Jaka jest sytuacja z Covid-19 i ograniczeniami podróżowania w innych krajach UE?

Portugalia ponownie otworzyła swoje granice dla turystów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii zaledwie miesiąc temu.

W zeszłym miesiącu Parlament Europejski i państwa członkowskie osiągnęły porozumienie co do zasady, aby zapewnić certyfikację Covid-19, aby ułatwić bezpieczne letnie podróże po całym bloku.

Kilka krajów już rozpoczęło wydawanie cyfrowych certyfikatów podróży UE, które będą dostępne we wszystkich państwach członkowskich 1 lipca.

Portugalia, jedna z najlepszych destynacji turystycznych w Europie, została ponownie otwarta dla podróżnych 17 maja.

Po przylocie wszyscy pasażerowie w wieku powyżej 20 lat muszą przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19, czy to PCR, czy szybki antygen, i przejść na lotniskach badania przesiewowe.

Środki zdrowia publicznego, takie jak używanie masek, dystans społeczny i higiena rąk, obowiązują we wszystkich miejscach publicznych w Portugalii.

Miejsca i restauracje muszą być zamknięte o 22:30. M.

W Lizbonie, w związku ze wzrostem liczby przypadków Covid-19 w ostatnich dniach, podjęto inne środki. Ci, którzy mieszkają w mieście, nie mogą wyjść między 15:00. M. Piątki i szósta rano. m poniedziałek.

Przed wybuchem epidemii w Lizbonie Portugalia miała jeden z najniższych wskaźników infekcji wirusowych w Unii Europejskiej.

W czwartek w Portugalii potwierdzono 1233 nowe przypadki, większość z nich w stolicy.

Szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez powiedział, że obowiązkowe używanie masek w miejscach publicznych na świeżym powietrzu zakończy się pod koniec tego miesiąca. Zdjęcie pliku: Pablo Blazquez Dominguez/Paul za pośrednictwem Associated Press

Hiszpania, wraz z innymi krajami, które w dużym stopniu opierają się na branży turystycznej, takimi jak Portugalia, Włochy i Grecja, mocno naciskały na wprowadzenie certyfikatów podróży do Unii Europejskiej i już zaczęły je wydawać.

W związku z tym kraj został ponownie otwarty dla turystów, którzy zostali zaszczepieni co najmniej 14 dni przed podróżą lub którzy mogą przedstawić negatywny wynik testu Covid-19 lub wykazać, że pokonali wirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Zakażenia Covid-19 w Hiszpanii są obecnie na najniższym poziomie od sierpnia 2020 r., a w zeszłym tygodniu podano około 3,5 miliona szczepionek w tym kraju.

W niedzielę Francja zniesie godzinę policyjną Covid-19 obowiązującą od końca zeszłego roku.

Podobnie jak Hiszpania, Francja egzekwuje surową politykę noszenia masek, nawet dla osób przebywających na zewnątrz.

Ma się to rozpocząć nieco na początku przyszłego tygodnia, chociaż prawdopodobnie pozostanie w transporcie publicznym i na zatłoczonych obszarach, gdzie nie można zagwarantować dystansu społecznego.

Ludzie przechodzą w czwartek przez Pola Elizejskie w Paryżu. W środę Francja złagodziła kilka ograniczeń Covid. Plik obrazu: AP Photo / Michel Euler

Francuski rząd ogłosił, że od 22 czerwca zaktualizuje swoją politykę podróży online o cyfrowy certyfikat Covid Unii Europejskiej, co oznacza, że ​​​​ludzie będą mogli wjechać na prowincję z dowodem szczepienia, negatywnym wynikiem dowodu lub dowodem na odzyskanie wirusa .

Przypadki Covid-19 we Francji dramatycznie spadły od połowy kwietnia, a w czwartek zgłoszono 2786 nowych przypadków.

Belgia już wprowadziła cyfrowy paszport Covid.

Od początku czerwca kraj zaczął wycofywać wiele ograniczeń. Kawiarnie i restauracje w Belgii umożliwiają teraz spożywanie posiłków w pomieszczeniach dla maksymalnie czterech klientów na stół.

W czwartek w Belgii potwierdzono 493 nowe przypadki, w porównaniu z rekordowym poziomem 9 065 pod koniec marca.

Niemcy odnotowały ostatnio spadek potwierdzonych przypadków Covid-19.

W czwartek, po raz drugi od września ubiegłego roku, zgłoszono mniej niż 1000 przypadków.

W skali kraju wskaźnik infekcji wynosi nieco poniżej 50 na 100 000 osób tygodniowo.

Około 51% populacji Niemiec otrzymało co najmniej jedną szczepionkę, a kraj podaje obecnie ponad 800 000 szczepionek dziennie.

Berlin, który w ostatnich tygodniach był świadkiem większości potwierdzonych przypadków w kraju, zniósł kilka długotrwałych ograniczeń dotyczących spotkań wewnątrz i na zewnątrz.

Niemcy rozpoczęły już wydawanie cyfrowych certyfikatów Covid przed przyjęciem programu przez Unię Europejską od 1 lipca, do tej pory złożono ponad milion certyfikatów.

Podczas pandemii ograniczenia we Włoszech różniły się w zależności od regionu.

Regiony włoskie są klasyfikowane jako „białe”, „żółte”, „pomarańczowe” lub „czerwone”, w zależności od występowania Covid-19 w każdym z nich.

W kategorii czerwonej lub pomarańczowej nie ma regionów.

Turyści spacerują w pobliżu ulicy Campanile Świętego Marka w Wenecji, Włochy, w czwartek.  Plik obrazu: PA
Turyści spacerują w pobliżu ulicy Campanile Świętego Marka w Wenecji, Włochy, w czwartek. Plik obrazu: PA

Jednak regiony Basilicata, Kalabria, Kampania, Marche, Bolzano, Sycylia, Toskania i Dolina Aosty znajdują się w regionie „żółtym”, z godziną policyjną od północy do 5 rano, a wycieczki poza regiony są dozwolone tylko w niektórych przypadkach.

Inne obszary kraju to wszystkie „białe” obszary, gdzie jedynymi realnymi środkami ochrony zdrowia publicznego są dystans społeczny i używanie masek w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Włochy, jeden z krajów, które mocno lobbowały za cyfrowym certyfikatem Covid z Unii Europejskiej, już rozpoczęły wydawanie zezwoleń.

Grecja, kolejny kraj, który opiera się na branży turystycznej, już zaczął wydawać certyfikaty Covid.

Kraj został ponownie otwarty dla turystów w maju.

Kawiarnie, bary i restauracje są otwarte, ale wszystkie muszą być zamknięte do godziny 12:30.

Goście w maskach na twarz wspinają się na Akropol, z Partenonem w tle w Atenach.  Plik obrazu: AP Photo / Thanassis Stavrakis
Goście w maskach na twarz wspinają się na Akropol, z Partenonem w tle w Atenach. Plik obrazu: AP Photo / Thanassis Stavrakis

Plaże i miejsca turystyczne są również całkowicie otwarte i dostępne, chociaż wszyscy uczestnicy muszą ćwiczyć dystans społeczny.

Grecki rząd planuje do końca czerwca ogłosić 80 wysp, na których znajduje się większość głównych obszarów wypoczynkowych, bezpiecznymi.

Około 546 nowych przypadków wirusa potwierdzono w Grecji w czwartek, w porównaniu z ponad 4000 przypadków na początku kwietnia.

Obecnie zagraniczni turyści z krajów o niskim wskaźniku Covid-19 mogą wjechać do Holandii.

W piątek premier Holandii Mark Rutte zapowiedział dalsze złagodzenie ograniczeń w kraju od 26 czerwca.

Powiedział, że łagodzenie skutków jest teraz możliwe dzięki udanemu wprowadzeniu szczepionki na rynek w tym kraju.

Polski rząd rozpoczął również wydawanie zezwoleń na podróż podróżnym, którzy mogą udowodnić, że zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli z koronawirusa.

Inni przybysze muszą wykazać negatywny wynik PCR lub wynik szybkiego testu antygenowego w ciągu 48 godzin od przybycia.

26 czerwca planowane jest ponowne otwarcie w Polsce instytucji kultury, restauracji, galerii rozrywkowych, komunikacji miejskiej, obiektów sportowych, klubów tanecznych i siłowni z różnymi ograniczeniami lub przy maksymalnej pojemności.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *