Jovenel Moyes | Dimitri Herrard: Szef bezpieczeństwa prezydenta Haiti nie uczestniczy w przesłuchaniu prokuratury | Globalizm

Jovenel Moyes |  Dimitri Herrard: Szef bezpieczeństwa prezydenta Haiti nie uczestniczy w przesłuchaniu prokuratury |  Globalizm

Szef Bezpieczeństwa Pałacu Prezydenckiego Dimitri Herrard nie udał się w środę do sądu, aby odpowiedzieć na pytania z biura prokuratora generalnego dotyczące zabójstwa prezydenta Jovenela Moise’a, do którego doszło tydzień temu.

Claude Ford, który zajmuje się sprawą zabójstwa, został wezwany przez prokuratora Herrard Dziś rano, ale oficer ochrony nie pojawił się w Pałacu Sprawiedliwości w Port-au-Prince.

Mira: Szef bezpieczeństwa prezydenta Haiti kilkakrotnie podróżował do Kolumbii i innych krajów przed zamachem

W liście wysłanym do prokuratury, do której Evie miała dostęp, Herrard Usprawiedliwił swoją nieobecność, ponieważ Generalna Inspekcja Policji podjęła środek zapobiegawczy, uniemożliwiając mu stawienie się na wezwanie.

We wtorek na wezwania prokuratora generalnego nie uczestniczyły również dwie inne osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo prezydenta, inspektor Paul Eddy, kierownik zespołu CAT oraz komisarz Jean Lagel, generalny koordynator ds. bezpieczeństwa prezydenta.

Władze kolumbijskie, które pomogły w śledztwie w sprawie morderstwa, poinformowały w poniedziałek, że Herrard odbył w tym roku kilka podróży do Kolumbii.

Herrard Odbył kilka podróży do Ekwadoru, Panamy i Dominikany jako tranzyt do Kolumbia, z którego pochodziło 26 najemników rzekomo zaangażowanych w zamach.

Prezydent Moyes został zamordowany 7 lipca w ataku na jego dom w dzielnicy Bellerin w Port-au-Prince, gdzie została ranna pierwsza dama Martin Moyes, która otrzymuje opiekę medyczną w Stanach Zjednoczonych.

Rząd haitański nie podał oficjalnych informacji o członkach sił bezpieczeństwa, którzy strzegli rezydencji głowy państwa, ale według oświadczeń sędziego odpowiedzialnego za sporządzenie raportu kryminalistycznego nikt nie został ranny.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

__________________________________

Polecany film

Jovenel Moise: Prezydent Haiti został zamordowany w swoim domu przez uzbrojonych komandosów.
Według oficjalnej wersji rządu prezydent Haiti został w środę zamordowany przez przywództwo złożone z cudzoziemców. (Wideo: AFP)

To może Cię zainteresować

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *