Joe Biden wyruszy w trasę po Nowym Orleanie, mocno uderzonym przez huragan Ida | międzynarodowy | Aktualności

Joe Biden wyruszy w trasę po Nowym Orleanie, mocno uderzonym przez huragan Ida |  międzynarodowy |  Aktualności

Biden prawdopodobnie wykorzysta tę okazję do powiązania ekstremalnych zjawisk pogodowych ze zmianami klimatu.

Francja Agencja prasowa

Prezydent USA Joe Biden, którego priorytetem jest walka ze zmianami klimatycznymi, udaje się w piątek do Nowego Orleanu na wycieczkę helikopterem po zniszczeniach spowodowanych przez huragan Ida, który uderzył w Wybrzeże Zatoki Perskiej, zanim spowodował spustoszenie w Nowym Jorku.

Biden na spotkaniu z lokalnymi i państwowymi urzędnikami prawdopodobnie wykorzysta tę okazję do powiązania ekstremalnych zjawisk pogodowych ze zmianami klimatycznymi.

W czwartek powiedział, że huragan Ida i szalejące pożary w zachodnich Stanach Zjednoczonych są „kolejnym przypomnieniem” kryzysu klimatycznego.

„To sprawa życia i śmierci i musimy stawić temu czoła razem” – powiedział w przemówieniu w Białym Domu.

Ida, który dotarł do Luizjany jako huragan kategorii 4, spowodował rozległe powodzie i zniszczenia na południu kraju, uderzając w wylęgarnię amerykańskiego przemysłu naftowego, a także w Nowy Orlean, pozostawiając części miasta bez elektryczności i wody.

Po uderzeniu w Alabamę, Luizjanę i Mississippi, Ida jak burza skierowała się na północ, siejąc spustoszenie w Nowym Jorku, New Jersey i Pensylwanii.

„Wszyscy jesteśmy w tym razem. Naród jest gotowy do pomocy” – powiedział Biden ofiarom Idy.

Powiedział również, że nakazał użycie wojskowych dronów i satelitów do kontroli pod kątem uszkodzeń i przyspieszenia „naprawdę skomplikowanych i niebezpiecznych” prac naprawczych.

Nakazał również wykorzystanie rezerw ropy naftowej w celu zrekompensowania wywołanego huraganem zakłócenia dostaw w rafineriach ropy naftowej. (I)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *