Joe Biden podaje ostateczny termin powrotu sytuacji benzynowej w USA do normalności

Prezydent USA Joe Biden wskazał, że rurociąg kolonialny, rzekomo infiltrowany przez grupę rosyjską, który sparaliżował dystrybucję paliw w różnych stanach kraju, powrócił do pełnej przepustowości.

Dodał, że dostawy benzyny do dotkniętych krajów powrócą do normalnego poziomu „pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia”. Ostrzegł również stacje benzynowe, aby nie angażowały się w żadne podwyżki cen, podczas gdy kierowcy czekają, aż paliwo zacznie niezawodnie przepływać przez rurociąg kolonialny.

„Nie, powtarzam, nie próbujcie w tym czasie wykorzystywać konsumentów. Nikt nie powinien wykorzystywać tej sytuacji dla korzyści finansowych. To właśnie próbują zrobić hakerzy. O to chodzi, a nie o nas”. Prezydent powiedział w wezwaniu do uspokojenia narodu, nie jesteśmy nim.

Zamknięcie rurociągu było głównym zmartwieniem młodej prezydencji zmagającej się z kryzysem zdrowotnym i gospodarczym w Stanach Zjednoczonych. Oprócz napływu dzieci bez opieki na południowej granicy, wycofania wojsk z Afganistanu i ryzykownych starć na całym świecie, takich jak Izrael i Palestyna.

W ten sposób urzędnicy administracji rozumieją polityczne i ekonomiczne ryzyko związane z gwałtownymi wzrostami cen benzyny i samochodów w prawie wszystkich częściach kraju. Może to zagrozić programowi Bidena i kontroli Demokratów nad Kongresem.

Prezydent powiedział, że spodziewa się wznowienia normalnej eksploatacji rurociągu w przyszłym tygodniu i podkreślił znaczenie poprawy trwałości amerykańskiej infrastruktury w ramach swojego planu zatrudnienia o wartości 2,3 bln USD.

Biden powiedział, że rząd podejmie kroki w celu powstrzymania cyberataków w przyszłości, chociaż odmówił komentarza, czy pułkownik zapłacił okup.

Biden dodał: „Nie uważamy, że rząd rosyjski był zamieszany w ten atak, ale mamy mocne powody, by sądzić, że przestępcy, którzy go dokonali, mieszkają w Rosji”.

Administracja spędziła pierwszą połowę tygodnia, pokazując wszystkie kroki, jakie podjęła, aby zwrócić gaz do stacji benzynowych na dotkniętych obszarach. Stało się to skutkiem tego, że hakerzy żądający okupu w piątek zamknęli rurociąg, który dostarcza około 45% gazu ze wschodniego wybrzeża.

Zamknięcie spowodowało niedobór dostaw i wyższe ceny, na co kierownictwo przygotowywało się wszystko. Po ponownym otwarciu rurociągu w środę prezydent wykonał zarządzenie mające na celu poprawę cyberbezpieczeństwa.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!
You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *