Johnson w orędziu bożonarodzeniowym wzywa Brytyjczyków do szczepienia

Johnson w orędziu bożonarodzeniowym wzywa Brytyjczyków do szczepienia

Londyn, 24 grudnia (Princea Latina) Brytyjski premier Boris Johnson wezwał dziś mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w orędziu bożonarodzeniowym nadanym w czasie, gdy Wielka Brytania odnotowuje bezprecedensowy wzrost liczby infekcji.

Chociaż teoretycznie zostało niewiele czasu na kupowanie prezentów, jest jedna wspaniała rzecz, którą możesz zrobić dla swojej rodziny i całego kraju, a jest to zaszczepienie się pierwszą lub drugą dawką lub dawką przypominającą, aby są święta. Przyszły rok jest lepszy od tamtych – podkreślił gubernator.

W filmie opublikowanym przez jego biuro Johnson złożył również hołd pracownikom służby zdrowia, domom opieki i wolontariuszom, którzy biorą udział w kampanii szczepień i będą pracować podczas wakacji.

W Wielkiej Brytanii odnotowano prawie 120 000 nowych pozytywnych przypadków Covid-19 dziennie, najwięcej od początku pandemii i chociaż mówi się, że osoby z wariantem Omicron są mniej podatne na hospitalizację, naukowcy obawiają się. Służby zdrowia zostaną zalane pacjentami.

Pomimo ostrzeżeń Johnson odmówił powtórzenia tego, co wydarzyło się w ostatnie Boże Narodzenie, kiedy kraj był pod ścisłym zamknięciem.

Podkreślił, że w chwili obecnej nie będzie żadnych dodatkowych ograniczeń poza obowiązkowym używaniem maski w komunikacji miejskiej i miejscach zamkniętych oraz paszportem szczepień na dostęp do klubów nocnych i imprez grupowych.

Zamiast tego gubernator stawia na zaszczepienie populacji, podając dawkę przypominającą 47,2 mln ludzi, którzy mają już pełny plan szczepień.

Jak dotąd 55,1 procent z nich otrzymało już trzeci zastrzyk w ramach masowej kampanii, która rozpoczęła się po tym, jak wariant Omicron pojawił się w kraju pod koniec listopada ubiegłego roku.

Zgodnie z zapowiedziami rządu ośrodki szczepień pozostaną otwarte podczas świąt Bożego Narodzenia i obchodów końca roku.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *