Kalendarz astronomiczny na 30 października Co wydarzyło się w taki dzień jak ten?

Kalendarz astronomiczny na 30 października Co wydarzyło się w taki dzień jak ten?

Kalendarz astronomiczny dla Argentyny i świata

Urodził się Diego Armando Maradona

W 1960 roku w szpitalu Lanus urodził się były piłkarz i trener Diego Armando Maradonie, Jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu, mistrz reprezentacji Argentyny w Mistrzostwa Świata 1986 w Meksyku i wicemistrzostwo w Włochy 1990. Zagrał w Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelonie w Hiszpanii i Napoli we Włoszech, między innymi w klubach, w których grał przez całą swoją karierę.

Leonor Benedetto ma 80 lat

W 1941 roku w Paraná . urodziła się aktorka teatralna i telewizyjna Leonor BenedettoPracował przy „Rolando Rivas, taksówkarzu” i „Rosa de Distancia”, dwóch wielkich klasykach w historii argentyńskich telenoweli.

Mistrzostwa Ameryki Południowej

30 października 1921 r. argentyńska drużyna piłkarska wygrała mistrzostwa Ameryki Południowej, obecne Copa America, pokonując Urugwaj 1:0 po bramce Julio Libonate na stadionie Sportivo Paracas w Buenos Aires przed około 35 000 kibiców. Po meczu Libonati został przeniesiony w kościach na Plaza de Mayo, gdzie świętowano podbój.

Narodowy Dzień Wychowania Fizycznego

Dziś Narodowy Dzień Wychowania Fizycznego obchodzony jest na pamiątkę daty w 1939 roku, w której powstał Państwowy Instytut Wychowania Fizycznego, który włączył ten system do wszystkich szkół w kraju.

Urodziła się Olga Zubari

W 1929 roku aktorka urodziła się w Buenos Aires Olga Zubari (Olga Zubiarin), jedna z najwybitniejszych postaci złotego wieku argentyńskiego kina, w latach 1943-1997 nakręciła ponad 80 filmów.

Urodził się Hector Larria

W 1938 roku w Bragado w Buenos Aires urodził się dziennikarz, nadawca i prezenter telewizyjny Hektorze Larii, Kultowa postać argentyńskiego radia, które zdobyło piętnaście nagród Martina Fierro.

Urodził się Horacio Fontova

W 1946 roku w Buenos Aires urodził się kompozytor, piosenkarz, muzyk, aktor i komik Horacio Fontova, który w swojej pełnej sukcesów karierze filmowej, radiowej i telewizyjnej zdobył trzy nagrody Martina Fierro.

Zwycięstwo wyborcze Raúla Alfonsína w 1983 r.

Prawnik i były radykalny ustawodawca Raúl Ricardo Alfonsín został wybrany na prezydenta kraju z 51,75% głosów w wyborach, które oznaczały powrót demokracji po siedmiu latach i sześciu miesiącach dyktatury cywilno-wojskowej, odpowiedzialnej za liczne zbrodnie przeciwko ludzkości oraz gospodarcze i gospodarcze. kryzys społeczny.

Śmierć Davida Cohena

w wieku 75 lat zmarł David Jose Cohon Jeden z głównych reżyserów pokolenia lat 60. Zasłynął takimi tytułami jak Tres Times Ana (1961) i Prisioneros de una noche (1962). Później pojawiły się takie filmy jak Con alma y vida (1970), który przyniósł mu tytuł Srebrnego Kondora, czy Czym jest jesień? (1977). Jego ostatnim filmem była Dziura w ścianie z 1982 roku.

Pedro Vargas umiera

Zmarł 30 października 1989 r. Pedro Vargas, meksykański piosenkarz i aktor znany pod pseudonimem „Samurai Song”. Posłuchaj jego wizerunku i piosenek: „Przyzwyczaiłeś się do mnie”, „Może, może, może”, „Kto będzie”, „Żegnaj, piękna biedronka”, „Zaczekaj na mnie w niebie” i wiele innych w programie” Desvelo de amor” wyemitowany w 2004 roku.

Śmierć Pedro Pompilio

Pedro Pompilio urodził się w Bernal w prowincji Buenos Aires 11 listopada 1949 r., a zmarł w Buenos Aires 30 października 2008 r. Był słynnym kapitanem argentyńskiego futbolu, a także 31. prezesem Boca Juniors Athletic Club. Klub od 4 grudnia 2007 aż do śmierci. Jednocześnie pełnił funkcję drugiego wiceprezesa Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA).

Dzień, w którym Orson Welles rozpętał panikę „Wojny światów”

W 1938 amerykański aktor Orson Rozpętaj panikę w Nowym Jorku, czytając w radiu adaptację powieści Herberta G. Wellsa „Wojna światów”, która opowiada o inwazji obcych, którą dziesiątki tysięcy słuchaczy uważało za prawdziwą. Aktor, który miał wtedy 23 lata, wierzy, że ta historia nie będzie miała wpływu, ponieważ „nie była zbyt wiarygodna”, ale odcinek jest uważany za jeden z najlepszych przykładów siły mediów.

1974 Ali Foreman: Najlepsza walka w historii

W Kinszasie, stolicy dzisiejszej Republiki Konga, amerykańscy bokserzy Muhammad Ali i George Foreman walczą ze sobą o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, walkę promowaną jako „Rumble in the Jungle” (Walka w lesie). Ali pokonał Knock Out w ósmej rundzie, zdobywając tytuł World Heavyweight Championship od World Boxing Council i World Boxing Federation.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *