Kanclerz Chung spotyka się ze swoimi odpowiednikami z Francji, Węgier i Luksemburga

SEOUL, 7 października (Yonhap) – południowokoreański minister spraw zagranicznych Chung Eui-yong przeprowadził w środę równoległe rozmowy ze swoimi odpowiednikami we Francji, na Węgrzech i w Luksemburgu (czasu lokalnego) w celu omówienia stosunków dwustronnych i innych kwestii na temat na marginesie spotkania. Jego biuro powiedział na posiedzeniu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Chung był w Paryżu na posiedzeniu Rady Ministerialnej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, które rozpoczęło się we wtorek pod hasłem „Wspólne wartości: tworzenie zielonej i sprzyjającej włączeniu przyszłości”. Wiceprzewodniczącymi tegorocznego spotkania były Korea Południowa i Luksemburg, a przewodniczyły mu Stany Zjednoczone.

Podczas spotkania Chung i jego francuski odpowiednik Jean-Yves Le Drian zgodzili się zacieśnić współpracę w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym i reagowania na nie w przyszłości, jak poinformowało południowokoreańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Obie strony uzgodniły również dalsze zacieśnianie współpracy w różnych dziedzinach, w tym politycznych i gospodarczych, w oparciu o wspólne zasady i wartości pluralizmu, wolnego handlu i demokracji.

Chung skorzystał z sesji, aby poprosić Francję o dalsze wsparcie wysiłków Korei Południowej na rzecz denuklearyzacji i trwałego pokoju na Półwyspie Koreańskim, jako że kraj europejski jest stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Chung spotkał się także w Paryżu ze swoim węgierskim odpowiednikiem Peterem Szijjarto, aby omówić stosunki dwustronne, handel i współpracę z Grupą Wyszehradzką, która składa się z czterech krajów europejskich: Czech, Węgier, Polski i Słowacji.

Chung wezwał Węgry do pomocy Korei Południowej w poprawie współpracy z węgierską Grupą Wyszehradzką do czerwca przyszłego roku.

Tego samego dnia Chung spotkał się również z kanclerzem Luksemburga Jeanem Asselbornem, aby omówić współpracę dwustronną, w szczególności sposoby rozwijania stosunków między oboma krajami, ponieważ w przyszłym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Obaj ministrowie spraw zagranicznych zgodzili się na ścisłą współpracę w celu zacieśniania dwustronnych więzi m.in. w dziedzinie gospodarki i kultury oraz aktywizacji wymiany międzyludzkiej, jak poinformowało ministerstwo.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *