„Johnny” to film, który trzeba zobaczyć w te Święta Wielkanocne

„Johnny” to film, który trzeba zobaczyć w te Święta Wielkanocne

Należy do filmów religijnych z największą oglądalnością w serwisie Netflix

Scenariusz oparty jest na prawdziwej historii i przedstawia nam postać księdza Jana Kaczkowskiego, męża Bożego skazanego na śmierć.

Maluje śmierć jako „ciszę, za którą tęsknimy, ale której wszyscy się boimy, ponieważ słyszymy ją wyraźnie dopiero wtedy, gdy się do nas zbliża”.

„Współczucie” to słowo, które można również odczytać jako uczucie (emocję), które popycha nas do zrobienia czegoś dla drugiej osoby. Muszę powiedzieć, być może dlatego, że jestem Kubańczykiem, że czasami jestem zaskoczony, z podziwem, uznaniem, jakie mieszkańcy Dominikany mają za umieszczenie filmów takich jak Jasio według Netflix znajduje się na liście 10 najczęściej oglądanych filmów w kraju. Mówimy o filmie nakręconym w Polsce i polecamy podzielić się nim z rodziną na Święta Wielkanocne.

Scenariusz oparty jest na prawdziwej historii i przedstawia nam postać księdza Jana Kaczkowskiego, męża Bożego skazanego na śmierć, który wykonuje wyjątkową pracę społeczną na rzecz osób nieuleczalnie chorych, dysponujących niewielkimi środkami. Kiedy zobaczył, że nie mają przyzwoitego miejsca do zamieszkania, przyszło mu do głowy Stwórz dom, w którym będziesz się nimi opiekować z pasjąJednak rodzina i biskup diecezji powiedzieli mu, że nie uda mu się zrealizować tego projektu. Jednym z kluczy do zrozumienia fabuły jest dystans osobisty, realizacja marzeń na rzecz innych.

Doświadczenie transformacji

Wspólnym wątkiem jest postać narratora Patricka (narkomana i przestępcy), który komentuje wydarzenia Twoje doświadczenie transformacji. Wiara księdza jest pełna emocji, gdy odkrywają guz w jego mózgu i pozostawiają mu 6 miesięcy życia. Życie czasami nie jest sprawiedliwe, cały czas jesteśmy osądzani, a to, jak sobie radzimy z tym czasem i wydarzeniami, które mają w nim miejsce, determinuje nasze tempo.

Rozmowa biskupa z księdzem Jeanem nie została stracona, gdyż kardynał wyciągnął rękę, aby ucałować swój pierścień, a ten odmówił. Definiuje inny sposób zachowania się między nimi.

Rozmowy z Patrykiem w hospicjum zawierają ciekawą dawkę edukacji na całe życie. Ksiądz nie boi się, gdy przestępca mówi mu, że jedyne, co umie robić, to jeść, pić i uprawiać seks. Wręcz przeciwnie, znów patrzył na to z politowaniem, bo miał pewność, że gdy „przestępca” w tym miejscu zetknie się ze światem bólu, zmieni sposób postępowania z bliźnim. Muszą przerywać i powtarzać sceny kliniczne pomiędzy Patrickiem a pacjentami, Jego sekwencje odbierają wiarę.


Scenariusz wprowadza widzów w dialog na głębokie tematy, takie jak zrozumienie śmierci i wiara potrzebna osobie, która towarzyszy innym w śmierci. Ojciec Jean Patrick opowiada, że ​​rolą towarzysza jest często trzymanie za rękę umierającego. i to wystarczy.

Ćwiczenie samoodkupienia

Dla Patricka cała nauka jest ćwiczeniem samoodkupienia. Choć trwa to tylko kilka sekund, scena w telewizji, w której ksiądz objaśnia obraz Boga, ma ogromną wartość; Ponadto, podczas którego pojawia się w środku bardzo popularnego wydarzenia i jest proszony o radę dla osób cierpiących na nieuleczalne choroby, odpowiedział: „Najlepszą radą była Spędzaj czas z ludźmi, którzy są dla Ciebie naprawdę ważni„.

Warto zwrócić uwagę na definicję śmierci polskiego księdza, który określił ją jako „ciszę, której pragniemy, ale której wszyscy się boimy, bo słyszymy ją wyraźnie dopiero wtedy, gdy się do nas zbliża”. Film zachęca do refleksji nad życiem i ostatecznym znaczeniem dobra. To jeden z tych filmów fabularnych, które zawsze warto obejrzeć w Wielkanoc. To zdanie wypowiedziane przez księdza Jana na końcu fabuły może być dobrą radą dla każdego widza: „Nie czekaj dłużej, zacznij żyć już dziś, jest znacznie później niż myślisz”.

Rabie wspierał papieża Franciszka

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *