jeszcze raz! Turysta wspina się na piramidę Chichen Itza i wita go „pałac”

jeszcze raz!  Turysta wspina się na piramidę Chichen Itza i wita go „pałac”

Po raz kolejny turysta wszedł do środka Piramida Kukulkanapołożony na terenie stanowiska archeologicznego Chichen Itzanarusza regulamin Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH), co spowodowało, że inni goście go wygwizdali, Będą wykrzykiwać hasła A nawet go pokonać.

Tym razem był to turysta z Polski, w tę sobotę wspiął się po schodach El Castillo, po wylądowaniu i eskorcie personelu, jednego z opiekunów Uderz go kijempodczas gdy wielu kwestionowało jego działania.

„Turysta, który w sobotę 28 stycznia wspiął się bez pozwolenia na zachodnie stopnie piramidy, został aresztowany i po 12 godzinach aresztu administracyjnego został zwolniony” – powiedział EFE Yucatan Jose Arturo Cheb Cárdenas, szef Centrum INAH.

Możesz być zainteresowany: turysta oskarża taksówkarza z Cozumel o molestowanie seksualne; (wideoklipy) zostaną zawieszone.

Wskazał również, że elektroda została również przyłożona Grzywna w wysokości pięciu tysięcy pesos (263 USD), płatność w pudełku skarbiecpołożony w gminie Tenum, gminie Jukatan, gdzie znajduje się stanowisko archeologiczne.

Wyjaśnił, że wspinał się po schodach, aby „robić zdjęcia i udostępniać je w mediach społecznościowych” i choć osiągnął swój cel, władze INAH zwróciły się do turysty z prośbą Usuń wszystkie zdjęcia przechwytywanie.

INAH prosi o przestrzeganie zasad Chichen Itza

Po tym wydarzeniu władze INAH udały się na Jukatan, prosząc odwiedzających o przestrzeganie zasad panujących na terenie archeologicznym.

„Turyści powinni szanować środki bezpieczeństwa instytutu na obszarze archeologicznym, aby zachować dziedzictwo kulturowe Meksyku, dbać o innych gości i cieszyć się dziedzictwem Majów” – wyjaśnił EFE.

Podobnie instytut wyjaśnił w oświadczeniu, że piramida Chichen Itza nic nie ucierpiała zmiana w jego strukturze oraz że przypisano błąd administracyjny z powodu naruszenia wytycznych ustanowionych zgodnie z ustawą federalną w sprawie Strony historyczneArtystyczna i historyczna.

Przypomnijmy, że 21 listopada kobieta z Tijuany wspięła się na pomnik i kilku odwiedzających omal jej nie zabiło.

Z informacji z EFE

Możesz być zainteresowany: Atakują kobietę, która wspięła się na piramidę El Castillo (wideo)

Dowiedz się o nowościach w tej chwili i pobierz naszą aplikację:

Aplikacja Radio Formula QR na iOS

Format radia aplikacji QR na Androida

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *