John Wayne Gacy „Pogo”; Zabójczy klaun z Netflix

Netflix miał premierę w czwartek, 21 kwietnia, nowy miniserial Rozmowy z zabójcami: taśmy Johna Wayne’a Gacy’ego, w którym poznana jest prawda o człowieku, który zamordował 33 dzieci w Stanach Zjednoczonych i który zainspirował Stephena Kinga do stworzenia klauna „Element” .

John Wayne Gacy Jr. urodził się 17 marca 1942 r. i nosi to samo imię co jego ojciec, a także jest synem Marion Ellen. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale ma polskie i duńskie pochodzenie.

„Johnny”, jak nazywa go matka, dorastał ze swoimi dwiema siostrami i był z nimi bardzo blisko, ale od ojca nieustannie cierpiał z powodu fizycznego znęcania się, które uderzało go skórzanym pasem z powodu problemów z alkoholizmem, co również powodowało być nadużywanym. Matka.

John Wayne został napastowany seksualnie, gdy miał 9 lat przez przyjaciela rodziny. W wieku jedenastu lat miał wypadek z hamakiem, który uderzył go w głowę, gdy upadł, co spowodowało powstanie skrzepu krwi w jego mózgu, który pozostał niezauważony do szesnastego roku życia i zaczął omdlewać.

Był zszokowany przez swojego ojca.

Jego ojciec ciągle go obrażał i oczerniał, nawet myśląc, że to tylko desperacki sposób, by zwrócić na siebie uwagę. Nieustannie nazywano ją „głupcem” lub „mamy chłopcem”.

W wieku dwudziestu lat John opuścił dom rodziców i zamieszkał w Las Vegas, gdzie rozpoczął pracę w domu pogrzebowym przez trzy miesiące. Pewnego razu poczuł potrzebę dzielenia łóżka ze zwłokami. Po tym wydarzeniu przez kilka lat żył normalnie.

W 1964 przeniósł się do Springfield i poznał Marilyn Myers, z której pobrali się lata później. Johnny zaczął mieć problemy seksualne z powodu urazów z dzieciństwa. Mimo to udało mu się mieć córkę od żony.

W tym samym roku miał swoje pierwsze lesbijskie doświadczenie pomimo małżeństwa.

W 1968 został aresztowany za napaść na tle seksualnym

Jego małżeństwo zakończyło się w 1968 roku, kiedy został aresztowany i skazany za napaść seksualną na nieletniego. Został skazany na 10 lat więzienia, ale spędził tylko 18 miesięcy w więzieniu stanowym Anamusa, gdzie został zwolniony warunkowo za dobre zachowanie.

Po wyjściu z więzienia przeniósł się do Norwood Park Township i założył własną firmę budowlaną w 1971 roku. W następnym roku jego pierwszą ofiarą był 15-letni chłopiec o imieniu Timothy McCoy, którego zadźgał na śmierć w swoim domu. Następnie został zabity i pochowany pod swoim domem.

Gacy zaczął oferować młodym mężczyznom pracę w zamian za mieszkanie i seks, jego żona, Carol Huff, przyznała, że ​​podejrzewa, ponieważ będzie stale spędzać noce, aby usprawiedliwić „pracę”.

Rozwód Carrolla i Johna miał miejsce w 1976 r., co najwyraźniej dało mu możliwość wykorzystania swojego domu do kontynuowania działalności przestępczej, ponieważ raporty policyjne wskazywały na wzrost o jeden raz na trzy lub cztery tygodnie.

Zawsze pozostawał niezauważony z sąsiadami, a nawet stał się szanowanym członkiem swojej społeczności. Dzięki swoim umiejętnościom teatralnym zgłosił się na ochotnika do pracy jako klaun w partiach przyjaciół i swojej formacji politycznej.

Zaczęły się podejrzenia co do zniknięcia Roberta Besta

W grudniu 1978 r. odnotowano utratę Roberta Besta, którego matkę widziano ostatnio w drodze na rozmowę o pracę z Johnem Waynem. Od tego momentu rozpoczęło się przeciwko niemu śledztwo i w jego domu znaleziono serię artykułów dotyczących zaginięć.

Kilka dni później został aresztowany pod zarzutem przemytu narkotyków, a 22 grudnia 1978 r. przyznał się swoim prawnikom do popełnionych przez siebie zbrodni. W swoim zeznaniu przyznał, że był podekscytowany widokiem krwi wyciekającej z ciała swojej pierwszej ofiary w 1972 roku.

Twierdził, że miał problemy psychiczne podczas procesu.

Proces Gacy’ego w Chicago rozpoczął się dopiero w lutym 1980 roku. Tam został uniewinniony z problemów psychicznych, ale badania były negatywne.

Jego adwokat próbował twierdzić, że morderstwa były przypadkowe i były częścią asfiksji seksualnej, a władze odrzuciły sprawę, ponieważ John już przyznał się do zbrodni przed policją.

Pogo było inspiracją do powstania „To”

Czyny przestępcze Johna były naznaczone jego sprawstwem, gdy był przebrany za klauna. Po wyjściu z więzienia klaun „Pogo” wyróżnia się białą skórą, jasnymi oczami, łysą peruką i rudymi włosami.

Jedna z jego ofiar, której udało się przeżyć jego ataki, wspomina, że ​​kiedy wsiadł do samochodu Johna, był przebrany za klauna i rzucił się na niego chusteczką z chloroformu.

Pamięta, jak widział nagiego klauna, z wieloma zabawkami erotycznymi przeznaczonymi do tortur i z uśmiechem przyjemności; Jeffrey Rignall udaje się odejść ranny, ale z konsekwencjami życiowymi.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.