Jill Biden spotyka swojego odpowiednika z Panamy i odwiedza szkołę | Aktualności

Jill Biden spotyka swojego odpowiednika z Panamy i odwiedza szkołę |  Aktualności

Panama (AFP) – Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, Jill Biden, przybyła do Panamy w piątek na drugi etap trzynarodowej trasy po regionie, na kilka tygodni przed Szczytem Ameryk, który odbędzie się w Los Angeles.

Po przybyciu gość spotkał się ze swoim panamskim odpowiednikiem, Jasmine Colón de Cortizo, w domu prezydenckim, a następnie odwiedzili pobliską szkołę w starej dzielnicy stolicy Panamy.

Pierwsze dwie panie poszły do ​​szkoły Hogar de la Infancia, do której uczęszczają dzieci w wieku od 4 do 12 lat z problemami ze słuchem i wzrokiem. Na jednej ze ścian na zewnętrznym patio wywieszono baner witający Jill Biden, a kilka małych dzieci wymachiwało amerykańskimi i panamskimi flagami. Chór dziecięcy powiedział: „Cześć”, dr Biden odpowiedział: „Cześć”.

Następnie weszli do klasy z małą grupą dzieci w słuchawkach i pod okiem nauczyciela. Pierwsza dama Panamy wyjaśniła dr Bidenowi po angielsku ćwiczenia, które wykonują młodzi ludzie.

W oświadczeniu prezydencji panamskiej stwierdzono, że w 2021 r. program Zobacz i Usłysz, aby się uczyć, służył ponad 2700 uczniom z 17 szkół, dostarczając łącznie 369 trofeów. Szkoła ta służy również jako schronienie dla 32 dzieci, w większości rdzennych, których rodzice pochodzą ze społeczności Embera w niegościnnej prowincji Darien, na granicy Panamy z Kolumbią. Uczniowie mieszkają w szkole od poniedziałku do piątku, podczas gdy ich rodzice pracują w Panama City i wracają do rodziców w weekendy.

Jeśli chodzi o spotkanie dwustronne, prezydencja panamska poinformowała, że ​​pierwsze panie opowiedziały o realizowanych przez oba resorty programach społeczno-edukacyjnych. Colon de Cortizo, której towarzyszyła jej córka Carolina Cortizo, podzielił się z dr Bidenem zaangażowaniem rządu we wdrażanie metodologii STEAM, która ma na celu kształcenie studentów w naukach ścisłych, technologii, matematyce i inżynierii oraz podkreślił przygotowania do Olimpiady w robotyce świat. Turnieje, które odbędą się w Panamie w listopadzie 2023 roku.

Podobnie Pierwsza Dama Panamy wspomniała o pracy swojego gabinetu w walce z rakiem oraz o pracy kliniki Salud Sobre Ruedas, która jeździ po kraju na różne badania, w tym mammogramy i USG.

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych przybyła tym kanałem z Ekwadoru. Gdy w sobotę zakończy wizytę w Panamie, uda się do Kostaryki, gdzie zakończy swoje tournée po Ameryce Łacińskiej.

W Ekwadorze Jill Biden podkreśliła bliskie relacje istniejące między krajami obu Ameryk oraz to, jak sytuacja gospodarcza lub polityczna może wpłynąć na resztę. Odwiedzał także szkoły i programy społeczne wspierane przez jego kraj.

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.