Kasta kandydatów mówi: „Chile nie jest i nigdy nie będzie krajem marksistowskim czy komunistycznym”.

Kasta kandydatów mówi: „Chile nie jest i nigdy nie będzie krajem marksistowskim czy komunistycznym”.

Skrajnie prawicowy kandydat Jose Antonio Caste powiedział w czwartek, że „Chile nie jest i nigdy nie będzie krajem marksistowskim ani komunistycznym”, gdy zakończył kampanię w Santiago przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi.

„Komunizm jest taki sam w całym Chile i na całym świecie. Są tacy sami i nie będą nas oszukiwać. Tymi listami pokoju i miłości nie oszukają nas. z rozsądkiem, a nigdy z przemocą” – powiedziało kilka tysięcy zwolenników w zamożnej dzielnicy stolicy.

Jego zwolennicy wiwatowali, gdy dziesiątki chilijskich flag, niektóre z Kuby i Wenezueli, powiewały w chilijską noc po godzinach oczekiwania między rytmami cumbia i rytmami Ranchera, by usłyszeć ostatnie słowa ultrakonserwatystów przed wyborami, w których zmierzył się z lewicowym Gabrielem. borowy.

35-letni Borik jest przedstawicielem koalicji „Zgoda na godność”, w skład której wchodzi Szeroki Front – do którego należy – i Partia Komunistyczna. W drugiej turze uzyskała poparcie wszystkich centrolewicowych partii wchodzących w skład Concertación, rządzącego Chile dwie dekady po zakończeniu dyktatury Augusto Pinocheta (1973-1990).

„Tylko lewica promuje biedę, tę biedę, która ciągnęła Wenezuelę, Nikaraguę i Kubę, ludzie stamtąd uciekają, ponieważ dyktatura narkotykowa przynosi tylko biedę i nędzę” – powiedział na scenie w przemówieniu powtórzonym podczas kampanii wyborczej przeciwko jego przeciwnikowi. .

Na oczach przeciwnika, który pokonał go w pierwszej turze od 27,9% do 25,8%, zarzucił mu okłamywanie Chilijczyków w swoich przemówieniach i obietnicach wyborczych, którzy oskarżali Kastę o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i oświadczeń.

„Nie pozwolimy panu oszukiwać Chilijczyków dobrej woli” – powiedział stanowczo. „Fałszywością jesteś pan, panie Borek. Mówimy prawdę, rozmawiamy twarzą w twarz i nie zmieniamy przekonań”.

Cast powtarzał także swoje główne wątki w całej kampanii, takie jak przywrócenie porządku oraz walka z przemocą i przestępczością. „Aby przywrócić pokój, porządek, praworządność, a przede wszystkim godność w życiu ludzi” – powiedział po przedstawieniu żony i dziewięciorga dzieci przed rozpoczęciem przemówienia.

Jako fan dyktatury Augusto Pinocheta (1973-1990), Kasta sprzeciwia się aborcji i równemu małżeństwu, rzadko traci spokój i zawsze zachowuje solidny uśmiech pomimo krytyki lub ataków.

apg/pascal/gram

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *