Javier Miley został wybrany na Prezydenta Argentyny – Escambray

Kandydat na prezydenta partii Union por la Patria (UxP) Sergio Massa przyznał w niedzielę, że przegrał w drugiej turze z Javierem Mileyem (La Libertad Avanza – LLA).

Po czterech latach rządów peronistów skrajnie prawicowa Miley obejmie przywództwo w kraju 10 grudnia. (Zdjęcie: Internet).

Dziś kandydat partii „La Libertad Avanza” Javier Miley uzyskał w drugiej turze wyborów parlamentarnych ponad 55 proc. głosów i będzie kolejnym prezydentem Argentyny.

Według wstępnych danych, przy przeliczeniu 93,39 proc. tablic, Miley otrzymała 13 mln 688 tys. 637 głosów (55,82), natomiast przedstawiciel Unii Por la Patria Sergio Massa zarejestrował poparcie 10 mln 832 tys. 933 obywateli (44,17 ). .

W przemówieniu wygłoszonym w Kompleksie C w tej stolicy Massa ogłosił, że pogratulował rywalowi i zaznaczył, że była to bardzo długa i trudna kampania, a w pewnym momencie miała ona ostry wydźwięk, który, mam nadzieję, zostanie porzucony na zawsze.

Ponadto zauważył, że podniósł wraz z Miley i prezydentem Alberto Fernándezem konieczność uruchomienia jutro mechanizmów komunikacyjnych i przejściowych na rzecz demokratycznej wymiany, aby w ciągu najbliższych 19 dni Argentyńczycy nie mieli wątpliwości ani wątpliwości co do normalnej sytuacji gospodarczej, społecznej, politycznej i instytucjonalnej .

Obywatele wybrali inną drogę, a odpowiedzialność za zapewnienie pewności i gwarancji funkcjonowania kraju spada na nowego prezydenta. Dodał: Mamy nadzieję, że tak się stanie.

Z drugiej strony podkreślił wartość demokratycznego współistnienia i szacunku dla innych oraz podziękował za wsparcie, jakie otrzymał od związków zawodowych, organizacji społecznych i społeczeństwa obywatelskiego.

Ten dzień potwierdza, że ​​Argentyna ma silny, solidny i przejrzysty system demokratyczny, który zawsze uwzględnia wyniki. Nie takich liczb się spodziewaliśmy. Podkreślił, że dzisiaj kończy się pewien etap mojego życia politycznego, ale wiedzcie, że zawsze będziecie na mnie liczyć w obronie wartości pracy, edukacji publicznej oraz przemysłu krajowego i federalnego.

Dodał, że najlepszym sposobem na walkę z przemocą i wykluczeniem jest współistnienie, dialog i poszanowanie pokoju.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *