IPM dodaje 22 lipca z rzędu powyżej progu 50 punktów

W lipcu 2022 r. Indeks zamówień fabrycznych (IPM) wykazał miesięczny wzrost przy danych wyrównanych sezonowo o 0,27 punktu, więc ustabilizował się na poziomie 51,9 punktu, zgodnie z National Indicator of Statistics and Geography (Inegi) oraz Bank of Mexico (Banxico). W ten sposób IPM przekroczył próg 50 punktów przez 22 kolejne miesiące.

Ten wynik jest pozytywny w porównaniu do Wskaźniki PMI ا Produkcja wielu gospodarek, które w lipcu znalazły się poniżej progu 50 punktów, co wskazuje na kurczenie się branży, np. Korea Południowa o 49,8 punktu, Turcja o 46,9, Polska o 42,1, Hiszpania o 48,7, Włochy o 48,5 i Francja o 49,5 pkt. Niemcy na 49,3 pkt

Inegi i Banxico wyszczególniły, że przy sezonowo skorygowanych danych, w lipcu odnotowano komponent IPM odpowiadający oczekiwanemu wolumenowi zamówień. Miesięczny spadek o 0,51 pipsaOczekiwany wolumen produkcji wzrósł o 2,39 punktu.

IPM wyniósł 52,0 z danymi bez korekty sezonowej. Zdjęcie: specjalne

O ile oczekiwany poziom pracujących pracowników wzrósł o 0,64 punktu, to pod względem terminowości dostaw przez dostawców wzrósł o 0,50 punktu, a zapas dostaw wzrósł o 0,05 punktu.

Podobnie w lipcu 2022 r. IPM wyniósł 52,0 pkt przy danych bez odsezonowania, co oznacza roczny spadek o 0,7 pkt., a więc przy oryginalne postacie Trzy z pięciu tworzących go pierwiastków wykazywały roczny spadek, podczas gdy jeden pierwiastek rósł, a drugi pozostał bez zmian.

Największy spadek produkcji wyniósł minus 3,1 punktu, w zamówieniach minus 1,0 punkt, a pracujących minus 0,1 punktu, natomiast postęp zaobserwowano jedynie w możliwościach dostaw od dostawców o 2,4 punktu więcej. Zachowaj tabele 53,4 pkt.

Według podsektorowych grup działalności gospodarczej w MPI, w lipcu 2022 r. suma żywności, napojów i wyrobów tytoniowych wykazywała roczny wzrost o 1,3 pkt. przy danych niewyrównanych sezonowo; Pochodne ropa naftowa Oparte na węgielA przemysł chemicznyZ Plastikowy Oparte na gumka Spadł o 2,6 punktu.

Metale niemetaliczne i nieszlachetne spadły o 1,5 punktu. Odsetek komputerów, akcesoriów elektronicznych i urządzeń elektrycznych wzrósł o 1,8 punktu; Sprzęt transportowy zmniejszony o 1,0 punkt.

Podczas gdy wyroby metalowe, maszyny, sprzęt i meble wzrosły o 0,7 punktu, tekstylia, odzież, skóra, futra, drewno, papier i inne wzrosły o 2,2 punktu.

Coś

Czytaj

Cena dolara, jak peso zamknęło się dzisiaj, 1 sierpnia 2022 roku?

Wartość produkcji części samochodowych rośnie w Meksyku o 8,4%

100 tys. pesos dla właściciela rachunku 20 pesos z powodu tego listu | obrazek

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.