Jordan wzywa do zaprzestania izraelskich naruszeń w Jerozolimie – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Podczas spotkania monarchy Haszymidzkiego z Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem, księciem koronnym Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, obaj dyskutowali o kwestii palestyńskiej i izraelskiej eskalacji do świętości islamu.

Abdullah II i bin Zayed podkreślili potrzebę utrzymania zawieszenia broni w Strefie Gazy i zintensyfikowania wysiłków na rzecz wznowienia dialogu w procesie pokojowym między Palestyńczykami i Izraelczykami.

Jordański monarcha zażądał kontynuacji arabskich i międzynarodowych wysiłków, aby powstrzymać powtarzające się izraelskie prowokacje i naruszenia w meczecie Al-Aksa / Al-Haram Al-Sharif w Jerozolimie.

W obliczu syjonistycznych represji i gniewu wobec Arabów w świętym mieście chrześcijan, Żydów i muzułmanów, Palestyński Islamski Ruch Oporu odpowiedział atakami przeciwko strategicznym interesom Izraela.

IDF uciekło się do bombardowania z powietrza i ziemi cywilnych obszarów Gazy, zabijając prawie 250 osób, w tym dzieci i kobiety, podczas gdy liczba ofiar sięgnęła zaledwie 12.

Jednak król Haszymidzki wskazał, że konieczne jest zbudowanie i utrzymanie zawieszenia broni w Gazie.

W ten sam sposób, w jaki uwaga międzynarodowa skupia się na kwestii palestyńskiej, której jedynym rozwiązaniem, według niego, są dwa niezależne państwa i jedno palestyńskie w granicach przed wojną z Jerozolimą Wschodnią jako stolicą.

Tam / twarz

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *