Jaka będzie medycyna przyszłości?

W ostatnich latach postęp w badaniach biologicznych połączył się z postępem technologicznym, wywierając znaczący wpływ na wszystkie sektory gospodarki: od zdrowia i rolnictwa po dobra konsumpcyjne lub energię. Zmiany te przyspieszyły, a ich skutki stały się bardziej widoczne w ciągu ostatniego roku, wraz z pojawieniem się koronawirusa w naszym życiu.

Wiele firm wykorzystuje postępy w inżynierii genetycznej, sztucznej inteligencji i dużych zbiorach danych do opracowywania nowych metod leczenia i postępów.

w dziedzinie zdrowia Technika Przyczynił się do znaczącego rozwoju biologii i postępu innowacji naukowych w dziedzinie medycyny. W 2003 r. Human Genome Science Project wyznaczył punkt zwrotny, kiedy udało się odszyfrować pełny zestaw genów znalezionych w chromosomach, umożliwiając w przyszłości znaczne postępy w dalszych badaniach nad sekwencjonowaniem DNA. Znajomość pełnego sekwencjonowania ludzkiego genomu może mieć ogromne znaczenie w kontekście biomedycznych i klinicznych badań genów, rozwoju wiedzy o mało zbadanych chorobach, nowych lekach oraz bardziej wiarygodnych i szybszych diagnozach.

Te wielkie wydarzenia wygenerowały ilość danychDzięki bioinformatyka Jest powiązany z analizami i informacjami genetycznymi pacjentów przed różnymi inicjatywami terapeutycznymi. Informacje te mogą być wykorzystywane w badaniach akademickich, a także w przemyśle farmaceutycznym i diagnostycznym, co wraz z niskimi kosztami sekwencjonowania ludzkiego genomu, zwiększa zapotrzebowanie na narzędzia, które mogą organizować, analizować i przechowywać coraz większą ilość biologicznych uzyskane dane.

Dzięki temu otwierają się nie tylko nowe możliwości leczenia, ale także możliwości biznesowe, co oznacza, że ​​badania otrzymają największy impuls w ciągu ostatnich 20 lat.

Technologia edycji genów może stać się największym postępem w medycynie tego stulecia

Szybkość, z jaką opracowano szczepionki na koronawirusa, przemyślała ich model rozwoju, wynalezienie szczepionek mRNA – lub RNA, które zawierają informacje o sekwencji aminokwasowej białka. – Łatwo przeprogramowalny, To było ogromne zwycięstwo nad wirusem, który oparł się na dziesięcioleciach badań i otwiera okno na nową przyszłość.

Szczepionki RNA są szybsze, tańsze niż szczepionki konwencjonalne i bezpieczniejsze dla pacjenta, ponieważ nie są wytwarzane z czynników zakaźnych. Ponadto mają potencjał jako nowe opcje leczenia poważnych chorób, takich jak rak. Krótko mówiąc, przełom naukowy, który zmieni przemysł farmaceutyczny.

w tym momenciePojawiają się teraz wątpliwości, czy inwestowanie w naukę i badania powinno być jednym z głównych priorytetów różnych rządów? Według najnowszego raportu Eurostatu, w którym dane za 2019 r., Hiszpania znajduje się pod tym względem na dole Unii Europejskiej. w tamtym roku, Na ten sektor rząd przeznaczył 303 euro na mieszkańca, mniej niż połowa średniej dla krajów europejskich (685,6 euro na mieszkańca).

Aby zdać sobie sprawę z ogromnej różnicy, jaka istnieje u naszych sąsiadów, Dania, Szwecja i Norwegia przekraczają 1500 euro na osobę, podczas gdy Belgia i Niemcy przekraczają 1300 euro. Tym samym Hiszpania zajmuje 18. miejsce w rankingu Eurostatu, za takimi krajami jak Polska, Grecja czy Estonia, gdzie średnia europejska na badania wynosi 2,19% PKB.

Dane z Ministerstwa Nauki, najnowsze z tego raportu Eurostatu, również nie pozostawiają nas w dobrym miejscu. Hiszpania zainwestowała w naukę o 42% mniej w 2020 roku niż w 2009 roku. Trochę bardziej dominuje optymizm. Kilka tygodni temu minister nauki Pedro Duque przedstawił nową Kartę Nauki i Innowacji, w której została zaproponowana Przeznacz 60% więcej na ten sektor DziękujemyW dużej mierze dla europejskich funduszy odzyskiwania COVID-19.

Pytanie brzmi, czy ta stopa inwestycji utrzyma się, gdy skończą się te europejskie pieniądze. Odpowiedzialność za rozpoznanie i wspieranie nauki spoczywa na wszystkich, ponieważ być może byliśmy tego nieświadomi, ale Na liście najczęściej cytowanych naukowców na świecie mamy 103 hiszpańskich naukowców Zrobione przez znani badacze, co stawia nasz kraj na dziesiątym miejscu. Oczywiście są tam surowce.

Motyw Przyszłość nauk o zdrowiu i naukach przyrodniczych Odkryj możliwości, jakie dają postępy w medycynie w różnych dziedzinach, a ponadto spróbuj zidentyfikować te firmy i czynniki motywujące, które napędzają tę coraz bliższą przyszłość. Dowiedz się więcej o przyszłe bogactwo, ramy doradcze dla Bankowość prywatna w Santander To przybliża innowacyjność do Twojej inwestycji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *