Kartel Jalisco akceptuje wycofanie się, zanim Sedena posuwa się naprzód: „Nie atakujemy siły” (jednak uwaga)

Kartel Jalisco akceptuje wycofanie się, zanim Sedena posuwa się naprzód: „Nie atakujemy siły” (jednak uwaga)


Godziny po oficjalnym ogłoszeniu wycofania się kartelu Jalisco Nueva Generación (CJNG) w niektórych rejonach stanu Michoacan były uwikłane w konfrontacje i przemoc.

Meksyk, 13 października (jednak). – przyjęci członkowie Kartel Jalisco nowej generacji CJNG odmówił odpowiedzialności za niedawne ataki na władze meksykańskie w Michoacan. Przyjęli również, że wycofali się przed nadejściem żywiołów Sekretariat Obrony Narodowej (Sedina).

„My, Jalisco Nueva Generación Cartel, dystansujemy się od tchórzliwych ataków, które miały miejsce w środę 29 września 2021 r. na granicy Jalisco i Tipalcatepec” – powiedziała jedna z osób otoczonych innymi ludźmi, którzy nosili tarcze grupy przestępczej. . Jego słowa zostały nagrane w filmie, który był rozpowszechniany w mediach społecznościowych.

„Odrzuciliśmy naszych pracowników w dniu, w którym dowiedzieliśmy się, że dotarli do naszych osobistych obszarów Sedeny” – dodał. Domniemany przestępca odniósł się do przywódców karteli jako odpowiedzialnych za przemoc w Michoacán.

Wojsko podróżuje drogą w Michoacan. Zdjęcie: quartoscuro.

akustyka

W nagraniach dźwiękowych przechwyconych przez wojsko podczas konfrontacji na autostradzie Jilotlan-Tipalcatepec, na granicy Michoacan-Jalisco, słyszy się rzekomego członka Jalisco Nueva Generation Cartel (CJNG), który wydaje rozkaz zaatakowania władz.

„Tylko ten wielki facet wysyła wiadomość, że nie chce, aby jednostki (wojskowe) przyszły do ​​ciebie; że lont już się przepalił; że jeśli go tam dadzą (oddziały federalne), złamią matkę; w każdym razie , ta funkcja jest już włączona”, mówi podmiot.

„Trzeba być dobrymi bateriami, żeby zobaczyć, gdzie zaprezentują te (helikopterowe) kulki… że jest (martwe) mięso i już są w drodze; wychodzą, bo boli ich samo zakłopotanie” słyszy się głos innego z domniemanych przestępców.

Dźwięk został nagrany po tym, jak członkowie wojska walczyli z kartelem Jalisco u szczytu społeczności Taninhuan, Jalisco.

“Na 150 metrach nie ma Vt do ucieczki. Tylko starcy”. To kolejne zdanie przechwyconych wypowiedzi.

Autostrada Gilotlan Tibalcatepec znajduje się na obszarze, gdzie władze i grupy samoobrony nieustannie konfrontują się z członkami grupy przestępczej prowadzonej przez Nemesio Oseguera Cervantesa, znanej jako „El Mencho”.

starcie

Godziny po oficjalnym ogłoszeniu wycofania się kartelu Jalisco Nueva Generación (CJNG) w niektórych rejonach stanu Michoacan były uwikłane w konfrontacje i przemoc.

Filmy krążące w sieciach społecznościowych pokazują uzbrojonych cywilów walczących w Tenguinden, Lombardii i Tipalcatepec, gminie otoczonej przez członków grupy kierowanej przez Nemesio Oseguera Cervantesa, znanego również jako „El Mencho”.

Rząd Meksyku przedstawił w sobotę oczekiwany trzyletni plan wsparcia dla zachodniego stanu Michoacan, koncentrując się na obszarach bezpieczeństwa, zdrowia, edukacji, opieki społecznej i pladze przestępczości zorganizowanej.

„Michoacan jest częścią narodowej historii i dlatego musimy mu pomóc” – powiedział prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador, który poprowadził spotkanie, na którym jego urzędnicy rządowi szczegółowo opisali plan za pomocą środków, które powinny być kontynuowane w stanie w latach 2021-2024.

Luis Crescencio Sandoval, minister obrony narodowej, potwierdził, że przestępczość zorganizowana porwała różne gminy podmiotu, aw odpowiedzi ogłosił, że będzie większa obecność wojskowa i że zostaną utworzone koszary dla Gwardii Narodowej.

Potwierdził, że ponad 2000 żołnierzy jest obecnie rozmieszczonych w celu zwiększenia bezpieczeństwa, dzięki czemu jedna z grup przestępczych powiązanych z kartelem Jalisco Nueva Generación (CJNG) wycofała się w kierunku granicy państwowej Jalisco.

Jalisco Cartel porwał gminy Michoacan. Zdjęcie: quartoscuro.
Ludzie Nemesio Oseguery. Zdjęcie: quartoscuro.

Ze swojej strony Jose Rafael Ojeda Duran, minister marynarki wojennej, wskazał, że środki kontroli zostaną wzmocnione w portach Michoacan, zwłaszcza w Lazaro Cárdenas, i ogłosił, że 100 członków agencji przybędzie w listopadzie, a kolejnych 300 dołączy do statku. . Pierwszy kwartał 2022 roku.

Tymczasem minister opieki społecznej Javier May powiedział, że programy socjalne będą nadal dystrybuowane wśród mieszkańców, takich jak osoby starsze, samotne matki, osoby niepełnosprawne, a także dzieci i młodzież.

Minister Edukacji Delfina Gomez poinformowała, że ​​powrót do zajęć stacjonarnych został zatwierdzony przez władze państwowe od przyszłego poniedziałku, w związku z czym ponad 12 800 szkół kształcenia podstawowego musi powrócić do klas o pojemności co najmniej 50 procent.

Wyjaśnił, że w planie zaproponowano stworzenie mechanizmów, dzięki którym środki przydzielone nauczycielom będą trafiały bezpośrednio do nich, zapobiegając tym samym przesunięciom budżetowym czy nieotrzymywaniu wypłat przez nauczycieli.

Lopez Obrador wyraził poparcie dla gubernatora stanu Alfredo Ramireza Pedulli. „Pracujmy razem. Reprezentowałby, zgodnie z wolą ludu, lud Michoacan, ale byłby także moim reprezentantem w Michoacan”.

Wskazał, że jego rząd będzie walczył z przestępczością, podkreślając, że polityka bezpieczeństwa jest „dobrze zdefiniowana” i ze względu na nią wykluczył wypowiedzenie wojny przestępczości zorganizowanej. To nie jest strategia”.

Na koniec zapewnił, że zapewni spokój i ciszę w Michoacan, a do tego będzie wspierany przez programy pomocy społecznej.

Od ponad dekady Meksyk doświadcza fali przemocy wywołanej starciami między kartelami narkotykowymi a władzami.

Krwawe konfrontacje między grupami przestępczymi, takimi jak CJNG i La Nueva Familia Michoacana (LNFM), z pociskami, granatami i materiałami wybuchowymi detonowanymi przez drony, od grudnia 2020 r., spowodowały poważny kryzys humanitarny w gminie Michoacan Aguililla, który spowodował masowe przesiedlenia. Ludności.

Ta treść została opublikowana przez julioastillero.com za wyraźną zgodą SinEmbargo. Powielanie jest zabronione. Możesz zobaczyć oryginalną treść, klikając tutaj: Rzeczywistość kontrastuje – Jalisco Cartel akceptuje wycofanie się, zanim Sedena awansuje: „Nie atakujemy siły” – MX SinEmbargo

Były właściciel drużyny piłkarskiej musi zagwarantować ekonomiczną kwotę do 100 milionów pesos; W przeciwnym razie będzie musiał pozostać w więzieniu w Almoloya de Juárez Fernando Rosales | OEM-Informex Sędzia z wydziału sądowniczego Edomex zmodyfikował środek zapobiegawczy nałożony na Fidela Curie, byłego właściciela Futbol Tiburones […]Carlos Romero Deschamps, jego dzieci i żona są obecnie badani przez władze meksykańskie w związku z ich rzekomym udziałem w programie triangulacji zasobów, który obejmuje firmy-przykrywki i międzynarodowe przekazy pieniężne. Meksyk, 13 października (jednak). – Alejandro Romero Duran, syn byłego lidera gildii Petroleos Mexicanos (Pemex), Carlosa Romero Deschampsa, kupił udziały w […]Możesz teraz przetworzyć uwierzytelnioną i cyfrową kopię aktu urodzenia online, jeśli urodziłeś się w stolicy kraju, którą może zaakceptować każda instytucja. Meksyk, 13 października (jednak). – Jeśli urodziłeś się w Mexico City i potrzebujesz kopii aktu urodzenia, możesz otrzymać nowy w ciągu kilku minut […]


You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *