Karykatury szefów rządów omawiają wspólne wyzwania

Karykatury szefów rządów omawiają wspólne wyzwania
Georgetown, 5 lipca – 42. spotkanie szefów rządów CARICOM (caricum) od dzisiaj z programem skoncentrowanym na wspólnych wyzwaniach, takich jak wpływ Covid-19 i klęski żywiołowe.

Program spotkania, które kończy się jutro, zawiera ocenę skoordynowanych reakcji na powyższe problemy oraz negatywne konsekwencje erupcji wulkanu La Soufriere na Saint Vincent i Grenadynach.

A także powodzie w Gujanie i Surinamie oraz zniszczenia pozostawione przez huragan Elsa, zwłaszcza na wyspach tzw. Antyli.

Spotkanie odbędzie się wirtualnie i w formie sesji wirtualnej, podczas której szefowie rządów dokonają również przeglądu rozwoju gospodarczego w regionie, traktując priorytetowo produkcję żywności i bezpieczeństwo żywnościowe.

Dzięki prognozie pandemicznej dla Covid-19 przeanalizują reaktywację regionalnego transportu lotniczego, promowanie inicjatyw zachęcających do turystyki w regionie oraz ulepszenia w sektorze komunikacji.

W innym punkcie spotkania omówią przejrzystość finansową, listy karne, eliminację zagrożeń, przestępczość i bezpieczeństwo.

Dwudniowe spotkanie poprowadzi przyszły prezydent CARICOM, premier Antigui i Barbudy Gaston Brown, który zastąpił swojego odpowiednika z Trynidadu i Tobago Keitha Rowleya.

Caricom obchodził swoją czterdziestą ósmą rocznicę na dzień przed podpisaniem traktatu z Chaguaramas przez przywódców kilku krajów regionu.

Organizacja integracji regionalnej obejmuje Antiguę i Barbudę, Bahamy, Barbados, Belize, Dominikę, Grenadę, Gujanę, Haiti, Jamajkę, Montserrat, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucię, Saint Vincent i Grenadyny, Surinam oraz Trynidad i Tobago.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *