Kandydat na prezydenta Chile rozpoczyna debatę z przesłaniem do Kubańczyków

Kandydat na prezydenta Chile rozpoczyna debatę z przesłaniem do Kubańczyków

José Antonio Caste powiedział: „Chcę pokazać tę flagę i powiedzieć wszystkim Kubańczykom, że jesteśmy z nimi. Że w pewnym momencie każdy z was będzie miał wolność”.

Jose Antonio Obsada, kandydat na prezydenta ChileRozpoczęła się dyskusja na ten temat 15 listopada Zmierz się z wyborami powszechnymi i opublikuj Nauki ścisłe kubański Powiedział, że „w pewnym momencie będzie wolność” na wyspie, którą rządzi reżim komunistyczny.

„Chcę pokazać tę flagę i powiedzieć wszystkim Kubańczykom, że jesteśmy z nimi. Że w pewnym momencie każdy z was będzie miał wolność ” ogłaszać Obsada, ambitny szef Chrześcijańskiego Frontu Społecznego, koalicji partii republikańskiej i chrześcijańskiej konserwatywnej.

Kandydat prawicy jest jednym z kandydatów do wygrania wyborów, które rozpoczną się 21 listopada, a druga tura odbędzie się 19 grudnia. Niedawno wywołał kontrowersje, gdy odniósł się do różnic między dwiema dyktaturami Augusto Pinochet Reżimy Kuby, Nikaragui i Wenezueli.

Wyraźnie widać sytuację, która ma znaczenie dla tego, co dzieje się na Kubie, Wenezueli czy Nikaragui. Myślę, że to, co wydarzyło się w Nikaragui, w pełni odzwierciedla to, co się wydarzyło Chile Tak się nie stało w obliczu demokratycznych wyborów, a przeciwnicy polityczni nie zostali uwięzieni. To robi fundamentalną różnicę, powiedział Kast, według raportu „Cast”. Kraj.

55-letni prawnik uważa, że ​​Pinochet wykonał ruch. „Nie ma sensu porównywać tego, co dzieje się na Kubie, gdzie przez ponad 70 lat była pod dyktaturą; Nie ma porównania z dyktaturą narkotykową w Wenezueli. „Nie ma sensu porównywać tego z dyktaturą Ortegi w Nikaragui” – powiedział kilka dni temu międzynarodowej prasie.

Jose Antonio Caste powiedział również, że 17 lat reżimu wojskowego przyczyniło się do „rozwoju gospodarczego, który dziś pozwala Chile stać się jednym z najważniejszych krajów Ameryki Łacińskiej”. Wskazał jednak w programie telewizyjnym, że „Ktoś naruszony prawa człowiekaCzy to wojsko, czy nie, nie popieram go”..

włączenie

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *