Jakie wyniki osiągnie Argentyna i kto wygra Katar World Cup 2022 w ekonomii?

Jakie wyniki osiągnie Argentyna i kto wygra Katar World Cup 2022 w ekonomii?
Zdjęcia przed rozpoczęciem meczu otwarcia Kataru 2022

Na szczęście nie jest to tak zdefiniowane, bo według „Mistrzostwa Świata w Ekonomii”, które mi się podobało w Instytucie Badań Ekonomicznych Giełdy Papierów Wartościowych w Kordobie, jeśli rozpoczęty w niedzielę mundial w Katarze jest ustalany według wyników ekonomicznych . Spośród krajów Argentyna zostanie wyeliminowana w pierwszej rundzie

Ćwiczenie, które przeprowadzili Ariel Baroud i Fabio Ventre, polegało na ustaleniu wyników meczów, zgodnie z oficjalną konfrontacją Katar 2022, na podstawie wyników krajów w czterech wskaźnikach: 1) poziom rozwoju gospodarczego, mierzony PKB per capita według parytetu siły nabywczej, 2) Stabilność cen na podstawie prognozy inflacji w 2022 r., 3) Siła rynku pracy mierzona stopą bezrobocia, 4) Ostatnia dynamika gospodarcza na podstawie danych o wzroście PKB od ostatniego mundialu , Rosja 2018.

Metoda określa bowiem, że we wszystkich meczach padają cztery „bramki” oraz że istnieje możliwość remisu, jeśli każdy z przeciwników wygra każdy mecz dwoma punktami.

Metoda nie tylko prowadzi do wyeliminowania Argentyny z pierwszej rundy mundialu, ale także kończy się jednym punktem, w wyniku remisu (2:2) z Meksykiem i dwóch porażek w pozostałych dwóch meczach. 3:1 z Arabią Saudyjską i haniebne (4:0) zwycięstwo nad Polską.

Spadek wyników grupy argentyńskiej, oparty na 4 wskaźnikach ekonomicznych, budzi w Argentynie złe przeczucia.  Na szczęście na mundialu sprawy nie są rozstrzygnięte w ten sposób
Spadek wyników grupy argentyńskiej, oparty na 4 wskaźnikach ekonomicznych, budzi w Argentynie złe przeczucia. Na szczęście na mundialu sprawy nie są tak rozstrzygane

Autorzy pracy ominęli ból eliminacji Argentyny i nadal pokazują wyniki, w zależności od meczu. Na koniec ćwiczenia doszli do wniosku, że mistrzem świata zostanie Szwajcaria, pokonując Koreę Południową 3:1, a Dania uplasuje się na trzecim miejscu po remisie 2:2 z katarskim zespołem i wygranej po rzutach karnych.

Celem tego ćwiczenia jest zilustrowanie różnych mocnych stron gospodarczych krajów; To nie jest prognoza matematyczna. Raport symuluje zawody oparte na schemacie turniejowym organizowanym przez FIFA, ale wyniki meczów są wyciągnięte z Światowe prognozy gospodarcze opublikowanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy w październiku ubiegłego roku” – mówią autorzy.

„Klęska” gospodarki argentyńskiej w pierwszym starcie z gospodarką arabską wynika z faktu, że kraj ten ma mniejszy rozwój gospodarczy, niższy wzrost i najwyższą stopę inflacji spośród wszystkich krajów uczestniczących w Katarze 2022, co gwarantuje bramkę przeciwko V. każde dopasowanie.

Najlepszy wynik to mecz z Meksykiem z remisem 2:2. Celem Argentyny będzie osiągnięcie wyższego poziomu rozwoju gospodarczego i wyższej stopy wzrostu od Rosji w 2018 roku, podczas gdy Meksykanie osiągną punkt dzięki niższej inflacji i niższemu bezrobociu. Podsumowując, Polska przebije krajową drużynę gospodarczą i przewyższy ją we wszystkich wskaźnikach oraz „wygra” z przytłaczającą większością głosów, dzięki czemu Polska i Półwysep Arabski awansują do drugiej tury. Argentyna zremisowała z Meksykiem, ale byłaby to ostatnia ze względu na „różnicę bramek”.

Po pierwszym etapie nie pozostały żadne drużyny z Ameryki Łacińskiej i Afryki.  Szwajcaria jest kontrolerem pary i ma przewagę: relacje są określone przez "Kary" Według klasyfikacji opracowanej przez Szwajcarski Instytut Studiów
Po pierwszym etapie nie pozostały żadne drużyny z Ameryki Łacińskiej i Afryki. Szwajcaria to walec parowy i ma przewagę: relacje są określane przez „sankcje” zgodnie z klasyfikacją opracowaną przez Szwajcarski Instytut Studiów

„Rozwojowa” logika ćwiczenia polega na tym, że np. żaden kraj Ameryki Łacińskiej nie awansuje do kwalifikacji, ani żaden kraj Afryki: Ekwador, Kostaryka, Brazylia i Urugwaj nie zajmą w swoich grupach trzeciego miejsca.

Po wyeliminowaniu biedaków i sabotażystów, faza pucharowa jest tak zacięta, że ​​połowa meczów musi zostać rozstrzygnięta przez „kary”, w zależności od tego, który kraj zajmuje najlepsze miejsce w Światowym Rankingu Konkurencyjności przygotowanym przez Szwajcarski Instytut Ekonomiczny. Niektórzy mogą narzekać „takie to trudne”. Chociaż jest bardziej konkurencyjny, ten etap nadal pokazuje nieracjonalne wyniki piłkarskie, takie jak remis 2: 2 między Niemcami i Kanadą, które od dziesięcioleci nie doszły do ​​porozumienia w sprawie mistrzostw świata, oraz remis 4: 0 nominowany przez Szwajcarię, ekonomiczny spychacz. Portugalia.

„Ekonomiczny puchar świata” będzie bardzo ciekawy dla Kataru (zwłaszcza jeśli skontrastuje to z wynikiem 0:2 uzyskanym już w pierwszej połowie debiutu z Ekwadorem), który w półfinale, aw rzutach karnych wyprzedził Szwajcar , te małe zegarki, które w finale zostałyby mistrzami, wygrywając 3:1 z Koreą Południową, podczas gdy Dania zajęła trzecie miejsce po pokonaniu miejscowych w rzutach karnych.

Cele lubi, a na szczęście nie dane ekonomiczne.

Czytaj:

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *