Izraelski filantrop, współpracownik Atletico Madryt, który nie lubił piłki nożnej i teraz świętuje dwa razy

Edan Ofer jest fotografowany w Tel Awiwie, chociaż obecnie mieszka w Londynie. Od 2017 roku jest udziałowcem FC Madrid.

Jeśli jest w nowej koszulce mistrza Hiszpanii, to Atletico Madrid , Pojawia się reklama platformy izraelskiej Plus 500, Klub umocnił swoje relacje z tym krajem wraz z przybyciem miliardera w 2017 roku Kijki ofer, Który ostatecznie został trzecim udziałowcem i chociaż przyznał, że przed futbolem była mu obojętna, teraz jest zanurzony w swoim świecie i Uważa się, że jest to przyszły biznes.

Ofer, urodzony w Hajfie w 1955 roku, jest Londyński biznesmen i filantrop, jedna z największych fortun w swoim kraju, W 2018 roku posiadał 32% akcji Atlético de Madrid poprzez przejęcie w 2018 roku 17% udziałów w posiadaniu chińskiej firmy. Wanda (Który nadał swoją nazwę nowemu stadionowi Metropolitan), a za pośrednictwem swojej firmy posiada już 15 procent od 2017 roku. Kwantowy Pacyfik I tak się stało Trzeci udziałowiec klubu Za prezydentem Enrique Cerezo Oparte na Manuel Gill Marin Syn byłego prezydenta Jezus to pokolenie i pokolenie– które razem stanowią pozostałe 65 proc.

Ofer jest również właścicielem 51 procent firmy producenckiej Reshet, która współpracuje z Channel Two w Izraelu i stara się dać Atlético de Madrid większą szansę, jak powiedział w dniu, w którym ogłosił zakup udziałów klubu. „Konsekwencją tego będzie ekspansja marki i przyniesie korzyści, takie jak zdolność do utrzymania poziomu konkurencyjności i zatrudniania światowych gwiazd”.

Po dokładnym przestudiowaniu rynku piłkarskiego, Ofer spekulował, że jednym z kluczy będzie sprzedaż praw telewizyjnych „Ponieważ to się bardzo zmieni w nadchodzących latach, ponieważ w wyniku globalizacji wartość wzrośnie dziesięciokrotnie”. Oświadczył również podczas swojej pierwszej wizyty na stadionie Wanda Metropolitano.

Powiedział wtedy: „Atletico Madryt jest wyjątkowe, ponieważ nikt nie może kupić akcji Realu Madryt czy Barcelony, ponieważ są to kluby należące do ich fanów. Tutaj mogę rozwinąć biznes”.

Ofer, doceniony przez Forbesa Fortuna blisko 4000 milionów dolarów, Zbliżył się do piłki nożnej, gdy zdecydował się wyemigrować do Anglii i związał się z pewnym fenomenem Premier League, Bo kiedy stawiał pierwsze kroki w nowym środowisku, przyznał to „Nie pasjonowałem się tym sportem, ale widzę w nim duży potencjał komercyjny”..

Ofer wierzy, że Atlético de Madrid może umocnić się na arenie międzynarodowej nawet po niedawnym przyznaniu nagrody.
Ofer wierzy, że Atlético de Madrid może umocnić się na arenie międzynarodowej nawet po niedawnym przyznaniu nagrody.

Jego pierwszą znaną działalnością w piłce nożnej było przyznanie mu repliki Złotych Piłek Cristiano Ronaldo Za 600 tysięcy euro na aukcji charytatywnej.

Później zakupiono część pakietu akcji Atlético de Madrid i dodano pakiet magazynowy Famalecoa, Wiejski klub z populacją 14 000 w Portugalii, we współpracy z najsilniejszym reprezentantem piłkarzy na świecie, Portugalczykiem Jorge Mendes, Właściciel agencji „Gestifute”, Dochodzenie jego własnego sędziego w sprawie oszustw podatkowych w krajach takich jak te Iker Casillas za DaniloI że został wirtualnym dyrektorem sportowym miniklubu, chociaż nigdy nie pojawił się oficjalnie.

Agent pozyskiwał zawodników, którzy przyjeżdżali do Famalicao jako wolni zawodnicy lub wypożyczeni z innych klubów, których nie brali pod uwagę, lub obietnice konieczności strzelania w celu zdobycia doświadczenia, a wszystko to od podmiotów, w których Mendes miał na wadze, tzw. zwane klubami „Zespół Mendes” (Atletico Madryt, Walencja, Benfica, Porto, Sporting Braga, West Ham lub Wolverhampton), Z krótkimi kontraktami i pomysłem ponownej wyceny, a następnie przeniesienia na rynek.

Sanktuarium, które Wcześniej był wyceniony na 5 milionów euro A na dole tabeli drugiej ligi w 2018 r. Już po półtora roku był wart 45 milionów euroA on był już fanem First Division, zajmując dziewiąte miejsce w sezonie 2020/21.

Relacje między Mendesem a Oferem miały fundamentalne znaczenie, na przykład dla pojawienia się młodej portugalskiej gwiazdy Joao Felix Do Atletico Madryt za 126 mln euro, co dla agenta oznacza prowizję w wysokości 36 mln.

Stadion Famalicao w Vila Nueva Do Famalicao w Portugalii, gdzie Ofer jest również udziałowcem i doprowadził do wzrostu wartości zespołu z 5 do 45 milionów euro dzięki kreatywnym przejęciom.
Stadion Famalicao w Vila Nueva Do Famalicao w Portugalii, gdzie Ofer jest również udziałowcem i doprowadził do wzrostu wartości zespołu z 5 do 45 milionów euro dzięki kreatywnym przejęciom.

W 2021 roku do Famalecoa przybył Brazylijczyk Lucas Henrique (Figiency) I portugalski Kochanie (Pokłócił się pomocnik Benfiki, który przeszedł Olympiacos), Ekwadorski Leonardo Campana (Liczba drużyn U-20, które zajęły trzecie miejsce na mundialu 2019 w Polsce), Ocet Robin (Od Wolverhampton) I młody argentyński pomocnik Joaquin Pereira W niższych regionach Rosario Central.

Wraz z pojawieniem się Ofer, Atlético de Madrid zacieśniło swoje stosunki z Izraelem (które już wcześniej było sponsorem firmy „Plus 500”). Plik Materace Przyjechali, aby podróżować, aby grać przeciwko niemu Gyrosaline Betar Na stadionie Teddy Kollek ze wszystkimi jego gwiazdami w ramach ostatniego zaszczytu Yossi Pinayon -Poprzednia Chelsea s Liverpool– który zapowiedział odejście z futbolu.

Również Atletico Madryt otworzyło akademię piłkarską w IzraeluPo uzgodnieniu z Hapoel Beersheba pomysłu wsparcia technicznego młodzieży i wzmocnienia struktury klas niższych poprzez zastosowanie uzgodnionej metodologii Klubu Rogblanco w stolicy Hiszpanii. Ofer i Gil Marin za „Colchoneros” i Alona Barakat, przedstawiciel jednostki lokalnej.

Głównym celem jest otwarcie się na wszelkiego rodzaju religie i kultury. W pewien sposób możemy zintegrować wszystkich ludzi we wspólnym projekcie opartym na wartościach sportu ”- powiedział wówczas Gilles Marin.

Te stwierdzenia nie były przypadkowe. Ofer jest postacią w Izraelu ze względu na ciągłe darowizny swojej rodziny na rzecz muzeów, uniwersytetów, szpitali i instytucji opieki społecznej oraz dla niego Inicjatywy pokojowe między Izraelem a światem arabskim I współistnienie Izraelczyków i Palestyńczyków w różnych sferach życia społecznego.

Ofar zazwyczaj wspiera gospodarkę jako pomost do dialogu z arabskimi sąsiadami. Podczas spotkania w 2011 r. Z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Abu Mazen, Na Mukata od miasta RamallahOfer domagał się sojuszu między kompaniami obu narodów i sfinansował na przykład wizytę kilkudziesięciu młodych Palestyńczyków w Izraelu. „Nigdy nie odwiedzili Izraela i na koniec powiedzieli mi, że widzieli inną stronę mojego kraju I nie pasuje do tego, co sobie wyobrazili z historii, które zawsze słyszeli ”.

Ofer przekazał 28 milionów dolarów - najwyższą kwotę w historii - London Busines School, dzięki czemu szkoła biznesu nadal się rozwija i może wchłonąć przyszłe pokolenia liderów.
Ofer przekazał 28 milionów dolarów – najwyższą kwotę w historii – London Busines School, dzięki czemu szkoła biznesu nadal się rozwija i może wchłonąć przyszłe pokolenia liderów.

W 2013 roku założył fundusz stypendialny Sami Ofer do John F. Rząd Kennedy’ego Na Uniwersytet Harwardzki Dla wschodzących liderów Izrael s Palestyna.

Sami Ofer, jego nieżyjący już ojciec, zawsze nim był Związane ze światem handlu morskiego, Niezależnie od tego, czy chodzi o ładunek, czy budowę łodzi. Od tego czasu wyemigrował Rumunia W 1922 roku miał zaledwie dwa lata i wychował się w porcie Hajfa z Palestyna Wstąpił do Królewskiej Marynarki Wojennej pod administracją brytyjską, a po utworzeniu państwa Izrael w 1948 roku kupił statek towarowy. Po śmierci w 2011 roku odziedziczył dwa największe bogactwa w kraju, około 6 miliardów dolarów.

Idan był wykształcony przez swojego ojca w dziedzinie biznesu i inwestycji. Studiował na najważniejszych uczelniach (Hajfa, London Business School, w której jest dziś jednym z jego głównych doradców i darczyńców, oraz Hongkong, gdzie rozszerzył rodzinny biznes naftowy)

gdy Przekazał 28 milionów dolarów -Najgłośniejszy numer w historii- Do London Business School, Wskazał, że chce, aby College of Business Administration nadal się rozwijał, aby móc wchłonąć przyszłe pokolenia liderów. Jego własna fundacja ma na celu zapewnienie „przyszłym izraelskim przedsiębiorcom narzędzi pozwalających sprostać wyzwaniom globalizacji”.

Idąc śladami swojego ojca Samiego – celebrytki z Hajfy, gdzie boisko nosi jego imię – Idan wraz ze swoim bratem Eyalem wkroczył do świata biznesu. 55 proc. Udziałów państwowej spółki „The Israel Foundation”, Kiedy zdecydowano się go sprywatyzować, udało mu się rozszerzyć na Azję, Europę i Amerykę Południową, oferując takie elementy jak energia, technologia i transport.

Kiedy Eyal wyjeżdżał Monako Rodzinne obawy związane z żeglugą, takie jak Royal Caribbean Cruises, Aidan udał się do Hongkongu, gdzie założył Tanker Pacific, wiodącą firmę zajmującą się tankowcami morskimi. Obie są notowane na giełdach LondynI Nowy JorkI Singapur za Tel Awiw.

W tym samym 2007 roku kupił pakiet akcji Israel Corporation Straciła 500 milionów dolarów, uczestnicząc w „lepsze miejsce”, Firma zajmująca się elektronicznymi samochodami, chociaż założył ją krótko wcześniej „Digging the Pacific”, Extremely Deepwater Drilling Company, gdzie odniósł sukces.

Ofer jest menadżerem makrogrupy Kwantowy Pacyfik , Który obejmuje takie elementy, jak transport, energia, zasoby naturalne, technologia medyczna i samochody).

Żonaty już 4 razy z Batia Ofer Filantrop i członek rady doradczej domu aukcyjnego Sotheby’s. Ma pięcioro dzieci i dystrybuuje dzieła sztuki współczesnej swojego ojca (w tym MalarzI Van Gogh, Dali i Degas), Poproś każdą osobę, aby wyciągnęła kartkę papieru z nazwą każdej czynności, aby wyciągnąć ją z torby. „Zrobiliśmy to w przyjazny sposób” Powiedział magazynowi ekonomicznemu „rynek”.

Gazeta Czasy finansowe Prześlij to na to „Cudowna i skromna postać, drobnej postury i trochę podobna do niedźwiedzia”. Ujawnia: „Ci, którzy cenią tego konserwatywnego inwestora, opisują go jako”. Człowiek renesansu o bardzo różnych gustach, I że zwykle nosi młodzieńcze ubrania, pomimo swojego wieku i pozycji społecznej, ponieważ nosi dżinsy i prawie nie zawiązuje krawatów.

Czytaj:

Efekt Simeone: milionerowe inwestycje Atlético de Madrid, który ponownie był bohaterem w Hiszpanii

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *