James Cameron na premierze długo oczekiwanego filmu „Avatar: The Sense of Water”

Dokument Isabel Coixet „El techo amarillo”, świetna nowość billboardowa

Trzynaście lat po Avatarze, najbardziej dochodowym filmie w historii, reżyser James Cameron stworzył długo oczekiwaną kontynuację Avatara: Zmysł wody. Film, który wchodzi na ekrany kin w języku katalońskim, opowiada o rodzinie Soli i problemach, z jakimi przyjdzie się zmierzyć bohaterowi, aby obronić jej członków. W tym tygodniu odbędzie się również premiera filmu dokumentalnego Isabel Coixet „El techo amarillo”, który bada sprawę skazania za nadużycia w Aula de Teatre de Lleida. HBO Max wypuszcza w piątek nowy serial dokumentalny „Britney vs. Jamie”, który obraca się wokół długotrwałego konfliktu rodzinnego między Britney Spears a jej ojcem.

„obraz symboliczny”

Avatar: The Sense of Water rozgrywa się ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszego filmu. Jake Sully (Sam Worthington) mieszka ze swoją rodziną i plemieniem. On i Nitiri stworzyli rodzinę i robią wszystko, co w ich mocy, aby pozostać razem. Będą musieli opuścić swój dom, aby eksplorować różne regiony Pandory i wyruszyć w morze, aby zawrzeć porozumienia z innymi Na’vi z różnych regionów. Jake będzie musiał ponownie stoczyć wojnę z ludźmi, gdy pojawi się stare zagrożenie i będzie musiał pozyskać nowych sojuszników. W filmie występują Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang i Kate Winslet.

„żółty dach”
Film dokumentalny Isabel Coixet „El techo amarillo” trafia do kin w tym tygodniu. Jest to film badający skargę na nadużycia w Aula de Teatre de Lleida, dzieło zrealizowane przez reżysera w celu osiągnięcia „sprawiedliwości społecznej”, której według reżysera nie zapewniły sądy. „Uzdrawiająca” podróż dla ofiar w wieku od 13 do 19 lat koncentruje się na sprawcy i obejmuje filmy i zdjęcia z tamtego okresu.

Film otrzymał specjalne wyróżnienie Doña Ayasu Prize na Festiwalu Filmowym w San Sebastian, a na początku listopada ogłoszono, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie naruszeń w Aula de Teatre de Lleida, które zostały zadenuncjowane przez administrację, w wyniku filmu dokumentalnego. To kilkadziesiąt nowych przypadków, które miałyby miejsce w ciągu roku szkolnego 2018-2019.

„po słońcu”
Wielki zwycięzca British Independent Film Awards Aftersun szkockiej reżyserki Charlotte Wells właśnie pojawił się w kinach. 11-letnia Sophie (Frankie Curio) z Paulem Mescalem i Frankie Curio w rolach głównych, osadzona w podupadłym kurorcie wakacyjnym pod koniec lat 90., spędza czas ze swoim idealistycznym ojcem Callumem (Paul Mescal). Wraz z początkiem dorastania Sophie rośnie pragnienie Calluma, by żyć poza ojcostwem. 20 lat później miłe wspomnienia z ostatnich wakacji Sophie stają się mocnym obrazem ich związku.

„oh”
A w piątek do kin wchodzi też „Eo” Jerzego Skolimowskiego. Film zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera na Seminici w Valladolid i jest reprezentantem Polski na rozdaniu Oscarów. Film z Sandrą Drzymalską, Mateuszem Kosiokiewiczem i Lorenzo Zurzolo w rolach głównych opowiada o szarym osiołku, który patrzy na świat smutnymi, rozmarzonymi oczami. Na swojej życiowej drodze spotka dobro i zło, doświadczy radości i bólu.

„Mały Mikołaj”
Amandine Fredon i Benjamin Masupry są reżyserami Little Nicholas, filmu animowanego, który porusza się między przygodą a komedią. Historia inspirowana jest legendarnymi postaciami stworzonymi przez Jeana-Jacquesa Sempé i René Goscinny’ego oraz grupą dzieci, której bohaterem jest Nicholas. Po udziale w Cannes i wygranej w Annecy, film miał swoją hiszpańską premierę w sekcji „Enfants terribles” 60. Festiwalu Filmowego w Gijón.

„Droga do Chiquilo”
Reżyser Luis Gibert wciela się w kompozytora flamenco i gitarzystę Juana Gómeza „Chicuelo” w filmie dokumentalnym Camino a Chicuelo, wyprodukowanym przez Pep Amores i Morris Films, zagłębiając się w osobę stojącą za muzykiem, który dokładnie wyda swój album w środę. Gibert stwierdził w wypowiedziach dla ACN, że Chiquilo „ma wspaniałą osobowość, jest przyjacielem swoich przyjaciół oraz osobą o wielkiej kreatywności, wrażliwości i mądrości. Będąc u jego boku uczy się muzyki, a przede wszystkim uczy się życia”. porusza inne tematy, takie jak „dobra robota i poczucie odpowiedzialności”. Film w środę w kinie Malda i zostanie wyświetlony 19, 20, 21 i 22 grudnia w tym samym kinie.

Netflix przedstawia premierę serialu Sonic Prime
Platforma Netflix zadebiutuje w ten czwartek w katalońskim serialu animowanym „Sonic Prime”, opartym na słynnym jeżu z gier wideo Sonic, który w tej historii będzie musiał zmierzyć się z doktorem Eggmanem i uratować swoich przyjaciół. Bohater będzie musiał przejść przez tajemniczy podzielony na fragmenty świat, aby to osiągnąć, odkrywając jednocześnie dziwne światy. Po przejściu przez kina „Bardo, Wrong Dating Some Facts”, nowy film uznanego meksykańskiego reżysera Alejandro Gonzáleza Iñárritu, reżysera „Birdmana” i „Zjawy”, pojawił się w czwartek na Netflix.

Premiera HBO Max „Britney kontra Jamie”
HBO Max wypuszcza w piątek nowy serial dokumentalny „Britney kontra Jamie”, który opowiada prawdę kryjącą się za nagłówkami gazet, oskarżeniami i publicznymi sporami między piosenkarką Britney Spears a jej ojcem, Jamiem Spearsem. Po przejściu przez kina na scenę wchodzi nowy film „Czarny Adam” z uniwersum DC, w którym występują Dwayne „The Rock” Johnson, Sarah Shahi, Pierce Brosnan, Viola David i Noah Centineo.

Movistar+ prezentuje premierę drugiego sezonu „Mniej więcej”
Sezon 2 „Mniej więcej” nadchodzi w ten piątek na Movistar +. Wraz z powrotem ojca do Kanady i skomplikowaną rekonwalescencją Bessie i przyszłą pracą, życie Sabi nie jest proste. Jednocześnie zastanawia się, czy kiedykolwiek znajdzie miłość bez komplikacji.

Wcześniej w ten czwartek odbyła się premiera pierwszego i drugiego sezonu „Happy Valley”. Serial opowiada historię jednego z najlepszych policjantów w departamencie. Kobieta, która straciła córkę, jest opiekunką swojego wnuka, ma siostrę wychodzącą z narkotyków i jest pogrążona w śledztwie w sprawie, która bezpośrednio łączy ją z gwałcicielem jej córki i ojcem jej wnuka.

Amazon Prime Video i Cinema dla Kings of the East
Amazon Prime Video ma w czwartek premierę komedii, która została pomyślana jako mockument zatytułowany „The Three Wise Men: The Truth” w reżyserii Victora Garcii Leone. Trzej królowie Wschodu po raz pierwszy otwierają drzwi swojego pałacu, aby przed pokazem nakręcić film dokumentalny o ich codziennym życiu. Trzej Królowie wyruszą w szaloną przygodę, aby zaktualizować swoją legendę z wieloma współpracownikami, takimi jak Lorenzo Caprile, Almudena Cid, Jordi Hurtado, Esty Quesada lub Rozalén.

Ernaux, Bagney i Bellocchio w Filmin
W piątek swoją premierę będą miały dwa filmy, „The Super 8 Years”, dokument o literackiej Nagrodzie Nobla Annie Ernault. W filmie Ernaux dzieli się rodzinnymi nagraniami nakręconymi w latach 1972-1981.

W ten piątek pokazana zostanie także premiera komedii „Ramona”, debiut reżyserski Andrei Bagni oraz pierwsze doświadczenie w roli aktorki Lourdes Hernandez, znanej w branży muzycznej jako Russian Red. Historia opowiada o aspirującej aktorce, która mieszka z mężem w Madrycie. Okolice Lavapisa.

A 20 grudnia miniserial Exterior Nosh, stworzony i wyreżyserowany przez reżysera Marco Bellocchio, pojawia się na podium. Nowy zdobywca nagrody Innovation in Narrative Award podczas Europejskich Nagród Filmowych, serial odtwarza porwanie i zabójstwo byłego premiera Włoch Aldo Moro przez uzbrojone Czerwone Brygady w 1978 roku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.