Iran wzywa chińskiego ambasadora w Teheranie

Iran wzywa chińskiego ambasadora w Teheranie

Wezwanie nadeszło, by wyrazić niezadowolenie jego kraju z treści oświadczenia ze szczytu chińsko-zatokowego w sprawie trzech irańskich wysp i porozumienia nuklearnego.

  • Rzecznik irańskiego MSZ Nasser Al-Kinani powiedział, że Iran wzywa ambasadora Chin do Teheranu.

Rzecznik irańskiego MSZ Nasser Kanaani poinformował, że wezwano ambasadora Chin w Teheranie, by wyrazić niezadowolenie jego kraju z treści oświadczenia szczytu Chin i państw Zatoki Perskiej na trzech irańskich wyspach. porozumienie nuklearne.

Trzy zaangażowane wyspy to Greater i Lesser Tunbs oraz Abu Musa.

Al-Kinani wezwał Radę Współpracy Zatoki Perskiej do ponownego rozważenia swojego podejścia do spraw regionalnych, zaprzeczając temu, co powiedział w kwestiach związanych z irańskim programem nuklearnym.

Irański urzędnik uznał, że „oświadczenia zawarte w oświadczeniu GCC stanowią ingerencję w wewnętrzne sprawy jego kraju i jego ziem regionalnych”.

Ze swojej strony ambasador Chin w Teheranie powiedział, zgodnie z oświadczeniem, że naród azjatycki szanuje A integralność terytorialna Iranu, zauważył, „wizyta prezydenta Xi Jinpinga w Rijadzie ma na celu pomoc w zaprowadzeniu pokoju i stabilności w regionie”..

Tymczasem minister spraw zagranicznych narodu perskiego Hossein Amir Abdollahian oświadczył, że wyspy Greater Tunb, Lesser Tunb i Abu Musa są nierozłącznymi częściami czystej krainy Iranu i Bardzo poważnie traktuje potrzebę poszanowania swojej integralności terytorialnej.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.