Kanada przełamie bariery systemowe dla kobiet

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

W oświadczeniu dotyczącym Miesiąca Historii Kobiet szef rządu wskazał, że obchody są okazją do podkreślenia ich osiągnięć w tworzeniu bardziej sprawiedliwego kraju i uznania pracy, która pozostaje do wykonania.

Tegoroczny temat: tak, więc mogę teraz uhonorować tych pionierów, którzy podnieśli głos jako agenci zmian w dziedzinach, w których byli niedostatecznie reprezentowani, takich jak sztuka, edukacja i polityka, i utorowali drogę przyszłym pokoleniom, które powiedziały, że kobiety i dziewczęta osiągnęli sukces.

W związku z tym przytoczył spuściznę Rosemary Brown, pierwszej czarnoskórej Kanadyjki, która zasiadała w prowincjonalnym zgromadzeniu ustawodawczym, i zainspirował innych do wejścia do polityki, a także Sheili Watt Cloutier, nominowanej do Pokojowej Nagrody Nobla.

List oznacza postęp narodu od pierwszego miesiąca historii kobiet 30 lat temu.

„Dzięki pracy aktywistek i feministek kobiety w Kanadzie mają prawo do wyboru, płatnego urlopu rodzicielskiego oraz, w miejscach pracy regulowanych przez władze federalne, gwarancji otrzymywania takiej samej płacy, jak ich indyjskie odpowiedniki.

Podobnie w tekście wezwano do dalszego promowania równouprawnienia płci i zwiększenia inwestycji w celu zajęcia się podstawowymi przyczynami nierówności, w tym dostępu do przystępnej cenowo opieki nad dziećmi oraz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Miesiąc Historii Kobiet jest ustalany corocznie, aby podkreślić jej wkład i jest obchodzony w Kanadzie w październiku, podczas gdy kraje takie jak Stany Zjednoczone świętują go w marcu.

Według doniesień medialnych wśród plag, przed którymi stoi naród, są przypadki dyskryminacji i istnieją dowody na systematyczną przemoc wobec rdzennych kobiet i dziewcząt.

jcm / cgc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.