Jakie są 10 najgorszych krajów, które pokonają pandemię COVID-19? | międzynarodowy | Aktualności

Jakie są 10 najgorszych krajów, które pokonają pandemię COVID-19?  |  międzynarodowy |  Aktualności

Meksyk, Argentyna i Peru znajdują się na szczycie listy z wysokimi wskaźnikami śmiertelności pomimo ścisłej blokady, jak wynika z badania Bloomberga.

Firma komunikacyjna Bloomberg przeprowadziła dochodzenie pod koniec listopada 2020 r. o nazwie Ocena odporności na COVID-19 Aby zidentyfikować najgorsze kraje przechodzące pandemię COVID-19, które nadal rozwijają się na świecie w tym samym czasie, co szczepienia, aby ją powstrzymać.

Według badań prym wiodą trzy kraje Ameryki Łacińskiej ocena Jeden z najgorszych krajów ze względu na powolną reakcję na szczepienia ludności, liczbę zakażeń i zgonów na 100 tys. zarejestrowanych, a także inne warunki, takie jak pogarszająca się gospodarka, jakość życia, ograniczenia w poruszaniu się i dostęp do zdrowia usługi.

W badaniu uwzględniono jednak kraje Ameryki Południowej z gospodarkami o PKB przekraczającym 200 miliardów dolarów. Ekwador nie jest częścią śledztwa.

Meksyk, Argentyna i Peru to kraje, które znajdują się na szczycie listy pod względem wysokiej śmiertelności pomimo surowych ograniczeń krajowych, zamykania granic i godziny policyjnej, a w przypadku Peru z powodu gwałtownego spadku PKB, który skurczył się o 13,9% w 2020 r. magazyn Equus.

Kolejne miejsca na liście zajmują Grecja, Włochy, Rumunia, Iran, Polska, Turcja, Belgia, Kolumbia, Czechy, Austria, Portugalia i Indie, gdzie choroba typu delta, która obecnie nawiedza świat, powstała i wymusiła krajów do ponownego wprowadzenia środków w celu kontroli jego rozprzestrzeniania się.

Według Bloomberga lista nie jest ostatecznym osądem i przyznaje, że może zawierać błędy w danych, biorąc pod uwagę przyspieszające tempo epidemii i różne fale, które dotknęły kraje, które początkowo dobrze poradziły sobie z sytuacją.

Firma dodaje, że może być ocena Osiągnięcie zmian, gdy kraje dostosowują się i ulepszają swoje strategie oraz przyspieszają szczepienia, uznając, że pandemia COVID-19 otworzyła przepaść „między gospodarkami od góry i od dołu”, która prawdopodobnie utrzyma się z długoterminowymi konsekwencjami w świecie po wirusie .

Tymczasem badanie Bloomberga ujawnia również potencjalnie niewygodne fakty dla krajów, które jeszcze przed pandemią były uważane za najbardziej zaawansowane na świecie. Wielka Brytania i Francja to tylko niektóre z tych, które są w środku ocena. Kraje te zostały mocno dotknięte wirusem, ponieważ są globalnymi centrami podróży i handlu.

Miejsca takie jak Tajlandia i Singapur, które charakteryzują się podróżami i turystyką, doświadczyły większych ciosów dla swoich gospodarek.

Kraje o najlepszych wynikach w walce z COVID-19

Ten sam raport firmy obejmuje również kraje, które najlepiej poradziły sobie z epidemią. Nowa Zelandia znajduje się na szczycie listy i wyróżnia się podejmowaniem szybkich i zdecydowanych działań, takich jak zamknięcie granic, pomimo dużego uzależnienia od turystyki.

Pojawia się również Japonia i chociaż nie może legalnie wyegzekwować zakazu, wykorzystała swoich mieszkańców, którzy zastosowali się do zaleceń dotyczących środków bezpieczeństwa biologicznego i dystansu społecznego.

Kraje nordyckie, takie jak Finlandia i Norwegia, od połowy marca zostały objęte takimi środkami, jak zakaz wjazdu większości obcokrajowców, mimo że są one częścią strefy Schengen.

Pojawia się również Korea Południowa, która została uznana za pierwszą, która otworzyła punkty testowania wirusów i stworzyła systemy śledzenia infekcji.

Szacuje się, że w przypadku niektórych krajów azjatyckich doświadczenia związane z pandemią wywołaną wybuchem bliskowschodniego zespołu oddechowego (MERS) w 2015 r. lub wiele lat wcześniej z SARS, pomogły im wymyślić, jak im przeciwdziałać. COVID-19. (JA)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *