Karawana migrantów z Meksyku do Stanów Zjednoczonych: skąd przybyli, dokąd zmierzają i ilu stanowi tzw. „wyjście z biedy” | Joe Biden | Anthony Blinken | Amlo | Tapachula | świat

Karawana migrantów z Meksyku do Stanów Zjednoczonych: skąd przybyli, dokąd zmierzają i ilu stanowi tzw. „wyjście z biedy” |  Joe Biden |  Anthony Blinken |  Amlo |  Tapachula |  świat

W niedzielę 24 grudnia karawana licząca ponad 10 000 migrantów opuściła miasto Tapachula w południowym Meksyku. MeksykAby odbyć długi spacer do granicy z Zjednoczone państwo. Organizatorzy nazywają tę mobilizację „Wyjściem z biedy”.

To jest o Największa karawana migrantów uformowała się w tym roku. Odbywa się to w obecności delegacji wysokiego szczebla z Zjednoczone państwo Odwiedzać Meksyk Negocjować z prezydentem Andrésa Manuela Lopeza Obradora Nowe środki kontroli rosnącego napływu migrantów

Zobacz: Yahya Sinwar, najbardziej poszukiwany człowiek w Izraelu, przemawia po raz pierwszy od początku wojny

według Luisa Reya Garcii Villagranaszef Centrum Godności Człowieka (CDH)W kolejnych dniach liczba karawan może przekroczyć 15 000 osób, ponieważ przed dotarciem do granicy dołączy do nich więcej migrantów. MeksykJego pierwszy gol.

Organizatorzy karawan protestowali przeciwko powolnemu tempu działań związanych z regulacjami imigracyjnymi w przygranicznym mieście Tapachula Oraz brak możliwości godnego życia i pracy, według tego, co powiedział .

To są klucze do największych Karawana migrantów Z roku:

We wtorek migranci idą karawaną, aby dotrzeć do północnej granicy Meksyku. (EFE/Juan Manuel Blanco).

Jakie są ich narodowości?

the Karawana migrantówW środę do gminy przybędą głównie dzieci, kobiety i całe rodziny Escuintlaw stanie Chiapas.

według Garcii VillagranaGrupa składa się z Ludzie 24 narodowościgdzie dominują Amerykanie z Ameryki Środkowej, Wenezuelczycy i Kubańczycy.

Jak zauważyła Associated Press, Meksyk Przydzielono ponad 32 000 członków Sił Zbrojnych i Sił Zbrojnych Gwardia Narodowa Aby egzekwować przepisy imigracyjne, Gwardia Narodowa aresztuje obecnie więcej imigrantów niż przestępców.

Ale kiedy jest ogromny przyczepy kempingowe Jak teraz, Meksyk Pozwala im iść naprzód, pewny, że znudzi im się chodzenie tą ścieżką i w końcu się rozpłyną. Associated Press podała, że ​​jak dotąd żaden konwój nie przejechał 1600 kilometrów do granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Benigno Sanchez, kubański imigrant, powiedział: „Boimy się mówić. Mamy potrzeby ekonomiczne. Mamy marzenie, aby pracować uczciwie. Cóż mam ci powiedzieć? Niestety żyjemy pod skorumpowanym rządem”.

Biały Dom rozważa przywrócenie kontrowersyjnego art. 42,

Jest to polityka wdrożona przez byłego prezydenta Donalda Trumpa podczas pandemii Covid-19, która umożliwia natychmiastową deportację nielegalnych imigrantów bez umożliwienia im ubiegania się o azyl.

Podróż migranta z Wenezueli do Stanów Zjednoczonych. (Agencja France Presse).

O co proszą imigranci?

Garcii Villagrana Mówił to od września Narodowy Instytut Migracji (INM) w Meksyku „zamknął drzwi” przed wydawaniem zezwoleń na przemieszczanie się przez Meksyk Dla obcokrajowców, którzy zostają TapachulaBrama dla tysięcy imigrantów.

„Być może taki był rozkaz, jaki wydały im Stany Zjednoczone. Nie wiemy, ale jest blokada i ludzki kompleks, który odbija się w tej grupie ludzi, którą dziś przewodzimy” – początkowo aktywistka powiedziała EFE. Marsz jest pośrodku Tapachula.

Wcześniej dokumenty dostarczane przez władze Meksyku pozwalały migrantom na przemieszczanie się po kraju.

Migranci idący w konwoju w kierunku granicy ze Stanami Zjednoczonymi. (EFE/Juan Manuel Blanco).

Co na to Meksyk i Stany Zjednoczone?

Delegacja wyższych urzędników z Zjednoczone państwo, Pod przewodnictwem Ministra Stanu Antoni BlinkenW środę spotka się z prezydentem Andrésa Manuela Lopeza ObradoraW tym, co wielu postrzega jako próbę podjęcia przez rząd Meksyku większych wysiłków, aby powstrzymać wzrost liczby migrantów.

Lopeza Obradora Oznajmił, że jest skłonny pomóc, ale podkreślił również, że chce postępu w stosunkach USA z Kubą i Wenezuelą – dwoma krajami wysyłającymi największą liczbę migrantów – a także większej pomocy na rzecz rozwoju. Agencja wskazała okolicę.

Prezydent Meksyku zapowiedział, że w tej sprawie „głównie” zostaną podjęte działania mające na celu wzmocnienie zaprzestania migracji na południu kraju.

Zjednoczone państwo Ma trudności z radzeniem sobie z tysiącami migrantów na granicy lub zapewnieniem im schronienia po przybyciu do miast na północy kraju.

Imigranci na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych. (Agencja France Presse).

Na spotkaniu, Mrugnij będzie nalegać na przestrzeganie przepisów Reklama w Los Angelesktóry obejmuje około dwudziestu krajów Ameryki Łacińskiej, w tym MeksykWedług EFE zobowiązali się do zapewnienia imigrantom legalnych środków pobytu, aby nie wszyscy musieli wyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych.

Obaj przywódcy zgodzili się spotkać w ubiegły czwartek Biden zadzwonił do Lópeza Obradora Wyraziła zaniepokojenie skalą kryzysu migracyjnego.

Zatrzymano 242 000 nielegalnych imigrantów

W listopadzie na granicy przez amerykańskie służby celne i ochrony granic (CBP).

W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone na krótko zamknęły dwa główne kolejowe przejścia graniczne w Teksasie Pod pretekstem konieczności przeniesienia agentów Straży Granicznej do zajmowania się dużą liczbą przejść imigracyjnych.

Kolejne przejście graniczne pozostaje zamknięte Lukeville, ArizonaDziałalność została częściowo wstrzymana San Diego i Nogales w Arizonie. Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że zamknięcia te wprowadzono w celu przeniesienia agentów do pomocy w rozpatrywaniu migrantów.

Przed przybyciem do Meksyku Mrugnij Pozostawił otwarte drzwi do możliwości ponownego otwarcia tych przejść, jeśli tak się stanie Meksyk Zapewnij dodatkową pomoc.

„sekretarka Mrugnij „Omówi bezprecedensową nielegalną imigrację na półkuli zachodniej i nakreśli, w jaki sposób Meksyk i Stany Zjednoczone poradzą sobie z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa na granicy, w tym środkami, które pozwolą na ponowne otwarcie kluczowych portów wejścia wzdłuż naszej wspólnej granicy” – oznajmiło jego biuro w oświadczeniu oświadczenie. Opublikowany przed środową sesją.

Zaimprowizowany obóz dla migrantów w rejonie Tlahuac w mieście Meksyk. (Zdjęcie: Alfredo Estrela/AFP).

Sytuacja na granicy Meksyku i Stanów Zjednoczonych

w tym momencie, W schroniskach i obozach po meksykańskiej stronie granicy przebywa ponad 11 000 migrantówWielu z nich ma nadzieję przedostać się do Stanów Zjednoczonych legalnymi kanałami wyznaczonymi przez administrację prezydenta. Joe Bidena– podało CNN.

W TijuanaWedług Enrique Lucero, dyrektora ds. imigracji stanu, w Meksyku w schroniskach przebywa około 3800 migrantów z takich krajów jak Meksyk, Kuba, Haiti i Wenezuela.

Lucero powiedział CNN, że zdarzają się przypadki, gdy imigranci tracą cierpliwość i decydują się na nielegalny wjazd do Stanów Zjednoczonych, zamiast czekać na spotkanie przez… CBP jedenaplikacja umożliwiająca ubieganie się o azyl w Stanach Zjednoczonych na granicy z Meksykiem.

Wnioski o azyl w Stanach Zjednoczonych. (AFP).

W ReynosaWedług Hectora Silvy, księdza prowadzącego placówki, w Meksyku w schroniskach w Senda de Vida czeka kolejnych 3273 migrantów, jak podało CNN.

W MatamorosOkoło 4000 migrantów żyje w obozach, schroniskach i opuszczonych domach.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *