Jedna na dwie lampy szklano-ceramiczne na świecie nosi markę Eika de Etxebarria

Szefowie spółdzielni Eika de Etxebarria opowiadają rodzinie Lehendakari klucze do sukcesu ich produkcji.

„Jest to model odniesienia dla tkanki gospodarczej i przemysłowej” – podkreślił Lindacari podczas wczorajszej wizyty w spółdzielni.

Co druga ceramiczna świetlówka na świecie nosi markę Eika, spółdzielni z Etxebarria, której w tym roku, pomimo pandemii, udało się również zdobyć komercyjny udział w światowym rynku. W rzeczywistości spodziewa się zamknąć rok rekordowym obrotem w wysokości ponad 120 milionów euro.

Aby dowiedzieć się o wspólnym projekcie, który zatrudnia 1100 osób, z których połowa znajduje się w małej enklawie basenu Artebay, Lehendakari, Iñigo Urkullu odwiedził wczoraj obiekty w towarzystwie Ministra Rozwoju Gospodarczego, Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska, Arantxa Tapia. Po spotkaniu z członkami zespołu firmy założonej w 1973 roku Urkulu podkreślił, że „ICA jest spółdzielnią w ciągłym rozwoju, rozszerzaniu produkcji, dywersyfikacji produktu, dobrej jakości i zaangażowaniu w internacjonalizację”.

Podobnie Lehendakari podkreślił swój kolejny cel, ten sam, z którym urodził się prawie 50 lat temu, a mianowicie tworzenie miejsc pracy w Kraju Basków. „To model odniesienia dla tkanki gospodarczej i przemysłowej naszego kraju” – powiedział. „Ze strony rządu i wszystkich instytucji Kraju Basków będziecie nadal liczyć na nasz akompaniament i wsparcie” – zauważył, zanim zwiedził laboratorium elektroniki i zakład produkcyjny i rozmawiał z wieloma swoimi pracownikami.

Rzeczywiście, w powijakach narodziła się spółdzielnia, którą promowała grupa przedsiębiorców z Lea Artebay, aby przeciwdziałać upadkowi w regionie poprzez wyzwanie promowania możliwości zatrudnienia wśród kobiet. W delegacji instytucjonalnej uczestniczyli również wiceminister przemysłu Javier Zaronandia, dyrektor Ente Vasco de la Energía Inigo Ansola oraz prezes Mondragon Inigo Osin.

dywersyfikacja

W początkowym okresie jej produkcja koncentrowała się na odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na elektryczne elementy grzejne do gotowania, wytwarzając kuchenki elektryczne i rurkowe elementy grzejne do piekarników, chociaż rozpoczęła się w 1995 r. od produkcji szklano-ceramicznych lamp promiennikowych. W dalszej kolejności na osoby odpowiedzialne wskazano czynności związane z kontrolą gotowania elektrycznego, powierzchniowego i piekarnika, elektronicznego i elektromechanicznego.

Ważnym kamieniem milowym było również zaangażowanie w internacjonalizację wraz z otwarciem fabryk w Czechach, Meksyku i Polsce w latach 1999-2006. Wyróżnia się również jego wszechstronność, z utworzeniem w 2010 roku Isoleiki, spółdzielni zajmującej się płytami warstwowymi, oraz Hobeiki, która w zeszłym roku zaczęła oferować zestawy do blatów, które upraszczały montaż dla klientów.

Mając ponad 45% udziału w światowym rynku, „nasze główne atuty to ludzie tworzący projekt, a także klienci, którzy cenią poziom jakości” – dodali.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *