José Iñesta Spodziewamy się więcej kolumbijskich treści na ekranach świata

7 września 2021 – 12:31 NS.

Od 6 do 11 września odbędzie się dziesiąta edycja Festiwalu Animacji, Gier Wideo i Komiksu Pixelatl, który ma na celu wzmocnienie branży audiowizualnej. Dyrektor festiwalu wyjaśnia, jak będzie się rozwijać wydarzenie.

Świat audiowizualny i animacja również mają swoją przestrzeń w Kolumbii, narodziła się 10 lat temu i od tego czasu stała się jedną z najważniejszych na kontynencie, nazwa stała się popularna wśród sektora kreatywnego, chodzi o animację, gry wideo i festiwal komiksowy: Pixelatl.

W ramach zaangażowania w rozwój sektora, Odbywa się to w dniach 6-11 września z udziałem pięciu kolumbijskich studiów jako Master Class w serialu „Maya y los Tres”. Z treścią nauczaną przez jej dyrektora, Jorge R. Gutierrez i Sandra Ikuwa, projektantka postaci. Ponadto Peter Lord, założyciel Aardman Animations, otrzyma nagrodę Chinelo Award of the Year, przyznawaną przez Pixelatl dla uhonorowania międzynarodowych wybitnych osobistości z sektora audiowizualnego.

(Polecamy: „Spider-Man: No Way Home”: czy potwierdzili Tobey Maguire i Andrew Garfield?)

Oprócz warsztatów prowadzone będą zajęcia dla bankierów, inwestorów venture capital i inwestorów, którzy chcą zapuścić się w sektor audiowizualny. Na tym rynku są Największe studia na świecie: Disney Animation, oryginały Netflix, Nickelodeon, Illumination Entertainment, HBO Max, animacja Lucas Films, animacja Bento Box, Titmouse Inc, Roku, Cartoon Network, Discovery Kids itp.

Więcej o festiwalu można przeczytać w poniższym wywiadzie z José Iñestą, dyrektorem Pixelatl.

Jak postrzegasz przemysł audiowizualny w Kolumbii pod względem animacji?

Animacja w Kolumbii to rozwijająca się i konsolidująca branża z trzema głównymi biegunami w Bogocie, Medellin i Cali. Zawiera bardzo nieodłączną historię lokalną każdego z regionów. To jest to, co wyróżnia go na arenie międzynarodowej, jest oszałamiający wizualnie i ma wiele sukcesów, takich jak Virus Tropical autorstwa Santiago Caicedo i wiele innych, które się ukazały.

(Może Cię zainteresować: Penelope Cruz i Antonio Banderas w duecie komediowym Cohen Dobrat)

Dlaczego powstał Pixelatl?

Pixelatl pojawił się 10 lat temu, w 2011 roku, kiedy wychodziliśmy z kryzysu finansowego 2008. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że jedyną branżą, której ten kryzys nie dotknął, jest branża audiowizualna poświęcona rozrywce. W rzeczywistości w czasie tego kryzysu urośliśmy dwucyfrowo i kiedy zobaczyliśmy, dlaczego Meksyk nie jest zaangażowany w ten sektor, zobaczyliśmy, że nie stworzyliśmy własności intelektualnej, która mogłaby być sprzedawana na arenie międzynarodowej, i tu właśnie pojawił się Pixelatl.

Dziś jesteśmy świadkami, że kryzys Covid sprawił, że ludzie zostają w domu i konsumują więcej treści audiowizualnych, co jest przyczyną rozwoju branży audiowizualnej. Dla Pixelatl narracja jest najlepszym łącznikiem, który ludzie muszą łączyć nie tylko ze sobą, ale także ze sobą.

Czym jest festiwal i co znajdujesz?

To festiwal animacji, gier wideo i komiksów. Festiwal ma kilka sekcji. Z drugiej strony są pokazy, podczas których będziecie mogli docenić nasze oficjalne selekcje oraz międzynarodowe programy filmów krótkometrażowych z najlepszych festiwali na świecie. Mamy również program szkoleniowy poprzez konferencje, międzynarodowi goście będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami w swojej pracy. Oprócz kreatywnej galerii, w której ludzie mogą wchodzić w interakcje za pośrednictwem platformy, przygotowaliśmy udostępnianie treści. Mamy swój rynek, na którym menedżerowie z różnych międzynarodowych sieci, kanałów i platform zobaczą i dowiedzą się o studiach animacji w Ameryce Łacińskiej.

Kim są goście targowi?

Niektórzy z dyrektorów studia, którzy będą zaangażowani w rynek, to na przykład Netflix, nadchodzi zespół ds. Rozwoju filmów fabularnych i treści dla dorosłych, a także szefowie HBO Max, Cartoon Network, Discovery Kids i Nickelodeon. W okolicy rodzi się dużo pracy. Oprócz tego dwóch menedżerów Pixara wprowadzi szorty, a menedżerem będzie Byron Howard zaplątany, z zootopia I ostatnia produkcja Czar Jest inspirowany Kolumbią. Jakby tego było mało, Jorge Gutiérrez i Sandra de Quihua zaprezentują swoją nową, sześcioodcinkową produkcję filmową Maya y los tres, która trafi na Netflix w październiku.

(Możesz przeczytać: Katalog ponad 200 filmów z różnych dekad w HBO Max)

Jak wygląda udział Kolumbii w festiwalu?

Rok po roku różne kraje wysyłają firmy uczestniczące w rynku Pixelatl, a my mieliśmy delegacje z Kanady, Hiszpanii, Peru, Argentyny, Chile i Polski. W tym roku po raz pierwszy Kolumbia będzie miała delegację. Weźmie w nim udział pięć projektów wybranych na Rynku Audiowizualnym Bogota, a dzięki Proimages wezmą udział w Rynku Pixelatl.

Dinamita Animación to studio w Bogocie, które produkuje treści do serialu Rick i Morty Albo produkują treści dla Cartoon Network, dzięki kontaktom stworzonym przez Pixelatl. Spodziewamy się więc więcej kolumbijskich treści na światowych ekranach.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *