Kandydat na prezydenta wzywający do jedności opozycji w Chile – Prinsa Latina

Kandydat na prezydenta wzywający do jedności opozycji w Chile - Prinsa Latina

Jadu napisał na swoim koncie na Twitterze, że „ Chile nie zasługuje na nowy prawicowy rząd i będziemy nadal dążyć do szerszej jedności, aby przezwyciężyć ten system nierówności i nadużyć. Takie jest przesłanie milionów na ulicach, a wraz z nimi musi być prawdziwe zaangażowanie.

W ten sposób burmistrz Recoleta zareagował również na decyzję Centrowej Partii na rzecz Demokracji (PPD) o wystąpieniu z pierwszej jednostki opozycji w celu wyłonienia jednego kandydata w wyborach prezydenckich.

Tymczasowy przewodniczący Partii Ludowo-Demokratycznej Francisco Vidal powiedział dzień wcześniej La Segunda, że ​​Rada Generalna tej formacji postanowiła udać się do prawyborów tylko z blokiem Jednostki Konstytucyjnej, który również składa się z Socjalistów (PS), Partie chadeckie i radykalne (PR) i postępowe (pro).

W ten sposób socjaldemokracja stara się wykluczyć partię komunistyczną z tych prawyborów, co pokazuje jej kandydata, Jadu, jako jedną z osobowości najlepiej ocenianych przez ludność, a także osobowości formacji tworzących szeroki front.

Ogranicza to podejmowane w ostatnich tygodniach przez posłów opozycji próby przeprowadzenia jak najszerszych prawyborów, co jest niezbędne do pokonania prawicy.

Oświadczenie Partii Ludowo-Demokratycznej pojawiło się na kilka dni przed datą wyznaczoną przez Okręg Wyborczy – 18 maja – w celu zamknięcia rejestracji w prawyborach prezydenckich.

Decyzja ta wywołała wątpliwości w opozycji, a lider partii komunistycznej Guillermo Tellier ostrzegł, że to nie komuniści opuścili prawybory, ale raczej Partia Ludowo-Demokratyczna i Chrześcijańska Demokracja.

Catalina Perez, przewodnicząca PRD, oświadczyła, że ​​„wina leży po stronie PDR”, a jej kierownictwo uparcie toruje drogę tym, którzy nie chcą zmian transformacyjnych w kraju.

Podobnie kandydat na prezydenta z szerokiego frontu, Pablo Vidal, wyraził ubolewanie, że my w opozycji „nadal nie rozumiemy wagi wysiłków na rzecz jedności”.

Ze swojej strony przedstawicielka komunistyczna Camila Vallejo wskazała, że ​​stolica zawetowała partię „z obawy, że Jadu wygra szerokie prawybory i będą zmuszeni ją poprzeć” i powiedziała, że ​​ma nadzieję, że Partia Socjalistyczna nie przyłączy się do tego stanowiska.

Jeśli podział zostanie utrzymany, w prawyborach prezydenckich jednostki konstytucyjnej znajdą się tylko kandydaci Heraldo Muñoz (PPD), Jimena Rincon (DC), Paula Narvaez (PS) i Carlos Maldonado (PR).

A reszta kandydatów będzie musiała przejść do kolejnych prawyborów, co doprowadziłoby do rozłamu sił opozycyjnych przeciwko prawicy, która jest teraz bardziej zjednoczona ze startem w wyborach prezydenckich.

mem / rc / cvl

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *