Karibu koryguje drugą sesję z rzędu i 9000 punktów jest w niebezpieczeństwie

Po wczorajszej wielkiej sesji giełdowej w Europie, gdzie np. francuski Cac osiągnął najwyższy poziom od 21 lat, ale przez karibuDziś w Europie trwa spokojna sesja czekająca na zakończenie posiedzenia Fed, które odbędzie się już przy zamkniętym rynku kontynentalnym. Ale karibu, podobnie jak wczoraj, jest słabszy i już notuje ujemne liczby tygodniowe i miesięczne, wymazując poniedziałkowy wzrost.

Dziś jest dużo danych, więc musimy być czujni. Na razie, tak jak wczoraj, nie ma dobrych wieści z Azji, bo dominuje sprzedaż. nawet w przyszłości Wall Street Po nowych maksimach dla wszystkich głównych wskaźników wczoraj.

surowe Brent Około 84 USD, nie daleko od rocznych maksimów. i rentowność czynsz stały.

Nowy Najwyższe szczyty dla Ethereum (Oparte na Solana) powyżej 4600 dolarów, podczas gdy Bitcoin Pozostaje w tyle, oscylując wokół 63 000. Spadek niedawnej zmienności jest niezwykły.

ten Euro / Dolar Wygląda na to, że konsoliduje się poniżej 1,16 (obecnie 1,159) i euro Nadal jest słaby z oporem 1800 i kosztuje 1782 USD za uncję.

Silne dane kompilacji Omów zatrudnienie w Hiszpanii tutaj.

ten Stopa bezrobocia w strefie euro We wrześniu ubiegłego roku wyniósł 7,4%, czyli o jedną dziesiątą mniej niż miesiąc wcześniej io 1,2 pkt. proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2020 roku, natomiast w Grupa Unii Europejskiej Według Eurostatu było to 6,7%, o dwa tuziny mniej niż w sierpniu.

Grupa Acerinox Zarobiła 373 mln euro (po opodatkowaniu i mniejszościach) w ciągu pierwszych trzech kwartałów roku. Acerinox odnotował obrót w wysokości 4 769 mln euro, co oznacza wzrost o 38% w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku oraz EBITDA w wysokości 671 mln euro (2,7 razy wyższy). Tym samym marża EBITDA na sprzedaży wzrosła do 14%.

Rufi Od stycznia do września wygenerował 98,9 mln euro, o 111% więcej niż rok wcześniej. Przychody operacyjne wzrosły o 53% rok do roku do 463,5 mln euro, głównie dzięki sile działalności produkcyjnej stron trzecich, której sprzedaż wzrosła o 187%, oraz specjalistycznych firm farmaceutycznych, które zwiększyły sprzedaż o 18%.

Grupa Unicaja Bank Wykazał zysk netto, w kategoriach powtarzalnych i z wyłączeniem księgowego wpływu ujemnej wartości firmy z fuzji Liberbank i innych rozliczeń fuzji, w wysokości 156 milionów euro w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, co stanowi wzrost o 41% w tym samym okresie ubiegłego roku . Zysk netto uwzględniający ujemną wartość firmy („goodwill”) wyniósł 1,395 mln, podał w środę podmiot.

Dzisiaj znów będzie wymienione, po wczorajszym komentarzu, Energia w Berkeley Na trwającym rynku, gdzie spodziewany jest krach po 31-procentowym spadku, jaki miał miejsce dzisiaj w Australii.

Telefonica Niemcy Do września osiągnęła zysk w wysokości 143 mln euro, o 56,7 procent niższy niż w tym samym okresie poprzedniego roku, chociaż firma zrewidowała swój przewodnik finansowy na koniec 2021 r., przekraczając oczekiwania analityków.

Milioner Christopher Hoon kontynuuje wspinaczkę selnex Już teraz przekracza 5% przy udziale szacowanym na 1800 milionów euro według cen rynkowych.

w sprawie Hiszpański sektor energii elektrycznej, z Banco Sabadell, skomentował to: „MITECO zgodzi się na W najbliższy wtorek w gabinecie Nowy RDL łączy energię z taryfy PVPC i tę zużywaną przez przemysł z kosztem OZE, tzw. Recore. Nowa procedura będzie wiązała się z pewnymi wstępnymi dostosowaniami o wyjątkowym charakterze, które wejdą w życie w 2022 r., kiedy zostanie wykorzystany wzrost płynności tych technologii. Intencją rządu jest, aby około 90 TWh wyprodukowanych w Recore zostało przeznaczonych na pokrycie regulowanych taryf PVPC i kontraktów branżowych.

Ministerstwo szacuje, że będzie potrzebowało 27 TWh na PVPC i ok. 2 tys. 30 TWh dla przemysłu. Chodzi o to, aby oba wolumeny energii przestały uczestniczyć w hurtowym rynku energii elektrycznej i uzyskały cenę Recore szacowaną między 57 a 60 euro/MWh. Zarząd uważa, że ​​ta nowa RDL jest odpowiednia dla:
Prawodawstwo europejskie Zakładając system podobny do stosowanego przez Portugalię. Z drugiej strony władza wykonawcza odłoży kompleksową reformę taryfy regulowanej i aukcje wstępne do 2023 r.”

Komentarz Bloomberga do Euro Stoxx: „Zaostrzona polityka monetarna stała się ryzyko dla europejskich akcjiInflacja (4,1%) osiągnęła najwyższy poziom od 2008 roku. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powtórzyła, że ​​wynika to głównie z wyjątkowych czynników, które znikną w przyszłym roku, a stagnacja na rynku pracy po zakończeniu licencjonowania powinna złagodzić presję na pensję.

Istnieje jednak ryzyko wycofania się wielu pracowników wysokiego szczebla z siły roboczej, a niedopasowanie podaży do popytu powoduje, że miejsca pracy pozostają wolne, co prowadzi do spirali cen i płac inflacja.

Z 87% z 23 firm, które do tej pory zgłosiły dane za trzeci kwartał, przekraczające konsensus, Euro Stoxx 50 Odrobił straty we wrześniu, a wszystkie sektory (z wyjątkiem usług telekomunikacyjnych i przemysłowych) odnotowały wzrost o co najmniej 4%.

Spółki energetyczne skorzystały na podwyżce cen Iberdroli o 18%. Wpływ wyższych cen gazu na jego wyniki był niewielki i jest on w większości zwolniony z podatku od nagłych zdarzeń w Hiszpanii, gdzie duża część działalności składa się z umów długoterminowych po stałych cenach dla klientów. Technologia odbiła się o 8,6%, a najgorzej wypadły usługi telekomunikacyjne”.

Jutro prezentują wyniki miliaI sassier I foneika. Rekomendacje analityków B. Sabadell są:

Meliá: sprzedaj z PO za 6
Sacyr: kup z zamówieniem za 2,74
Telefónica: kup z zamówieniem kupna za 5.90.000

Oczekuje się, że dzisiejsze stawki wzrosną Polska.

Ponadto musisz być bardzo uważny Dzisiejszy program makro Na uwagę zasługuje publikacja danych o zatrudnieniu we Włoszech i strefie euro oraz pojawienie się Christine Lagarde, dane z US Services PMI, a zwłaszcza oświadczenie i późniejsze żądanie prasy federalnej dotyczące jej polityki pieniężnej. polityka.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *