Julian Assange był ponownie nieobecny w kluczowym dniu procesu ekstradycyjnego do Stanów Zjednoczonych Wielka Brytania | WikiLeaks | Najnowsze | świat

Julian Assange był ponownie nieobecny w kluczowym dniu procesu ekstradycyjnego do Stanów Zjednoczonych  Wielka Brytania |  WikiLeaks |  Najnowsze |  świat

Założyciel Wikileaks, Julian AssangeW środę był nieobecny na drugiej i ostatniej sesji procesu, na którym londyński sąd rozpatruje jego apelację o uniknięcie ekstradycji do kraju. Zjednoczone państwo.

Assange'a Nie było go także we wtorek na początku sesji Wysoki Trybunał Sprawiedliwości w LondynieW ostateczności Australijczyk wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby uniknąć ekstradycji Zjednoczone państwoGdzie zostaje oskarżony o szpiegostwo.

Przeczytaj także: Julian Assange, amerykański koszmar i ikona wolności informacji

Nie czuł się dobrze i był nieobecnyWe wtorek jego prawnik oświadczył, że Edwarda FitzgeraldaPo ogłoszeniu choroby klienta.

Prawnik Assange'a Wolność informacji we wtorek broniła wstrzymania ekstradycji do kraju Zjednoczone państwoTwierdził, że takMotywy polityczne” na żądanie .

Wkrótce dwóch sędziów zadecyduje, czy jest to możliwe Zjednoczone Królestwo Przekaż założycielowi Wikileaks Do Zjednoczone państwoKto chce być sądzony z powodu masowego wycieku tajnych dokumentów.

W przypadku ekstradycji grozi mu do 175 lat więzienia Zjednoczone państwo.

„Mój klient jest ścigany za prowadzenie normalnej praktyki dziennikarskiej polegającej na pozyskiwaniu i publikowaniu informacji poufnych, które stanowią informacje oparte na faktach i stanowiące wyraźny i ważny interes publiczny”.jak podano we wtorek FitzgeraldaPocałunek Sąd Najwyższy Sprawiedliwość w Londynie.

Ucz się więcej: „Zamordowanie Nawalnego oznacza wysłanie opozycji sygnału, że nikt nie jest bezpieczny”.

Dokumenty poufne

Assange'a Nazywa się to Zjednoczone państwo Ponieważ ukazuje się od 2010 r Ponad 700 tysięcy poufnych dokumentów Jeśli chodzi o działalność militarną i dyplomatyczną państwa północnoamerykańskiego, w szczególności w Irak I Afganistan.

W środę prawnicy Zjednoczone państwo Zwrócili się do sądu o odrzucenie skargi Assange'a.

Claire Dubinprawnik reprezentujący WaszyngtonPrzed sądem powiedział, że to oskarżenie „W oparciu o praworządność i dowody” przeciwko Assange'a.

„Bezkrytycznie i celowo ujawnił światu nazwiska osób, które posłużyły jako źródło informacji dla… Zjednoczone państwoDodał, że ten fakt wyróżnia ją na tle innych mediów.

„To fakty go definiują, a nie to, co go definiuje Opinie polityczne„, – zauważył Dupin.

We wtorek kolejna wiadomość od mojego obrońcy Assange'a, Marka SummersaJak wynika z artykułu opublikowanego przez Yahoo News w 2021 r., mówił o amerykańskim planie zabicia lub porwania swojego klienta w 2017 r.

Tak Assange'a Jeśli pomyślnie wyjdzie ze środowego procesu, prawdopodobnie stanie przed kolejną rozprawą sądową Zjednoczone Królestwow terminie do ustalenia, który musi potwierdzić, że nie został dostarczony.

Jeśli w środę londyński sąd potwierdzi jego ekstradycję. Assange'a Europejski Trybunał Praw Człowieka byłby ostatecznościąEuropejski Trybunał Praw Człowieka), zauważyli w grudniu jego zwolennicy.

Popatrz tutaj: Nawalny: Kto obecnie stoi na czele opozycji wobec Putina i kto zginął w tajemniczych okolicznościach?

Kruche zdrowie

Na kilka dni przed rozprawą żona uprzedziła go o tej sprawie Słaby stan zdrowia 52-letni Australijczyk.

Jego stan zdrowia pogarsza się fizycznie i psychicznie. Dodał: „Jego życie jest zagrożone każdego dnia, gdy przebywa w więzieniu, a jeśli zostanie poddany ekstradycji, umrze”. Poinformował o tym w czwartek.

Założyciel Wikileaks Brytyjska policja aresztowała go w 2019 r., siedem lat po jego zatrzymaniu w ambasadzie Wielkiej Brytanii Ekwador W LondynGdzie szukał schronienia, aby uniknąć ekstradycji pod zarzutem napaści na tle seksualnym Szwecjazarzuty, które później wycofano.

W styczniu 2021 r. sąd brytyjski Początkowo wniosek o ekstradycję został odrzucony Zjednoczone państwo.

Apelacja złożona w Ameryce Północnej w grudniu 2021 r. spowodowała, że ​​brytyjski wymiar sprawiedliwości uchylił pierwszą decyzję i otworzył drogę do jego ekstradycji.

Dzwonić Assange'a Nie doszło do skutku i w kwietniu 2022 roku wydał na to zgodę brytyjski sąd ekstradycjaktóry został zaakceptowany przez rząd brytyjski dwa miesiące później.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *