JCE zapewnia działanie sprzętu podczas wyborów samorządowych

JCE zapewnia działanie sprzętu podczas wyborów samorządowych

Napisane przez Karolinę Olega

Santo Domingo.-Na 12 godzin do wyborów samorządowych Centralna Komisja Wyborcza potwierdziła dziś, w sobotę, że Zgromadzenie Wyborcze jest w 100% gotowe.

Instalując i testując urządzenia skanujące, digitalizujące, drukujące i przesyłające dane, Rada Centralna zakończyła ostatnie prace nad procesem zbierania informacji o wyborach samorządowych zaplanowanych na przyszłą niedzielę.

Podczas wizyty w centrum rozpowszechniania danych zlokalizowanym w Hotelu Dominican Fiesta w Regionie Krajowym szef komisji wyborczej zaapelował do mieszkańców o zachowanie spokoju.

W najbliższą sobotę w obecności delegatów Rady i partii politycznych Rada Centralna Santo Domingo Oeste zakończyła dostawę materiałów i sprzętu, który zostanie wykorzystany w rywalizacji wyborczej.

Według Rady Centralnej w wyborach samorządowych weźmie udział 70 obserwatorów z 14 organizacji międzynarodowych, co ma zapewnić przebieg procesu w ramach szacunku i przejrzystości.

Według danych podmiotu, w tych wyborach ponad osiem milionów sto tysięcy dominikanów może korzystać z prawa wyborczego i wybierać władze gminne na trzy tysiące 800 dostępnych stanowisk.

Ponadto w ramach procesu wyborczego od siódmej rano w sobotę do piątej rano w poniedziałek 19 lutego wprowadzono zakaz sprzedaży i dystrybucji napojów alkoholowych.

Lokale wyborcze będą otwierane o siódmej rano i zamykane o piątej po południu w niedzielę.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *