Jest spokojna i słoneczna niedziela po wstrząsach wywołanych plotkami w Peru

logo identificador Prensa Latina

Według „Fake News”, jak obecnie nazywa się fałszywe i złośliwe wiadomości, poprzedniej nocy prezydent Castillo miał przeprowadzić zamach stanu, aby uniknąć oskarżenia (usunięcia) przez parlament opozycji w związku z oskarżeniami o rzekomą korupcję.

Tweety i telefony od prawicowych deputowanych i aktywistów do redakcji były źródłem plotek o nagłej rezygnacji sekretarza obrony Daniela Barragána, który jako powód przejścia na emeryturę podał „czysto osobiste powody”.

Według wersji natychmiast zaprzeczonej przez Castillo i gabinet, Barragán zrezygnował, ponieważ sprzeciwił się rzekomemu zamachowi stanu lub nie był w stanie tego wyrazić z powodu oporu dowództwa wojskowego, wersja doprawiona rykiem czołgów i lotów. Nad Pałacem Republikanów.

Według analityka Anahi Durand, w rzeczywistości spiskowcy w sieci zażądali od dowódców wojskowych zajęcia stanowiska, podżegając ich w ten sposób do zajęcia stanowiska przeciwko prezydentowi.

Plotka się rozeszła i „była to tylko gorączka w sobotnią noc”, według starszego reportera, który nie śpi dziś rano po spędzeniu nocy na warcie, chociaż dodał na wszelki wypadek stare powiedzenie, że „jeśli słyszy szum rzeki, przynosi kamienie”.

Po dezinformacji uwaga ponownie skupiła się na sesji plenarnej Kongresu, podczas której głowa państwa zostanie umieszczona w doku, gdzie będzie debata i głosowanie nad tym, czy zostać odwołanym, czy nie, start, na który niewielu odważy się postawić .

W szeregach opozycji oskarżany o spiskowanie przez postępowe fotele zamachu stanu, ponieważ próbowali uniemożliwić Castillo rządzenie, gdyż przed objęciem przez niego urzędu skłonność do zwycięstwa osłabła.

Wielu uważa, że ​​zamieszki wywołane plotkami były grą, w której nawet kongresmeni sprzeciwiali się wakatowi, który chce zachować swoje miejsce, poprzeć je w celu uniknięcia rozwiązania parlamentu, co rząd wyklucza. Tych, którzy są pewni, że tym razem, po dwóch nieudanych próbach, uda się pozbyć wiejskiego nauczyciela jest coraz mniej, a nawet były marszałek parlamentu radykalnej partii opozycyjnej Maricarmen Alva przyznał, że „bardzo trudno” uzyskać 87 głosów (dwie trzecie łącznie) członków Kongresu, aby obalić Castillo.

A jeden z entuzjastów tego stanowiska, legislator Enrique Wong, powiedział, że jeśli ten cel nie zostanie osiągnięty, musimy zapomnieć o tym i prośbach o wotum zaufania (uprawnienie rządu do zwołania Kongresu, które otwiera możliwość rozwiązania parlamentu) i przystąpić do dialog między dwiema stronami w celu rządzenia.

Znany analityk Juan de la Puente skomentował jednak, mówiąc, że mosty dialogu zostały zerwane z powodu istniejącej skrajnej polaryzacji i możliwości zaakceptowania przez obie strony ewentualnej międzynarodowej mediacji z daleka.

Najtwardsze sekcje Kongresu uruchomiły „Plan B”, korzystając z przepisu Konstytucji przewidującego czasowe zawieszenie prezydenta z powodu niepełnosprawności, co wskazuje na chorobę lub postawienie w stan oskarżenia przez Sąd Najwyższy, ale komisja kongresowa uwzględniła cel opuszczenia Zamku z powodu postawionych mu zarzutów.

Zdaniem de la Puente, Peru może być bliskie cyklu przemocy i konfrontacji frakcyjnej, i niepokojące (z prawej) są rozmowy o pójściu na sesję w sprawie wakatu 7 grudnia, chociaż jest to metafora. To znaczy „zabić lub zostać zabitym”.

M / Pani

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *