Izrael – Wojna Hamasu ze Strefą Gazy: Rada Bezpieczeństwa ONZ ponownie przekłada głosowanie w sprawie Strefy Gazy | Palestyna | Stany Zjednoczone | Linda Thomas Greenfield | Benjamin Netanjahu | Najnowsze | świat

Izrael – Wojna Hamasu ze Strefą Gazy: Rada Bezpieczeństwa ONZ ponownie przekłada głosowanie w sprawie Strefy Gazy |  Palestyna |  Stany Zjednoczone |  Linda Thomas Greenfield |  Benjamin Netanjahu |  Najnowsze |  świat

On Rada Bezpieczeństwa ONZ W czwartek ponownie odłożył głosowanie nad uchwałą w sprawie wojny między obydwoma krajami Izrael I podnieceniePoinformowały źródła dyplomatyczne.

Zostało ono jednak przełożone na piątek Zjednoczone państwoOn, który podczas prac nad uchwałą sprzeciwiał się kilku propozycjom, oświadczył, że jest gotowy ją poprzeć w jej obecnym kształcie.

Popatrz tutaj: Hamas odrzuca kolejną wymianę zakładników na więźniów bez trwałego zawieszenia broni w Gazie

Po kilku dniach opóźnienia najnowsza wersja projektu, do której dotarła Agence France-Presse, wzywa do „Podjąć pilne działania, aby natychmiast umożliwić bezpieczny i niezakłócony dostęp pomocy humanitarnej, a także stworzyć warunki do trwałego zaprzestania działań wojennych„.

Nie nawołuje do natychmiastowego zaprzestania walk.

Lindy Thomasa GreenfieldaAmbasador Waszyngtonu w Organizacja Narodów ZjednoczonychZapowiedział reporterom, że „Jeżeli uchwała zostanie przedstawiona w takiej formie, w jakiej jest, możemy ją poprzeć„.

Zaprzeczył jakoby projekt uchwały został rozwodniony.

Projekt uchwały jest bardzo mocny„, on twierdził.”Cieszy się pełnym poparciem Grupy Arabskiej„.

Spory dyplomatyczne w siedzibie ONZ w Manhattanco spowodowało kilkukrotne przełożenie głosowania w tym tygodniu, wpłynęło w kontekście pogarszającej się sytuacji w kraju epizod I wzrost liczby zgonów.

więcej informacji: Domagają się, aby Izrael zbadał zabójstwo 11 Palestyńczyków jako „możliwą zbrodnię wojenną”

Zjednoczone Emiraty Arabskie Była sponsorem rozwiązania sporu, który został zmieniony w kilku kluczowych punktach, aby zapewnić rozwiązanie, zgodnie z projektem, do którego dostała się Agence France-Presse.

Domaga się tego od wszystkich stronUmożliwienie i ułatwienie korzystania ze wszystkich (…) dróg prowadzących do i przez region Strefa GazyW tym przejścia graniczne (…) w celu dostarczenia pomocy humanitarnej„.

Izrael Władze kraju podają, że w czwartek nowo otwarte przejście graniczne zostało zbombardowane podniecenie.

Członkowie Rady składającej się z 15 narodów od kilku dni próbują osiągnąć porozumienie w sprawie uchwały.

Izrael, przy wsparciu swojego sojusznika, Stanów Zjednoczonych, sprzeciwia się określeniu „Zatrzymaj ogieńZe swojej strony Waszyngton dwukrotnie skorzystał ze swojego prawa weta, aby udaremnić decyzje, którym Izrael sprzeciwiał się od początku wojny.

Premier Izraela, Benjamina NetanjahuW środę ogłosił, że w Strefie Gazy nie będzie zawieszenia broni do czasu…Usuwanie„Z Hamasu.

Zobacz też: Według Organizacji Narodów Zjednoczonych w kilku obszarach Gazy doszło do najwyższego poziomu „katastrofy” humanitarnej z powodu głodu

Hamas infiltrował Izrael 7 października Według szacunków Agence France-Presse opartych na izraelskich danych zginęło około 1140 osób, w większości cywilów.

Izrael odpowiedział nieustanną kampanią powietrzną i naziemną.

W środę biuro prasowe rządu Hamasu w Strefie Gazy ogłosiło, że zginęło co najmniej 20 000 osób.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *