Jill Biden promuje walkę z rakiem w Kostaryce

Jill Biden promuje walkę z rakiem w Kostaryce

Mexico City (AFP) – Międzynarodowa współpraca w walce z rakiem była głównym tematem sobotniej wizyty pierwszej damy Stanów Zjednoczonych w Kostaryce, ostatniej części jej trasy po Ameryce Łacińskiej, która zabrała ją po raz pierwszy do Ekwadoru i Panamy.

Jill Biden wraz ze swoim odpowiednikiem Signe Zeicate odwiedziła Dziecięcy Szpital Narodowy w stolicy Kostaryki, San Jose. Przewodniczyli tam podpisaniu dwóch porozumień o współpracy między władzami służby zdrowia kraju Ameryki Środkowej, Uniwersytetem Pensylwanii i Szpitalem Dziecięcym w Filadelfii.

Biden był wielkim promotorem walki z rakiem i wskazał, że międzynarodowa misja zwalczania tej choroby ma na celu zmniejszenie śmiertelności z powodu tej choroby o 50% w ciągu najbliższych 25 lat. Zauważył jednak, że do tego trzeba połączyć siły niezależnie od ideologii politycznych.

„Żaden kraj nie jest w stanie samodzielnie pokonać raka, musimy współpracować” – powiedział.

Narodowy Szpital Dziecięcy Kostaryki od dawna współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi. W 1963 roku, kiedy John F. Kennedy został pierwszym amerykańskim prezydentem, który odwiedził kraj, wypisał szpitalowi czek osobisty na nowy sprzęt.

Trasa Jill Biden po Ameryce Łacińskiej odbywa się w trakcie przygotowań do czerwcowego Szczytu Ameryk w Los Angeles.

Podczas tej nominacji administracja USA zamierza stworzyć przestrzeń dla zrozumienia regionalnego, aby poradzić sobie z kwestiami przekraczającymi granice, takimi jak imigracja, ale jej regulacja jest naznaczona potencjalną nieobecnością wielu głów państw i kontrowersją, ponieważ Waszyngton tego nie chciał. Zaprosić na spotkanie Kubę, Nikaraguę i Wenezuelę.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.