Izraelskie ataki niszczą 278 szkół w Gazie i na Zachodnim Brzegu Aktualności

Palestyńskie Ministerstwo Edukacji poinformowało w czwartek, że od rozpoczęcia ataków izraelskich sił okupacyjnych w dniu 7 października na Strefę Gazy i Zachodni Brzeg zamordowano 3714 uczniów i studentek.

Przeczytaj także:
Minuta po minucie izraelskiego oblężenia Strefy Gazy

W teczce edukacyjnej wyjaśniono, że w Gazie zginęło 3679 uczniów, a 5429 zostało rannych, a na Zachodnim Brzegu 35 uczniów zginęło śmiercią męczeńską, a co najmniej 271 zostało rannych.

W wydanym przez ten podmiot raporcie stwierdzono, że w okresie obecnej eskalacji wojny siły okupacyjne aresztowały na Zachodnim Brzegu 82 palestyńskich studentów.

W raporcie Ministerstwo szczegółowo opisało także śmierć ponad 200 nauczycieli i administratorów w Strefie Gazy oraz obrażenia 619 innych osób. Na Zachodnim Brzegu dwóch nauczycieli zostało rannych, a ponad 65 nauczycieli zostało aresztowanych.

Poinformował także, że wśród ośrodków Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich na Bliskim Wschodzie (UNRWA) bombardowania sił syjonistycznych dotknęły 65 szkół i 278 szkół rządowych.

Z raportu wynika także, że spośród tych ośrodków 75 ośrodków zostało wyłączonych z pracy na skutek całkowitego zniszczenia infrastruktury, 268 zostało częściowo uszkodzonych, zaś na Zachodnim Brzegu zaatakowano 38 ośrodków edukacyjnych.

Według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia od początku izraelskich ataków na Gazę władze palestyńskie odnotowały śmierć 18 787 osób.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *