Jose Manuel Laneza, architekt sukcesu Villarreal, umiera w wieku 74 lat

Jose Manuel Laneza, architekt sukcesu Villarreal, umiera w wieku 74 lat

Źródła klubowe podały, że Jose Manuel Laneza, kluczowy człowiek w Villarreal od 30 lat i wiceprezes klubu, zmarł w czwartek w wieku 74 lat, po cierpieniu na białaczkę, która trzymała go w szpitalu przez kilka tygodni w 2022 roku.

Llaneza urodził się w Puçol (Walencja) w 1948 roku, a do firmy trafił w 1993 roku, aby umożliwić inkorporację biznesmena Fernando Roiga, który od tego czasu kieruje Villarreal i który przez cały czas był jego prawą ręką.

przesuń klawisz

Llaneza przybył do Villarreal w 1993 roku i dotarł do Fernando Roig

Od czasu przybycia Llanezy klub ugruntował swoją pozycję w pierwszej lidze hiszpańskiej piłki nożnej, ma wysokiej rangi piłkarzy z kraju i zagranicy i odniósł takie sukcesy, jak: Wygrał Ligę Europejską w 2021 r..

Jego ciało będzie w domu pogrzebowym Puçol w czwartek od 18:00 i piątek od 9:00. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 17:00. Villarreal gra dziś wieczorem mecz ligowy z Barceloną na Camp Nou.


Z Llanezą odchodzi jedna z najbardziej emblematycznych postaci w historii podmiotu La Plana, ponieważ wraz z prezydentem Fernando Roigiem był architektem tego, co dziś znane jest jako Castellón Club, gdzie jednym z głównych elementów był kawałek podmiot i hiszpańska piłka nożna odcisnęły swoje piętno, zarówno w Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), jak i w Lidze.

Jego związek ze światem futbolu wywodził się od jego ojca, który był menedżerem drużyny Valencia, do którego później dodał swoją pozycję jako szef Bocol w swoim rodzinnym mieście, gdy był jeszcze młody.


Po poświęceniu się rodzinnemu biznesowi, Llaneza przybył do Villarreal pod kierunkiem Pascuala Font de Mora w 1994. Przyjaźń jego rodziny z ówczesnym prezydentem klubu otworzyła mu drzwi do zostania dyrektorem klubu w 1995.

W tym momencie celem Villarreala w drugiej lidze było uniknięcie spadku, jak to było. Był to okres wielu trudności, mimo że po życiu w niższych kategoriach, żółta drużyna grała przynajmniej w drugiej lidze.


Choroba, której doznał Font de Mora, otworzyła drzwi do wejścia nowych właścicieli, co stało się decydującym momentem w historii Villarreal, gdy Llaneza przekonał walenckiego biznesmena Fernando Roiga do przyłączenia się do rentownego przedsięwzięcia, które stało się pierwszym krokiem do tego, co jest teraz „żółtym”. Łódź podwodna”.

Llaneza natychmiast stał się prawą ręką i zaufanym człowiekiem do realizacji ambitnego projektu, który miał na myśli Roig. Tworzyli doskonałą koegzystencję. Roig włożył ambicję, inwestycje i doświadczenie zgromadzone na Lanezie przez wiele lat futbolu.


Po cudownym awansie do First Division przy pierwszej okazji, Villarreal zaczął wskazywać jasny pomysł klubu: inwestycje w infrastrukturę (miasto boiska i sportu), transfery na poziomie (Martin Palermo, Juan Roman Riquelme, Diego Forlan …) jasny projekt kamieniołomu, aby zbliżyć się do Europy i stać się stabilnym klubem.

Po wygraniu wyścigu Intertoto, Villarreal de Roig y Llaneza wzięli udział w europejskiej przygodzie, skłaniając ich do udziału w pięciu półfinałach i jednym finale, wygranym w 2021 roku w Gdańsku (Polska), który stał się nagrodą za projekt, który obaj otrzymali. pierwszego dnia, od piątego Dwadzieścia lat temu, Roig był prezydentem.

Jako fan Quarry, Llaneza był podstawą prawie wszystkich meczów niższej drużyny klubu, ponieważ było jasne, w sposób niepodlegający negocjacjom, że to lokalni piłkarze zostali wezwani do bycia filarami bytu.

Niedawno zdobył złoty medal miasta Villa Real. Z silną osobowością, jasnymi myślami, przyjacielem przyjaciół i wielkim wyznawcą, połączył swoją namiętną osobowość z wielkim sercem. Villarreal stracił świetne odniesienie, człowieka, który od samego początku wierzył, że to, czym dzisiaj jest Villarreal, jest możliwe. Śmierć żony we wrześniu była dla niego szczególnie dotkliwym ciosem.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *