Jaume Roures i Toni Soler zabezpieczyli 70 milionów kontraktów od 2015 roku

Od 2015 roku dziennikarz Toni Soler otrzymał 38,2 mln euro z kontraktów podpisanych z Katalońską Fundacją Mediów Audiowizualnych. Organ ten jest odpowiedzialny za zarządzanie publicznymi środkami komunikacji organu publicznego, takiego jak TV3 lub Catalunya Ràdio.

Większość kontraktów związanych z należącą do Solera firmą produkcyjną Minoria Absoluta dotyczy produkcji Polska, Program komediowy, który jest jednym z głównych dań w katalońskiej sieci telewizyjnej lub Karnety, Wieczorne humorystyczne show zaprezentowane przez samego dziennikarza.

Równolegle do tych dwóch programów Minoria Absoluta wyprodukowała także filmy dokumentalne, takie jak 40. rocznica Catalan Theatre Company. kubański Lub inne podobne produkcje, takie jak dokument o postaci Idelfonsa Cerdà, jednej z czołowych postaci reformy urbanistycznej Barcelony w XIX wieku.

Odniesienie z niezależnego świata komunikacyjnego

Poza pracą w Minoria Absoluta Productions, Toni Soler jest czołowym dziennikarzem w świecie komunikacji niepodległościowej. W rzeczywistości Soler jest jednym z założycieli gazety ARA, W 2010 r. uważany jest za zbliżony do środowiska Esquerra Republicana.

W marcu 2019 r. Soler wystąpił w poważnej kontrowersji antypopularnej. Podczas emisji programu Karnety, Dziennikarz i jego współpracownicy dokonali kilku zabawnych komentarzy na temat przeszczepu nerki Enrique Mello, byłemu delegatowi rządu w Katalonii za czasów Mariano Rajoya.

Mediapro, jeden z największych beneficjentów kontraktów TV3

Mediapro była po Absolute Minority jedną z firm produkcyjnych, które najbardziej skorzystały na kontraktach TV3. Od siedmiu lat firma audiowizualna, zarządzana przez Jaume Roures i Tatxo Benet, odnotowała na swoich rachunkach do 30 milionów euro.

Większość projektów realizowanych przez Mediapro to programy rozrywkowe, projekty w dziedzinie cyfrowej oraz filmy dokumentalne, takie jak trial leczyć. Serial dokumentalny, za który Roures i Benet otrzymali 440 000 euro.

Kolejnym działem TV3, w którym Mediapro rozwija linie biznesowe, są serwisy informacyjne. W 2019 roku katalońska firma produkcyjna wygrała kontrakt o wartości 1 miliona euro na zarządzanie artystyczną częścią biura korespondenta katalońskiej telewizji w Londynie.

Josep Kony, pośredni beneficjent telewizji publicznej

Dziennikarz Josep Kony, który jeszcze kilka dni temu prezentował poranny magazyn Cadena SER w Katalonii, otrzymał od nadawcy audiowizualnego około dwóch milionów euro. Prawnym przedstawicielem firmy produkcyjnej jest Noemí Cuní, córka dziennikarza i osoba pełniąca funkcję dyrektora generalnego firmy.

Josep Kony pojawia się w nim, jak widać na jego stronie internetowej, jako prezydent. Wśród najbardziej medialnych projektów realizowanych przez nadawcę dla TV3, podkreśla Altsasso, rów ciszy, Film dokumentalny o sprawie kłótni między grupą młodych ludzi a niektórymi członkami Gwardii Cywilnej we wspomnianej gminie Nawarra.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.