Jakie są najbardziej imponujące odkrycia archeologiczne w Meksyku w 2023 roku

Jakie są najbardziej imponujące odkrycia archeologiczne w Meksyku w 2023 roku
Oto najlepsze odkrycia archeologiczne tego roku Fot. INAH

Z roku na rok staje się nowe Odkrycia archeologiczne W naszym kraju. Meksyk jest wyjątkowy na skalę światową ze swoim bogactwem kulturowym i historycznym. Zanim Hiszpanie przybyli w 1521 roku i podboje pogrzebały niesamowite cywilizacje, które się tu osiedliły, życie starożytnych Meksykanów wyglądało zupełnie inaczej.

Świat przedhiszpański bardzo różnił się od świata europejskiego i chociaż był to ruch zbrojny Hernana Cortesa Jego armia zniszczyła różne miasta i kultury, pozostawiając archeologom i znawcom tematu skarby do odnalezienia w przyszłości.

rok 2023 Nie był to wyjątek, jeśli chodzi o odkrycia antyków i przedmiotów ze świata starożytnego. Wielu z nich było ciekawymi i pełnymi pasji historykami i znawcami tematu, a także wielbicielami starożytnego Meksyku.

z cmentarz Nawet jajko plejstoceńskiego zwierzęcia, a tutaj mówimy, jakie odkrycia archeologiczne, które zaznaczyły rok 2023, pozostaną w historii naszego kraju.

Miasto Chichen Itza zaskakuje imponującą rzeźbioną głową (archiwum)

Podczas wykopalisk w szóstej świątyni Maudsley'a W najważniejszym obszarze archeologicznym Jukatanu A Imponująca rzeźba głowy O starożytnych Majach, którzy wywarli wrażenie na Narodowym Instytucie Antropologii i Historii (INAH).

Twarz przedstawia wojownika noszącego na głowie hełm w kształcie węża o szerokości 28 cm i wysokości 33 cm, który jest dobrze zachowany. jeszcze raz, Chichen Itza Robi wrażenie ze względu na skarby, jakie wciąż kryje i wyjaśnia, dlaczego jest jednym z Siedmiu Cudów Świata Współczesnego.

Pomnik znajduje się w Patzcuaro w stanie Michoacán. Zdjęcie: INAH

A Chuck Mall Jest to prekolumbijski posąg z Mezoameryki, kojarzony z Toltekami i na przestrzeni lat odkryty w kilku stanach Meksyku, w tym na Jukatanie. Dokładne znaczenie słowa Chac mool było szeroko dyskutowane, są tacy, którzy uważają go za człowieka poświęcenia, dla tych, którzy twierdzą, że jest mężem Bożym; Jednak wszystkie, które odkryto, mają kształt osoby odchylonej do tyłu.

Mall Chuck, który został znaleziony w stanie Michoacan Zrobiło to wrażenie na archeologach i władzach Narodowego Instytutu Ludności Tubylczej, ponieważ jest to pierwszy obiekt znaleziony w Patzcuaro. Posąg ma 80 cm wysokości, 90 cm długości i waży 200 kilogramów.

Na cmentarzu Chapultepec INAH w Chapultepec odnaleziono kości i szczątki starożytnych Meksykanów

Projekt przyrodniczo-kulturowy Chapultepec jest obecnie w trakcie realizacji. Znaleziono je podczas budowy malowniczego pawilonu i ogrodu Ludzkie szczątki Kształt kości zrobił wrażenie na Narodowym Instytucie Antropologii i Historii (INAH).

Szczątki kostne pochodzą z okresu Wicekrólestwa, a konkretnie z jego pierwszej fazy, która przypadała na lata 1521-1629. To znaczy pierwsze sto lat po przybyciu Hernána Cortésa do Meksyku i założeniu Nowej Hiszpanii. Były to szkielety Europejczyków i Meksykanów: 45 szkieletów i kości 16 osób dodatkowy.

Mieszkańcy Veracruz znaleźli postać podobną do młodej kobiety, Amajak (archiwum)

W 2021 r. pomnik dziewczyny władczyni Amajak. W 2023 roku w Alamo Timapache znaleziono drugi kawałek. Utwór ten ma ponad 1,5 metra długości i pochodzi z lat 1100 i 1200 n.e., czyli pierwszej fazy epoki kamienia. Postklasyczny.

Podobnie w 2023 roku odkryto go podczas budowy międzynarodowego lotniska Felipe Angeles (Ewa) Skamieniałość A Jajko należące do flaminga z epoki plejstocenu. Znalezisko było w doskonałym stanie.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *