Iran kwestionuje integralność Stanów Zjednoczonych w kwestii nuklearnej

iran-duda-de-honestidad-estadounidense-sobre-tema-nuclear
26 września 2021, 4:17 rano
TEHRAN, 26 września (Prinsa Latina) Iran wyraził dziś wątpliwości co do szczerości w kwestiach nuklearnych Stanów Zjednoczonych, których prezydent Joe Biden obiecał powrócić do Wspólnego Kompleksowego Planu Działania (PIAC), ale prowadzi tę samą politykę, co Stany Zjednoczone. Jego poprzednikiem jest Donald Trump.

Jednak Republika Islamska wyraziła chęć wznowienia dialogu w Wiedniu w Austrii, poświęconego znalezieniu sposobu na powrót Ameryki do kompleksowego porozumienia pokojowego lub porozumienia nuklearnego, z których zrezygnowała w 2018 roku.

Były to wystąpienia irańskiego ministra spraw zagranicznych Hosseina Amira Abdollahiana, który wciąż przebywa w Nowym Jorku jako uczestnik 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Powiedział, że Iran jest gotowy do powrotu do rozmów w stolicy Austrii, choć żałuje niepowodzenia Stanów Zjednoczonych i Europejskiej Trójcy (Wielka Brytania, Francja i Niemcy) w ich zobowiązaniach dotyczących przystąpienia do PIAC.

Przy stole negocjacyjnym powiedział, że tylko praktyczne i namacalne wyniki mają ogromne znaczenie dla narodu irańskiego.

W wypowiedziach cytowanych przez Hispantifa Amir Abdollahian wskazywał, że rząd Bidena nie podjął żadnych działań w celu powrotu do zobowiązania do wyrażenia zgody, a wręcz przeciwnie, nałożył na Teheran bardziej represyjne środki.

Stąd, dodał, wątpliwości co do powagi obecnej władzy wykonawczej w Ameryce Północnej.

Z kolei irański delegat w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Kazem Gharibadi skrytykował kraje zachodnie za oskarżanie Iranu o poszukiwanie militarnej technologii jądrowej, a Stany Zjednoczone i Wielka Brytania przyznały się do dostarczania okrętów podwodnych zasilanych uranem nadających się do uzbrojenia. .

„To niefortunne, że ci, którzy krytykują nas za wzbogacanie uranu do 60 procent w celach humanitarnych i pokojowych, zdecydowali się sprzedać Australii wojskowe okręty podwodne o poziomie wzbogacenia powyżej 90 procent” – zadenuncjował.

Wielka Brytania, Australia i Stany Zjednoczone uzgodniły utworzenie partnerstwa o nazwie Aukus, aby wzmocnić swoją obronę i dzielić się zaawansowanymi technologiami, w tym nabywaniem okrętów podwodnych o napędzie atomowym.

Gharibadi podkreślił, że wszyscy członkowie Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej mają prawo do rozwijania programów nuklearnych w celach pokojowych, niezależnie od czystości wzbogacania, jakiej potrzebują na swoje potrzeby.

Zauważył, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zagroziły traktatowi o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej w tej dekadzie z Australią.

Powiedział, że ich podwójne standardy i hipokryzja są oczywiste, wraz z rzekomym zaniepokojeniem bronią masowego rażenia, ponieważ zachęcają do wyścigu z nimi o sprzedaż do Australii.

mem / arc / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *