Jakie kraje europejskie zjednoczyły się przeciwko zakazom i dlaczego nie ma Hiszpanii?

Jakie kraje europejskie zjednoczyły się przeciwko zakazom i dlaczego nie ma Hiszpanii?

Kontynuujemy z Samochody spalinowe zakazane od 2035 roku. Prawda jest taka, że ​​ten środek narzucony przez Unię Europejską nie do końca przekonuje wszystkie kraje, a są takie, które nie wahały się zjednoczyć swoich szeregów w walce o coś bardziej sprawiedliwego. Sojusz ten powstał wcześniej Niemcy, Włochy, Czechy, Polska, Rumunia, Węgry i Słowacja To już fakt i rozpoczęły się pierwsze spotkania. Ministrowie każdego kraju prowadzą rozmowy w celu obalenia lub przynajmniej zmiany tej kontrowersyjnej decyzji.

Niemcy to kraj, który z oczywistych względów najbardziej opiera się zakazowi, bo tak jest główny producent samochodów z kontynentu. Jego propozycja nie jest naciągana, ponieważ domaga się, aby samochody spalinowe żyły tak długo, jak to możliwe stosowanie paliw syntetycznych. Ta koalicja krajów wzywa do stworzenia innej kategorii dla tych pojazdów na e-paliwa, która oferowałaby również neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Ponadto rozwijają go niektórzy niemieccy producenci.

Grupa Volkswagena Jest jednym z głównych motorów napędzających te paliwa, a takie marki jak Porsche i Audi produkują i testują pierwsze partie. Kraje te nie chcą zniesienia zakazów w ten sposób, chcą tylko, aby odpowiadały potrzebom wszystkich i aby palenie było bardziej sprawiedliwe. W ciągu najbliższych kilku tygodni może pojawić się plik Nowa propozycja Komisji Europejskiej Dotyczy to również paliw syntetycznych, choć dopiero okaże się, jak problem zostanie rozwiązany.

Tam Dość kontrowersyjny Te alternatywne paliwa mają zwolenników i przeciwników. Z drugiej strony jasne jest, że nie mają pochodzenia kopalnego, a ich produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Z drugiej strony wspomniał też, że trwają bez osiągnięcia poziomu trwałości Samochody elektryczne. Stwierdza też, że można by go lepiej wykorzystać w innych sektorach, w których dekarbonizacja jest utrudniona, choć branża motoryzacyjna jest obecnie najbardziej specyficzna.

I w tym momencie wszyscy byliśmy tym zaskoczeni Hiszpania zostanie wykluczona Z listy krajów, które zjednoczyły się przeciwko zakazowi. Nasz kraj był zapraszany na poprzednie spotkania, ale wygląda na to, że nie chce opowiadać się po żadnej ze stron. Nie jest jasne, czy to dlatego, że nie wierzył w propozycję paliwa syntetycznego, czy z tego powodu Nie chce w żaden sposób konfrontować się z Europą. Mimo to nasz kraj jest nadal jednym z krajów najbardziej przegrywających, będąc drugim co do wielkości producentem samochodów pod względem wolumenu.

fontanna: Wiadomości motoryzacyjne

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *