Kandydat UP wzmacnia kampanię wyborczą w Argentynie

Kandydat UP wzmacnia kampanię wyborczą w Argentynie

Zgodnie z programem na ten tydzień Massa odwiedzi Saltę, Buenos Aires i Neuquen, gdzie odpowiednio podpisze umowy energetyczne, zainauguruje szpitale Universal Medicare i uruchomi gazociąg.

Ponadto weźmie udział w spotkaniach ze związkami i poprowadzi w środę wydarzenie dla bojowników peronistycznych w mieście Ensenada w Buenos Aires, gdzie będzie mu towarzyszył gubernator Axel Kiselov.

Jak podaje gazeta Pagina 12, w apelu ma wziąć udział ponad 30 000 osób, a apel odbędzie się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy zjednoczeni”.

Media te podały także, że od czwartku kandydat będzie przygotowywał się do pierwszej debaty prezydenckiej, która odbędzie się 1 października na Uniwersytecie Narodowym w Santiago del Estero.

Wielu ankieterów spodziewa się, że w drugiej turze wyborów zmierzą się UP i La Libertad Avanza (LLA), a trzecie miejsce zajmie partia Razem na rzecz Zmian (JxC).

Według Opina Argentina Massa wzrośnie o dwa punkty w stosunku do prawyborów i osiągnie 29 proc., zaś Javier Miley z LLA wzrośnie do 34 (o cztery więcej).

Ze swojej strony Patricia Bullrich z JxC będzie miała trudności z utrzymaniem wyborców i spadnie o trzy punkty (z 28 do 25).

Z analizy wynika, że ​​Miley jest bardziej wspierana przez mężczyzn, przedstawicieli segmentu średniego i osoby poniżej 29 roku życia.

Masa to wybór grup o największych potrzebach, a Bullrich przez osoby powyżej 50. roku życia.

Ze swojej strony wywiad analityczny i latynoamerykańskie strategiczne centrum geopolityki oczekują technicznego powiązania między UP i LLA i ostrzegają, że ponad 15% osób jest niezdecydowanych.

Respondenci podkreślali ponadto, że głównym problemem w tym kraju jest inflacja, a czynnikiem determinującym jest sytuacja gospodarcza.

Samochód/gaz

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *