Karta przegranych

Lord Renaga i Mar Buenda

Nie ma większego przegranego niż Oscary Nie, nie ma ziemi, Bo oprócz bycia przegranym, sprawiają, że tęskni za nagrodą, ogłaszając ją – fałszywie – z wszystkimi aktorami, producentami i innymi gotowymi i uśmiechniętymi. Menedżer jest tym, który rozumie błąd i musi go wyjaśnić, podczas gdy jego zespół rozmazuje się z uśmiechem. Chodzi o to, że świat nie jest sprawiedliwy.

Bo jeśli świat był sprawiedliwy Trzy billboardy poza Ebbing w stanie Missouri Wygrałby najlepszy film. Gdyby świat był sprawiedliwy, krytyka nie byłaby tolerowana Wszyscy wiedzą (Asghar Farhadi, 2018) – Fascynujący spisek dotyczący tajemnic związanych z porwaniem dziewczynki- lub Co się pali (Oliver Laxe, 2019) to równie fascynująca opowieść o trudnych kwestiach, takich jak pożary lasów, korzyści, jakie niektórzy z nich czerpią, czy niemoc, z jaką niewinni ludzie popychają grzeszność. Gdyby świat był sprawiedliwy, obaj wystąpiliby na czerwonym dywanie jako potencjalni zwycięzcy dla najlepszego filmu zagranicznego. Ale tak nie było.

Znajomy powiedział kiedyś, że łatwo zgadnąć, kto zdobędzie Oscara. Jego założeniem było to, że musisz postawić na poważne wady; Na przykład zawsze wygrywają filmy o nazistach lub Żydach. Oczywiście w Ameryce Łacińskiej rozdanie Oskarów staje się wielokulturowe i pokojowe. Nie wiemy, czy należy to do kategorii sprawiedliwości, ale tak naprawdę wśród winowajców, którzy wygrywają, jest wielu dobrych ludzi. Chociaż teraz nic się dla nas nie liczy. Bardziej interesują nas ludzie, którzy muszą czuć się winni, że nie zdobyli Oscara Kochający Vincent (Dorota Kobiela, Hugh Welchman, 2017. Dostępne na Netflix) – Pierwszą niesprawiedliwością jest przetłumaczenie tytułu jako Listy do Van Gogha Zamiast Loving Vincent, która ma więcej racji, fajna holenderska animatorka, która pomimo jej technicznego mistrzostwa i dramatycznej fabuły została wylądowana przez komercyjnego archi. Kokosowiec.

Kolejną niesprawiedliwością jest trudna decyzja jury, kiedy Ida (Bolonia, Paul Pavlikovsky), Lewiatan (Rosja, Andrey Zvyagwentsev) i Dzikie opowieści (Damian Zefron) był nominowany w tym samym czasie i była tylko jedna nagroda. Nawiasem mówiąc, Oscar musi przyznać remis

Tym razem mamy silnych rywali i wyższych faworytów. ojciec (Florian Zeller, 2020), jeden z nominowanych, ale nie jest tajemnicą, że honorowe Oscary są również częste. I nie chodzi o to, że nie są tego warte praktycznie we wszystkich przypadkach, raczej chodzi o to, że istnieje cień podejrzeń, który zwykle przesłania te dostawy. Nie chodzi o to, że Chadwick Bosman nie zasługuje na nagrodę Akademii dla niego Czarny dół Ma 'Rayneys (George C. Wolf, 2020), to jest występ Hopkinsa w ojciec Ta cecha była nie tylko nienaganna (jakby ta cecha była drobiazgiem!), Ale także męczyła człowieka. Zwłaszcza, że ​​część zmagań bohatera z jego ciałem przywodzi na myśl i skórę epidemię, chorobę, tę białą mgłę po COVID, na którą wielu z nas wciąż cierpi io której niewiele wiadomo. Posiadanie chorego ciała, które zmienia się w fikcyjną postać, która nie tylko naśladuje jego ból, ale także tysiące innych sprzecznych emocji, zasługuje na nagrodę.

Nie znamy jeszcze wyników. Nie wiemy, co wydarzy się na imprezie w tym roku. Może nasze zakłady okażą się wygrane, a może nasi faworyci zostaną połączeni jako przegrani, przestrzeń, która zawsze nas kusi. Bo w głębi duszy zwycięzcy fascynują, ale my rozpoznajemy się w przegranych.

I tak, przegrani, świat też nie jest dla nas sprawiedliwy, bo gdyby tak było, to pismo to byłoby napisane twarzą w twarz między dwoma pisklętami z ziemniakami, a nie przez ekran o wiele mil.

  • Lord Renaga i Mar Buenda Nie mają problemu z zaakceptowaniem przegranych w wielu aspektach życia. Wygrywają koty (mają bez wątpienia najlepsze) i to się liczy.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *