sytuacji byłego kandydata w Lomas de Zamora, Martina IncoraldiegoOpowiedział o swoim pomyśle na temat swojego następcy w Ministerstwie Gospodarki, jeśli wygra wybory oraz o tym, jakie będzie jego dalsze postawienie w Kongresie, gdzie bohaterem będzie pranie pieniędzy.

W wywiadzie w C5N Pierwszą piosenką, którą Massa zagrał z Jorge Realem, była opowieść o Insaurralde. Zaraz po zakończeniu dyskusji kontynuował to, co powiedział wczoraj wieczorem. Uznał za ważną możliwość „zareagowania społeczeństwu” w obliczu „błędu tej skali” popełnionego przez byłego szefa sztabu Martina Insoralde.która podróżowała z modelką do Marsylii w Hiszpanii.

Massa oświadczył: „W obliczu tak poważnego błędu najlepiej było dać społeczeństwu odpowiedź; nie wszyscy jesteśmy tacy sami, a jednocześnie Pepin Rodriguez Simón pozostaje w ucieczce”. Insaurralde dziś rano złożył rezygnację ze swojej kandydatury.

W tym samym duchu Minister Gospodarki stwierdził: Dodał: „Wszyscy jesteśmy wspaniali, wszyscy mamy dużo przeszkolenia w tej kwestii, a w obliczu błędu tej wielkości najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to go rozwiązać, szybko odciąć i zapewnić szybką pomoc odpowiedź społeczeństwu.”

W kolejnej części wywiadu poświęcił kilka minut Mauricio Macriemu i wydał oświadczenie na temat jego związku z Horacio Rodríguezem Larretą. Nominowany minister podkreślił, że „Macri po drodze zniszczył Laritę”. Były prezydent podczas kampanii wyborczej przechylił szalę na korzyść Patricii Bullrich. I on powiedział: „Przyjaźnię się z Laritą od 20 lat.”

To w kontekście ponownego żądania utworzenia rządu jedności narodowej z udziałem ludzi z partii PRO, larritastów i radykałów powiedział nawet, że zaprosi do swojego rządu liberałów z okręgu Javiera Mileya.

Z drugiej strony, Massa podkreślił, że opozycja „nie chce głosować” w Kongresie Narodowym w sprawie prania pieniędzy, aby nie było wiadomo, którzy obywatele mają konta w USA.Na podstawie umowy zawartej pomiędzy tym krajem a Argentyną.

Kandydat UP wyjaśnił, że jego inicjatywie dotyczącej prania pieniędzy towarzyszy porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi, które umożliwia Argentynie „dostęp do wszystkich informacji osób posiadających rachunki” w kraju nordyckim, w związku z czym – powiedział – „jest wielu (ustawodawców ), którzy tego nie chcą.”

Powiedział, że to jego kolejny zakład w Kongresie, który będzie próbował uzyskać zatwierdzenie wraz z nowym projektem składającym się z argentyńskiej waluty cyfrowejUmożliwi to redukcję pieniędzy czarnych i niezadeklarowanych.

„Gospodarka cyfrowa rozbija również obszary korupcji, ponieważ jest to najbardziej wyraźna i surowa granica, jaką można nałożyć na korupcję. Wkrótce prześlę do Kongresu ustawę ustanawiającą argentyńską walutę cyfrową, ponieważ ponad 100 krajów już to robi to” – stwierdził Massa.

Minister stwierdził, że Norwegia i Szwecja to dobrze znane i skuteczne modele wdrażania waluty cyfrowej, zauważył jednak, że takie kraje jak Brazylia już wdrażają to rozwiązanie w regionie. „Z Brazylią prowadzimy wiele dwustronnego handlu, wiele uzupełniającej i synergicznej pracy i musimy mieć wspólną wizję, a Mercosur w tym sensie ma kluczowe znaczenie” – zauważył.

„Opozycja nie chce głosować, bo praniu pieniędzy towarzyszy umowa, którą podpisałem z rządem USA, która daje mi dostęp do wszystkich informacji o tych, którzy mają konta w Stanach Zjednoczonych. Jasne jest, że jest wielu, którzy to robią nie.” „Chcę tego” – powiedział Massa.

Massa był zamieszany w osoby zajmujące się praniem pieniędzy. „W ramach gestu wobec rządu USA, który zapewnił nam dostęp do uprzywilejowanego mechanizmu automatycznego informowania obywateli Argentyny posiadających rachunki w swoim kraju, byłoby bardzo dobrze, gdyby opozycja zasiadła w Radzie i głosowała za”. Minister dodał: „No chyba, że ​​chronią kogoś, o kim nic nie wiemy” i dodał, że w każdym razie „teraz lub w marcu 2024 r. taka informacja dotrze”.

Nie podał nawet żadnych wskazówek na temat potencjalnego ministra gospodarki, jeśli wygra. Pojawiły się spekulacje na temat Roberto Lavagny, ten jednak nie chciał wymieniać nazwisk i wyjaśniał dlaczego. Ponadto nakreślił, jak wyglądałoby Ministerstwo Finansów, gdyby został prezydentem.

Powiedział, że nie chce jeszcze podawać nazwisk. „Nie chcę mieszać stanowisk tak, jakby to był cukierek. Kiedy widzę kandydatów, którzy mówią: «To będzie sekretarz lub minister od takiej a takiej sprawy». Mówię: «Szaleństwo, dlaczego?» Will dokończysz królika, zanim go zjesz?”

Szczegółowo dodał: „Ministerstwo Gospodarki, w którym pracuję, nie będzie takie jak Ministerstwo Gospodarki, które ja kieruję”. Stwierdził: „Dziedzina produkcyjna musi być ściślej powiązana z handlem zagranicznym, który musi mieć kotwicę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Chcę ambasadorów, którzy będą sprzedawać”. Jako przykład podał Daniela Scioli w Brazylii.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *